REKLAMA

Bemowo

przestrzeń miejska »

 

Garaże czy zieleniec? Wkrótce spotkanie z mieszkańcami Boernerowa

  8 listopada 2023

alt='Garaże czy zieleniec? Wkrótce spotkanie z mieszkańcami Boernerowa'
Fot. HK

Jak ma wyglądać działka u zbiegu ul. Kaliskiego i ul. Kleeberga na Boernerowie? Czy znajdujące się tam garaże mają nadal istnieć, czy też zostać usunięte? O tym wszyscy zainteresowani mogą wkrótce porozmawiać z władzami Bemowa.

REKLAMA

Sprawa garaży przy lotnisku rozgrzewa do czerwoności dyskusje na boernerowskich forach. Frakcje są dwie: jedna optuje za zachowaniem garaży, druga domaga się natychmiastowej ich likwidacji i urządzenia na skrzyżowaniu Kaliskiego z Kleeberga skweru, boiska lub innego publicznie dostępnego miejsca. W budżecie obywatelskim jedna z mieszkanek złożyła projekt odtworzenia w tym miejscu dziecińca, czyli pawilonu, w którym w okresie międzywojennym czas na półkoloniach spędzały dzieci. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Projekt jednak nie uzyskał wystarczającej liczby głosów i nie został zrealizowany. Garaże pozostały na swoim miejscu.

Za i przeciw

Zwolennicy likwidacji garaży twierdzą, że są one brzydkie, to pamiątka po PRL i Ludowym Wojsku Polskim oraz działka powinna być wykorzystywana przez wszystkich mieszkańców na cele kulturalne i sportowe. Przeciwnicy - że garaże stoją na uboczu, nikomu nie przeszkadzają, a mieszkańcy Boernerowa za chwilę dostaną Miejsce Aktywności Lokalnej przy ulicy Sobczaka, zaś sport i rekreację mogą uprawiać w swoich ogrodach.

- To jest spór między mieszkańcami, a my chcemy wypracować z nimi najlepsze rozwiązanie. Sprawa jest bardzo gorąca, garaże mają swoich zwolenników i przeciwników, dlatego organizujemy spotkanie z mieszkańcami - mówi Karol Sobociński, wiceburmistrz Bemowa. Odbędzie się ono 16 listopada (czwartek) o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej nr 150 przy ulicy Thommeego 1 na Boernerowie. - Zapraszam wszystkich. Każdy będzie mógł wyrazić swoją opinię w sprawie działki i jej przeznaczenia - dodaje Sobociński.

HK

.
 

Komentarze (4)

# Minister zero

08.11.2023 19:31

To tam gdzie psy "łapały" rowerzystów wyjeżdżających z baru Zeppelin ???

# nanook

12.11.2023 15:49

Jeżeli Pan wiceburmistrz Karol Sobociński uważa, że jest to spór między mieszkańcami, to na pewnwo brak mu wiedzy o historii zarządzanej dzielnicy i chyba socjoligicznych kompetencji, szczególnie w zakresie poczucia sprawiedliwości.
Więcej na temat na stronie: dzieciniec.boernerowo.org

# Boernerowo

13.11.2023 11:54

Te garaże graniczą z lotniskiem ,warto aby ktoś zobaczył co się dzieje na tym lotnisko,MSWiA nigdy nie pozwoli aby to miejsce stało się ogólnodostępnym,wszelkie projekty są wymyślane po to ,aby realizacja ich okazała się fiaskiem ,a w zamian garaży powstała droga do osiedla w lesie ,które od kilku lat próbuje wybudować deweloper "spółdzielnia nasze domy".

REKLAMA

# Domny

13.11.2023 23:35

#Boernerowo napisał(a) 13.11.2023 11:54
droga do osiedla w lesie ,które od kilku lat próbuje wybudować deweloper
No, a mieszkać gdzieś trzeba.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA