REKLAMA

Wawer

komunikacja

 

Nie będzie parkingu park&ride w Falenicy

  14 listopada 2014

Nie będzie parkingu park&ride w Falenicy
O takim widoku mieszkańcy Falenicy mogą zapomnieć.
źródło: ZTM

Po informacji o otwarciu parkingów P+R przy stacjach Międzylesie, Radość i Gocławek czytelnicy pytają o P+R Falenica. Niestety wiadomości są złe.

REKLAMA

Zgodnie z projektem systemu P+R w dzielnicy Wawer miało powstać pięć parkingów: Wawer, Anin, Międzylesie, Miedzeszyn i Falenica. Dwa pierwsze już powstały. W Międzylesiu Zarząd Transportu Miejskiego został wyręczony przez samorząd, budujący właśnie parking, który nie będzie włączony do systemu miejskiego, a więc korzystanie z niego będzie bezpłatne, ale w zamian nie będzie monitoringu i porządnego ogrodzenia. Kolejne dwa takie P+R powstają przy stacjach Gocławek i Radość, pozostały więc tylko Miedzeszyn i Falenica. Ten ostatni kilka lat temu był bliski realizacji, ale...

- W ramach prac przygotowawczych do realizacji pojawiły się poważne problemy administracyjne oraz problemy związane z działką, na której miał zostać wybudowany parking - mówi Magdalena Potocka, rzeczniczka ZTM. Pojawiły się poważne problemy administracyjne oraz problemy związane z działką, na której miał zostać wybudowany parking w Falenicy - mówi Magdalena Potocka, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego. - Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego została zaskarżona, a znaczna część terenu należała do prywatnego właściciela. Obecnie nie planujemy budowy parkingu P+R przy stacji kolejowej w Falenicy.

Najnowsze statystyki pokazują, że w wakacje P+R w dzielnicy cieszyły się znacznie mniejszym zainteresowaniem niż wiosną. Zwłaszcza parking w Aninie stracił na popularności: w godzinach szczytu w dni powszechne zapełnienie przestało przekraczać 30%. Czyżby kierowcy uznali, że w wakacje ulice Warszawy są mniej zakorkowane i postanowili pokonywać całą drogę do pracy samochodem? Otóż... nie. Na innych parkingach wakacyjnego spadku albo nie było, albo był minimalny.

DG

 

Komentarze (5)

# Lusia

14.11.2014 12:27

No i bardzo dobrze,nie będzie szpecił centrum Falenicy

# psychic

14.11.2014 14:29

bardzo dobra wiadomość. parking na parkingu, wszędzie beton... pytal sie ktoś mieszkańców o zdanie?

# btu

20.11.2014 15:39

#psychic napisał(a) 14.11.2014 14:29
bardzo dobra wiadomość. parking na parkingu, wszędzie beton... pytal sie ktoś mieszkańców o zdanie?
Nie no lepiej krzaki i pijaki walające się po krzakach. Takie jest w tej chwili Centrum Falenicy.

REKLAMA

# opty

20.11.2014 15:43

I bardzo dobrze zagospodarowany teren, parking ławeczki to powinien być w Centrum Warszawy. A na tym końcu świata to powinno być wszystko zarośnięte krzakami z walającymi się butelkami po tanim winie i śmieciami. Po co inwestować jak to i tak koniec świata.

# Yacek

16.12.2014 14:50

Parking w Falenicy to absolutna konieczność. Brak tego parkingu powoduje zastawienie całej ulicy Młodej oraz parkingu banku przy Bysławskiej. Stacja PKP Falenica jest chyba najbardziej obleganą na trasie - w godzinach szczytu, rano co 10 minut, wsiada tu około 50 osób jak nie więcej. Po części wynika to z tego, że mamy tu granicę strefy biletowej, a więc sporo osób dojeżdża do PKP z Józefowa i okolic. Mam nadzieję, że zapowiedziana niedawno przez władzę inwestycja szybko dojdzie do skutku.
więcej na forum

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023