REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Warsztaty trują Warszawę. Do pieca trafia przepracowany olej

  10 lutego 2023

Warsztaty trują Warszawę. Do pieca trafia przepracowany olej
źródło: SM

Kontrola pieca w kolejnym warsztacie samochodowym w Warszawie przyniosła karę nałożoną przez straż miejską. Strażnicy z oddziału ochrony środowiska znowu odkryli przypadek spalania szkodliwych substancji. Tym razem wpadli pracownicy zakładu na Białołęce.

REKLAMA

Podczas kontroli przeprowadzonej 7 lutego w jednym z warsztatów na Białołęce funkcjonariusze sprawdzili zainstalowany tam piec na olej opałowy.

Palili starym olejem

Strażnicy miejscy odkryli, że w piecu spalany był także przepracowany olej silnikowy usunięty z remontowanych samochodów. Toksyczne odpady zatruwały nie tylko pracujących tam ludzi, ale też okolicznych mieszkańców. Mistrz kamuflażu. Spalał stary olej tuż obok siedziby straży miejskiej Mistrz kamuflażu. Spalał stary olej tuż obok siedziby straży miejskiej
Wyjątkową bezmyślnością wykazał się właściciel pewnego warsztatu samochodowego na warszawskiej Woli. Mechanik ogrzewał swój zakład przepracowanym olejem z samochodów klientów nie bacząc, że 100 metrów dalej znajduje się siedziba oddziału ochrony środowiska straży miejskiej.
Fetor czuć było w całej okolicy.

"W trakcie czynności strażnicy miejscy ustalili sprawcę wykroczenia. Mężczyzna został ukarany mandatem. Funkcjonariusze wydali też polecenie, aby piec został zdemontowany i zapowiedzieli kolejną kontrolę, która wykaże czy właściciel zastosował się do wydanego polecenia" - informuje Straż Miejska m.st. Warszawy.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Jakość powietrza w Warszawie

Podczas lutowych mrozów stan powietrza w Warszawie wyraźnie się pogorszył, ponieważ do pyłów i spalin z samochodów dołączył dym wydobywający się z pieców węglowych zamontowanych w domach jednorodzinnych, na ogródkach działkowych, a nawet w niektórych kamienicach. W czwartek 9 lutego złą jakość powietrza odnotowano m.in. w parku Kępa Potocka, przy Tokarza na Bródnie, Zachodzącego Słońca na Bemowie czy na pl. Hallera na Pradze. W ogólnym rozrachunku stan powietrza w mieście jest jednak coraz lepszy a wyniki dla najgroźniejszych dla zdrowia pyłów zawieszonych PM 2,5 wykazują w ostatnich latach tendencję spadkową. Według Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska 50 proc. z nich pochodzi w Polsce z pieców węglowych, a 13 proc. - z opon samochodów.

"Wyraźną tendencję poprawy widać w latach 2017-2022. To właśnie w 2017 roku została przyjęta mazowiecka uchwała antysmogowa, która wprowadziła zakaz używania kopciuchów od stycznia 2023 roku W ciągu ostatnich pięciu lat liczba przestarzałych kotłów w stolicy zmniejszyła się o około 10 tysięcy. To m.in. zasługa miasta, które wspierało mieszkańców dotacjami oraz samo inwestowało w likwidację kopciuchów w lokalach komunalnych" - przekonuje warszawski ratusz.

(jok)

.
 

Komentarze (3)

# Tybylec

10.02.2023 19:30

Ludzie palą czym mogą, bo ich nie stać na nic innego. Lepiej napiszczie o fetelnej polityce rządu i władz stolicy.

# Czytelnik

11.02.2023 13:20

Typowa Białołęka. Brud, smród i ubóstwo mentalne.

# 70latek

14.02.2023 23:42

Monar czy tam przytulek dla bezdomnych na Marywilskiej pali zapewne tez czym popadnie. Biały toksyczny, śmierdzący dym co chwilę. Tuż pod nosem sraży wielskiej. Oni nie widzą problemów, że truja wszystkich dookoła. Brawo. Gdzie miejscy ekolodzy? Za nic macie ludzkie życie mieszkańców.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA