REKLAMA

REKLAMA

Targówek

społeczeństwo

 

Pomóżmy 9-letniej Oliwii z Targówka

  25 lutego 2023

Pomóżmy 9-letniej Oliwii z Targówka
źródło: Fundacja Espero - Nadzieja dla Dzieci

Mózgowe porażenie dziecięce, niepełnosprawność intelektualna, wada wzroku i słuchu, stopy końsko-szpotawe, rozszczep podniebienia miękkiego - na takie schorzenia cierpi 9-letnia Oliwia Pawlak z Targówka.

REKLAMA

"Cierpienie dziecka to największa tragedia, jaka może spotkać rodzica. Kiedy patrzę na naszą córkę, wiem, że jestem w stanie zrobić dla niej absolutnie wszystko. Jednak czasami lęk odbiera mi siły, zapiera oddech. Oliwka tak wiele już przeszła, każdy dzień naszego życia to nieustanna walka" - pisze mama 9-letniej Oliwii z Targówka.

Pomoc dla Oliwii Pawlak

Oliwia urodziła się w zamartwicy, która spowodowała niedotlenienie mózgu. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, wadę wzroku i słuchu, stopy końsko-szpotawe, brak odruchu ssania i połykania, ma cofniętą żuchwę i rozszczep podniebienia miękkiego. Oddycha przez rurkę a karmiona jest bezpośrednio do żołądka. Nie chodzi, nie siedzi i nie mówi. Do tej pory przeszła dziesięć ciężkich operacji i była w szpitalu ponad 40 razy.

"Fizjoterapeuci widzą w Oliwce ogromny potencjał i wielką wolę walki. Nie przekreślają szansy na pierwszy krok naszej córeczki. Dla nas to nadzieja, której trzymamy się kurczowo. Siła napędzająca nas do dalszej walki" - pisze mama 9-latki.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Zbiórka w Warszawie

Koszty rehabilitacji Oliwki są ogromne. Dodatkowo dziecko potrzebuje specjalistycznego wózka, bez którego nie jest w stanie funkcjonować. Aktualnie ma zwichnięte biodro, co sprawia jej ogromny ból, powoduje nieprawidłowe ułożenie miednicy i skrzywienie kręgosłupa. Wymaga niezwłocznej operacji, której podejmą się lekarze z European Paley Institute. Aby było to możliwe, rodzice muszą zgromadzić potrzebne pieniądze.

Fundacja Espero prowadzi zbiórkę, której celem jest 50 tys. zł. Na razie stan konta ledwo przekroczył 8 tys. zł. Link do zbiórki: https://www.nadziejadladzieci.pl/oliwia-pawlak/

(jok)

 

Komentarze (1)

# Arpa61

27.02.2023 05:01

Przekazałem link na stronę portalu mewe.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA