REKLAMA

REKLAMA

Targówek

różne

 

Na Targówku powstał "mural nadziei"

  16 marca 2023

Na Targówku powstał "mural nadziei"
źródło: UD Targówek

Krajobraz warszawskiego Targówka wzbogacił się o kolejny mural. Z inicjatywy katolickiego Ośrodka Hospicjum Domowe na ścianie kamienicy przy Tykocińskiej odsłonięto "mural nadziei".

REKLAMA

"Mural nadziei" powstał na Targówku przy ulicy Tykocińskiej 26. To inicjatywa ośrodka Hospicjum Domowe, działającego na terenie dzielnicy.

Nowy mural w Warszawie

"Pomysłodawcy projektu zwracają w ten sposób uwagę na konieczność niesienia pomocy osobom cierpiącym na nieuleczalne choroby. Pomóżmy 9-letniej Oliwii z Targówka Pomóżmy 9-letniej Oliwii z Targówka
Mózgowe porażenie dziecięce, niepełnosprawność intelektualna, wada wzroku i słuchu, stopy końsko-szpotawe, rozszczep podniebienia miękkiego - na takie schorzenia cierpi 9-letnia Oliwia Pawlak z Targówka.
Miejsce pod mural zostało wskazane przy udziale Urzędu Dzielnicy Targówek" - informuje urząd dzielnicy.

W odsłonięciu muralu wzięli udział: Grzegorz Kiciński - dyrektor Fundacji Aniołów Miłosierdzia, Michaela Rak - dyrektorka Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie, Karol Koeber - dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów oraz Krzysztof Stąpor - kapelan Ośrodka Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów. Samorząd dzielnicy reprezentowała burmistrz Małgorzata Kwiatkowska.

Zapraszamy na zakupy

Czym jest Ośrodek Hospicjum Domowe?

Historia OHD ma swój początek w 1989 roku, kiedy na terenie prawobrzeżnej Warszawy rozpoczęła działalność kilkuosobowa grupa opiekująca się osobami chorymi na nowotwory. Tworzyli ją lekarz, pielęgniarka i dwóch wolontariuszy. Początkowo pomoc ograniczała się do ośmiu chorych rocznie. W 1998 został otwarty Ośrodek Hospicjum Domowe Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Księży Marianów.

"Przez kolejne lata ośrodek rozwijał się w trosce o dobro pacjentów i ich rodzin. Obecnie oferuje wsparcie nie tylko w ramach hospicjum domowego, ale i poradni medycyny paliatywnej. Zapewnia opiekę psychologiczną oraz socjalną. Otacza opieką również dzieci osierocone i rodziny w żałobie. Organizuje wyjazdy letnie i zimowe dla dzieci i młodzieży, spotkania integracyjne, zabawy, pomaga w nauce" - czytamy na stronie ośrodka.

(jok))

.
 

Komentarze (1)

# fajowe

16.03.2023 20:47

Ładne i przypomina o potrzebie pomagania i wsparcia bliźnich w potrzebie.
Zdecydowanie na plus.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA