Nowa kawiarnia w Falenicy. "Po Kolei" w dawnym szalecie
9 maja 2016
Przebudowy starych obiektów na współczesne potrzeby nie są niczym dziwnym. Drugie życie zyskał falenicki dworzec (od lat działa tam z powodzeniem kinokawiarnia), teraz przyszła pora na dawną dworcową toaletę.
Świdermajery znikają z pejzażu Wawra. "Spalić budę i po kłopocie"
Tajemnicza plaga pożarów trawiących stare drewniane domy charakterystyczne dla całej linii otwockiej trwa od dawna. Jest hałas, protesty. Jakiś czas spokój, po czym znów w pożarach bezpowrotnie giną kolejne domy...
Kawiarnia ma zostać otwarta w pierwszej połowie maja, z przyczyn oczywistych będzie bardzo kameralna - wnętrze może pomieścić najwyżej kilkanaście osób.
Pierwotnie szalet oprócz swej podstawowej funkcji miał też ogrzewanie i mieścił łaźnię parową. Kawiarnia będzie się nazywać Po Kolei.
(wt)
.



































