REKLAMA

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Na to czekali kierowcy z Wawra. ZDM: "Czecha i Trakt Brzeski równy jak stół"

  31 sierpnia 2022

Na to czekali kierowcy z Wawra. ZDM: "Czecha i Trakt Brzeski równy jak stół"
źródło: ZDM

Od niedawna kierowcy znów korzystają z północnej jezdni ciągu ulic Czecha i Traktu Brzeskiego. Między skrzyżowaniami z ulicami Kościuszkowców i Kajki w Wawrze, a 1 Praskiego Pułku i Jana Pawła II w Wesołej wymieniono nawierzchnię.

REKLAMA

Remont północnej jezdni ciągu ulic Czecha i Traktu Brzeskiego za 14,5 mln zł trwał blisko miesiąc. Przebiegł więc niemal ekspresowo, bo prowadzony był na liczącym ponad 4,2 km odcinku. Dotychczasowy asfalt był na nim kompletnie wyeksploatowany, a do wielu ubytków i kolein przyczynił się intensywny ruch samochodów, w tym również ciężarowych.

REKLAMA

Co zrobili drogowcy?

Kierowcy omijali zamknięty odcinek jezdnią południową, co oznaczało, że mieli do dyspozycji tylko po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

8 sierpnia wrócili na jezdnię północną. Poruszając się prawym pasem wreszcie nie musieli zwalniać lub zjeżdżać na lewy, żeby ominąć nierówności.

- Teraz mają do dyspozycji nawierzchnię równą jak stół - chwali się ZDM i dodaje: - Aby poprawiony komfort jazdy utrzymał się jak najdłużej, rozszerzyliśmy zakres prac. Stara nawierzchnia została całkowicie rozebrana. Następnie częściowo wymieniliśmy podbudowę i położyliśmy nowe warstwy: podbudowy asfaltowej, wiążącą i ścieralną. Tym samym podnieśliśmy niweletę drogi (linię łączącą poszczególne punkty wysokości robót ziemnych oraz wysokości nawierzchni - przyp. red.) o 13 cm. Podczas remontu wykorzystaliśmy też specjalną siatkę stalową, która wzmocniła konstrukcję i ma opóźnić powstawanie kolein, spękań czy fałd.

REKLAMA

Prace przeniosły się na pobocze

ZDM zapowiada, że to nie koniec prac w ciągu ulic Czecha i Traktu Brzeskiego. Roboty z jezdni przeniosły się na drogę serwisową (na początkowym odcinku ul. Trakt Brzeski do skrzyżowania z ul. 1 Praskiego Pułku) i pobocze, gdzie przeprowadzone zostaną regulacje barier. W końcowej fazie wykonane będzie oznakowanie poziome w technologii grubowarstwowej.

REKLAMA

Nowa sygnalizacja na Czecha

Na ulicy Czecha prace można też dostrzec na dwóch przejściach dla pieszych przy wlotach ulic Wawerskiej i Wierzchowskiego. Trwa tam budowa sygnalizacji świetlnych, która wiąże się z audytem przejść w Warszawie. - W 2019 roku audytorzy ocenili obie zebry na 0 w sześciopunktowej skali (od 0 do 5), wskazując jako główny problem nadmierną prędkość rozwijaną przez kierowców. Uznali, że jedynym rozwiązaniem na poprawę bezpieczeństwa są właśnie światła - wyjaśniają urzędnicy ZDM.

Sygnalizacje na przejściach zostaną wyposażone w akustyczne naprowadzanie, co pozwoli na łatwiejsze przekroczenie jezdni osobom niewidomym i niedowidzącym, a także w automatyczne wykrywanie pojazdów oraz detekcję pieszych.

- Sygnalizacje będą więc pracować akomodacyjnie - zielone światło włączy się wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba, pomijając wloty i relacje, w których akurat nikt nie czeka na przejście i przejazd. Dzięki temu ruch stanie się płynniejszy - wyjaśnia ZDM. Od 30 sierpnia kierowcy mogą cieszyć się z tej inwestycji.

(jr)

.
 

Komentarze (2)

# Wwo

01.09.2022 18:33

No super! Kierowcy się cieszą, będzie można w końcu pędzić ponad 120 km/h

# Crt

04.09.2022 10:52

#Wwo napisał(a) 01.09.2022 18:33
No super! Kierowcy się cieszą, będzie można w końcu pędzić ponad 120 km/h
Należysz do tych paranoików, którzy opowiadają niestworzone historie o samochodach pędzących 100 km/h pomiędzy blokami. Lepiej nie wychodź z piwnicy.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA