REKLAMA

REKLAMA

Wola

budżet obywatelski

 

Bloki powstały, schodów nie ma. "To ulubiony skrót mieszkańców"

  3 lutego 2023

Bloki powstały, schodów nie ma. "To ulubiony skrót mieszkańców"
źródło: bo.um.warszawa.pl

Jest tam grząsko, stromo, niebezpiecznie. Chodzi o często wykorzystywany przez mieszkańców osiedla Przy Arkadii skrót prowadzący w kierunku Żoliborza. Czy powstaną w tym miejscu schody?

REKLAMA

Stroma ścieżka, tuż obok której wystają z ziemi elementy materiałów budowlanych - tak wygląda miejsce na nasypie wiaduktu drogowego al. Jana Pawła II w sąsiedztwie galerii handlowej Westfield Arkadia. Mieszkańcy nowych bloków często korzystają z tego skrótu. Rusza rozbiórka biurowca. W zamian 130-metrowy wieżowiec Kolejny wieżowiec powstanie w Warszawie. Rusza rozbiórka Atrium
Na rogu al. Jana Pawła II i Grzybowskiej rusza rozbiórka biurowca Atrium International, wzniesionego w latach dziewięćdziesiątych. To pierwszy krok do budowy kompleksu Upper One - 34-kondygnacyjnego wieżowca biurowego i 17-kondygnacyjnego hotelu.

Chcą schodów przy Arkadii

- Zbudowanie schodów od ronda Jana Himilsbacha do al. Jana Pawła II bardzo ułatwiłoby poruszanie się pieszo w tym rejonie. Idąc od strony Żoliborza trzeba zrobić duże koło chcąc dojść do budynku przy ul. Kłopot 4. Z tego skrótu korzysta bardzo wiele osób, narażając się bardzo często na kontuzje - przekonuje Krzysztof Prędola.

W ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego dla mieszkańców Woli złożył projekt budowy schodów w miejscu stromej ścieżki. Projekt ma na celu skrócenie czasu dojścia od al. Jana Pawła II do osiedla Przy Arkadii, a także poprawę bezpieczeństwa pieszych korzystających z tej trasy. Autor wycenił budowę schodów na zaledwie 50 tys. zł. To bardzo niewiele w porównaniu do wielu innych projektów w budżecie obywatelskim, które niekoniecznie spełniają tak istotne przesłanki.

Zanim mieszkańcy będą mogli w czerwcu oddać na ten projekt swój głos, najpierw ocenią go urzędnicy pod kątem formalno-prawnym. Jeśli obie oceny wypadną pomyślnie, schody powinny zostać wybudowane w przyszłym roku.

(db)

.
 

Komentarze (2)

# Wredny Kocur

06.02.2023 12:30

Przecież tam są schody, tylko po 2 stronie i często z nich korzystam idąc od Burakowskiej! Jaki to niby skrót? do czego?

# Cyanek

11.02.2023 00:51

Dokładnie, jak wyżej. Od przybytku głowa nie boli, ale schody są po drugiej stronie wiaduktu. Na Żoliborzu też.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA