Moda na gry planszowe nigdy się nie kończy! Gdzie grać?
29 maja 2014
Spotykają się w Art.Bemie raz w miesiącu. Ale często też prywatnie, w Ciekawa Cafe, na lokalnych kiermaszach i imprezach. Bemowscy fani gier planszowych.
Czwartki, sala nr 120
- W trzeci czwartek miesiąca o godzinie 19.30 spotykamy się w Art.Bemie w sali nr 120. Każdy może przyjść, mamy ze sobą zawsze kilkadziesiąt różnych gier. Dla początkujących mamy prostsze. Czasem gramy w te tradycyjne, jak warcaby czy szachy, jednak zwykle w te nowsze, takie jak Metro, Wysokie Napięcie czy Wsiąść do pociągu - opowiada organizator. - Bardzo lubimy grę Scotlandyard, która polega na tropieniu Kuby Rozpruwacza po londyńskich uliczkach. Jeśli na spotkanie przyjdzie mniej osób, gramy w jedną grę. Zdarza się jednak, że pojawia się nawet 30 graczy. Wtedy dzielimy się na grupy i każda z nich zajmuje się inną grą.
Rozrywka, nauka i rozwijanie umiejętności
Gry to przede wszystkim przyjemność. Przewaga planszowych nad komputerowymi polega na tym, że tutaj uczestnicy spotykają się twarzą w twarz. Dzięki temu można rozmawiać, żartować, a także... obserwować reakcje przeciwnika, choć nie jest to zawsze możliwe - w trakcie gry Scotlandyard jeden z graczy ma możliwość noszenia specjalnego daszku, dzięki któremu inni nie widzą, jakim częściom pola on się przygląda(!).
Poza tym gry rozwijają wiele umiejętności - logicznego, strategicznego myślenia czy pracy w zespole. Rozwijają zdolności analityczne, spostrzegawczość, pamięć. Gracze nabywają konkretną wiedzę związaną z tematem gry.
- Można powiedzieć, że mózg się przestawia na inne działanie. Gdy ktoś gra długo, to radzi sobie nawet z nowymi, bardzo skomplikowanymi grami - opowiada jeden z uczestników zajęć. - Za pomocą gier można też określić charakter człowieka. Szczególnie w grach kooperacyjnych szybko wychodzi na jaw, kto jest naturalnym liderem.
Spotkania w Art.Bemie są bezpłatne i przeznaczone dla osób w każdym wieku. Młodsze dzieci przychodzą wraz z opiekunami.
Kontakt: Art.Bem, ul. Górczewska 201 (wejście od ul. Konarskiego), Artur Sejda: sklep@bractwo-kupieckie.pl, www.bractwo-kupieckie.pl, tel. 606-765-885.
kz