REKLAMA

Bemowo

Stanisław Pawełczyk nie żyje

 

Zmarł były wiceburmistrz Bemowa. "Był dobrym samorządowcem"

  3 listopada 2023

alt='Zmarł były wiceburmistrz Bemowa. "Był dobrym samorządowcem"'
Stanisław Pawełczyk (1945-2023), źródło: Dzielnica Bemowo

- Stanisław Pawełczyk był bardzo dobrym i zaangażowanym samorządowcem. Jego postępowanie wobec mieszkańców można nazwać bez wahania służbą. Trudno uwierzyć, że już go nie ma - pisze we wspomnieniu Jarosław Dąbrowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo.

Stanisława poznałem w latach 90. XX wieku, gdy Bemowo było gminą, a ja początkującym samorządowcem. Od pierwszego naszego spotkania imponował mi kulturą osobistą, ale też wiedzą i podejściem do spraw Bemowa. - Musimy działać na rzecz mieszkańców i spełniać ich oczekiwania. Urząd to nie tylko miejsce, w którym wydaje się prawo jazdy - mówił mi przed laty. Taki był Staszek - w pełni zaangażowany w pracę, obowiązki i sprawy wspólnoty bemowskiej. - Słuchaj, nie mam czasu teraz gadać. Mam bardzo ważne dokumenty do przeczytania - mówił mi, kiedy do niego telefonowałem. Zawsze w biegu, zawsze w drodze ze spotkania na spotkanie, zawsze z dokumentami i decyzjami.

Stanisław Pawełczyk był radnym gminy Bemowo i dwukrotnie wiceburmistrzem Bemowa. Mieszkańcom dał się zapamiętać jako specjalista od inwestycji - działał na rzecz zrównoważonego rozwoju miasta, zabiegał o modernizacje i remonty dróg, budowę ścieżek rowerowych i miejsc parkingowych.

Trudno jest się rozstać na zawsze. Taka jest jednak kolej rzeczy. Nie mówimy Ci, Stasiu, "żegnaj". Mówimy: "do zobaczenia" w lepszym i piękniejszym wymiarze.

Pogrzeb 6 listopada

Stanisława Pawełczyka pożegnamy w poniedziałek 6 listopada o godzinie 10.00 mszą w kościele pw. św. Grzegorza Wielkiego przy ul. Wolskiej 180/182. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Wolskim.

Jarosław Dąbrowski
przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy