REKLAMA

Bemowo

obyczaje »

 

Nowa aferka bemowska. "Pies z kulawą nogą na pikniki nie przychodzi"

  7 listopada 2023

alt='Nowa aferka bemowska. "Pies z kulawą nogą na pikniki nie przychodzi"'
Piknik grecki na Jelonkach

- Tegoroczny cykl pikników sąsiedzkich pokazał, że mieszkańcy chcą bawić się na takich lokalnych imprezach. Frekwencja była bardzo wysoka - mówi Jakub Gręziak, wiceburmistrz Bemowa. - Pies z kulawą nogą na te pikniki nie przychodzi - twierdzi z kolei były radny Łukasz Lorentowicz.

REKLAMA

Pikniki "Poznajmy się na Bemowie" wystartowały na wiosnę. Pierwszy - w stylu greckim - odbył się przy okazji uruchomienia fontanny u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Radiowej (pisaliśmy o nim tutaj). - Na pomysł pikników integrujących sąsiadów i lokalnych przedsiębiorców wpadliśmy zimą zeszłego roku. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Chcieliśmy, żeby ludzie wyszli z domów, porozmawiali ze sobą, posmakowali dobrej kuchni. Żyjemy w innym świecie niż 30 lat temu i często nie wiemy, kto mieszka za ścianą, nie mówiąc o sąsiedniej klatce. I takie spotkania miały właśnie na celu poznanie osób z przysłowiowego bloku naprzeciwko - mówi wiceburmistrz Jakub Gręziak.

Promocja przedsiębiorców

Zaktywizowaliśmy także lokalnych przedsiębiorców, którzy nieodpłatnie prezentowali swoje biznesy na piknikach. To kawiarnie, piekarnie, bary sushi, a nawet barberzy, którzy strzygli i golili gości piknikach. Przedsiębiorcy przekazywali także voucherzy na zakupy w ich punktach - dodaje Gręziak.

Przed wakacjami każdy piknik prezentował kulturę innego rejonu świata. - O wrażenia muzyczne zadbały zespoły tematyczne. Mnie bardzo urzekł zespół Suliko, który wystąpił podczas pikniku gruzińskiego na Jelonkach - mówi przewodniczący rady dzielnicy Jarosław Dąbrowski. O poczęstunek zadbał Mariusz Szwed, finalista teleiwzyjnego show kulinarnego "Masterchef". Na każdym pikniku przygotowywał 500 porcji kuchni regionalnej. - Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas frekwencja. Na pikniki przyszli nie tylko ludzie starsi, ale także młodzież, rodziny z dziećmi i ludzie w średnim wieku. Najwięcej, bo ponad tysiąc osób, bawiło się na pikniku przy stacji metra oraz około ośmiuset na Jelonkach, między blokami na Szobera - mówi Jakub Gręziak i zaznacza, że zwyciężyła idea lokalności. - Imprezy w amfiteatrze są bez przerwy. Zależało nam, by pikniki odbywały się dosłownie między blokami - zaznacza.

Kup bilet

Aktywności dla małych i dużych

Pikniki miały także liczne atrakcje przygotowane przez Bemowskie Centrum Kultury. To m.in. malowanie buziek, warsztaty z malarstwa dla najmłodszych, ale także koło fortuny. O aktywizację maluchów zadbali animatorzy, którzy cały czas organizowali atrakcje i zabawy dla dzieci. - Atmosfera była tak dobra, że z dzieciakami zaczęli bawić się ich rodzice. Sama przypomniałam sobie, jak to jest być dzieckiem - mówi Teresa Kugler, która przyszła z dwojgiem wnucząt na ostatni piknik przy Morcinka.

Były radny grzmi

Jednak pikniki "Poznajmy się na Bemowie" nie wszystkim się spodobały. Były radny Łukasz Lorentowicz, który od dawna mieszka w Radzyminie, nie pozostawił na nich suchej nitki. Najpierw z radnym Robertem Podpłońskim przerobił plakat informujący o imprezie na Morcinka, dodając na banerze informację o tym, że to on z Podłpońskim zapraszają na piknik, a potem wypisywał w internecie, jakie to pikniki są złe. Sam jednak na żadną z imprez nie przyszedł.

"Pies z kulawą nogą nie przychodzi na te imprezy. Kosztują zapewne sporo i... nic", "Drogo i bezsensownie. Niestety takie są te pikniki. Służą tylko promocji nazwisk" - utyskuje Lorentowicz na jednej z facebookowych grup bemowskich. Szybko został wypunktowany przez internautów, że najpierw zaprasza na piknik przerobionym plakatem, a potem krytykuje imprezę.

- Pan Lorentowicz nie jest mieszkańcem Bemowa, tylko Radzymina. Wypowiadanie się przez niego o tym, co robimy na Bemowie jest delikatnie mówiąc nie na miejscu - mówi Karol Sobociński, wiceburmistrz Bemowa. - Ten człowiek przez lata okłamywał swoich wyborców, ale też innych radnych udając, że mieszka na Bemowie, a tymczasem od dawna mieszka w powiecie wołomińskim. Dwukrotnie stwierdził to sąd, wygaszając jego mandat radnego - dodaje Sobociński i zaznacza, że Lorentowicz powinien oddać diety, które pobierał "udając radnego".

O skandalu z udziałem Lorentowicza pisaliśmy wielokrotnie. Ostatecznie sąd pozbawił go mandatu w kwietniu tego roku. Jego miejsce w radzie dzielnicy zajął Maciej Ryszkowski.

HK

.
 

Komentarze (6)

# Bemowianka

07.11.2023 17:18

Osobiście nie mam nic przeciw piknikom,ale uważam,że właściwszmiejscem byłby Park Górczewska, chciałby dlatego, iż jest tam więcej miejsca

# Spa

07.11.2023 20:40

Pikniki muszą być. Tymi piknikami otwieramy oczy niedowarkom

# Mufka

07.11.2023 22:52

Czy Lorentowicz oddał już dietę którą wyłudził?

REKLAMA

# Ala jonas

07.11.2023 23:52

Pikniki są bez sensu tylko te same gęby się promują

# RobertP

08.11.2023 12:39

Nikt nie przerabiał plakatu. To był jpg na grupie Facebook. Oficjalne plakaty i banery są drukowane za pieniądze publiczne, w tym biblioteki. Kto na nie zaprasza? Ano radny Dąbrowski, Ryszkowski czy Zygrzak. Są ich zdjęcia i to oni zapraszają. Żeby było niedrzeczniej, to na plakatach jest nawet logo ich stowarzyszenia, które przecież nie ma z tym nic wspólnego. Jak zwykle takie rzeczy się przemilcza. Żenada

# Stachu

09.11.2023 17:11

Lorentowicz za wyłudzenie diety powinien mieć na głowie prokuratora. A Podpłoński, Sylwestrzak etc również, nie uwierzę ze nie wiedzieli ze Łukaszek mieszka w Radzyminie.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024