REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

drogi

 

Młociny walczą o bezpieczniejsze ulice

  17 grudnia 2012

Młociny walczą o bezpieczniejsze ulice

Na Bielanach wiele jest małych ulic wiecznie zastawianych samochodami. Wielu kierowców wcale się tym nie przejmuje i rozwija nielogiczne w tych warunkach prędkości. - Potrzebujemy progów zwalniających, ale nie tylko - apelują przedstawiciele samorządu Młocin. - Wszystko trzeba robić z głową - mówi wiceburmistrz Kacper Pietrusiński.

REKLAMA

Najbardziej aktywny samorząd mieszkańców w naszej dzielnicy nie ustaje w wysiłkach. Do urzędu Bielan trafiają petycje, protesty, postulaty podpisywane przez mieszkańców. Najbardziej popularny ostatnio sposób zbierania poparcia, to zgłoszenia na facebooku.

- Chcielibyśmy przeorganizowania ruchu w osiedlu. Chcemy progów zwalniających na ulicach Królowej Jadwigi, Michaliny, Pasymskiej, Anny Jagiellonki oraz zmian niektórych ulic na jednokierunkowe, a w jednym z wariantów wyłączenie z ruchu fragmentu Encyklopedycznej (z wjazdem wyłącznie dla mieszkańców tego odcinka ulicy) - postuluje Zbigniew Klukowski, przewodniczący samorządu mieszkańców Młocin.

Z postulatami zawsze jednak jest tak, że jedna strona je zgłasza, a druga ma kłopot - jak je wdrożyć w życie.

- Tak zwani "śpiący policjanci" nie załatwią wszystkiego. Około 10 lat temu mieliśmy ich prawdziwy wysyp, gdzieniegdzie ustawiano je niemal na ślepo. Potem trzeba było je demontować. Oczywiście są miejsca, gdzie by się przydały i na pewno to analizujemy. W tej chwili dzielnicę stać wyłącznie na drobne poprawki.

Mieszkańcy Młocin w sprawach bezpieczeństwa na naszych ulicach składają wnioski od 13 lat. To rekord świata w tej kategorii - mówi Klukowski.
W zeszłym roku na Młocinach zrobiliśmy takich kilka, jak np. ustawienie lustra na jednym ze skrzyżowań. Progi są oczywiście tańsze niż sygnalizacja świetlna czy ustawianie znaków, ale naszym zdaniem nie rozwiązują problemu. Cenimy te zgłoszenia, jednak każdy przypadek wymaga zmiany projektu organizacji ruchu - mówi asekuracyjnie wiceburmistrz Kacper Pietrusiński.

- Mieszkańcy Młocin w sprawach bezpieczeństwa na naszych ulicach składają wnioski od 13 lat. To rekord świata w tej kategorii. Jesteśmy już po konsultacjach społecznych. Mamy jeszcze inne rejony, jak niedaleko szkoły przy Samogłoski, gdzie niedawno był na skrzyżowaniu bardzo poważny wypadek. Albo Balaton, gdzie wielu kierowców naraz próbuje parkować tyłem i robi się zator. W środku zimy na pewno nic się nie wydarzy, ale jesteśmy po rozmowach z wydziałem infrastruktury i są nadzieje. Jeżeli nie progi, to znaki poziome, pionowe, może nawet lustra. Fakt, że dzielnica nie ma pieniędzy na inwestycje, ale na remonty czy poprawki muszą się znaleźć. Jeżeli planuje się gdzieś remont, to przy większości takich okazji tworzą się oszczędności i zapewne znajdą się pieniądze - mówi Klukowski.

Tak więc, aby do wiosny?

mac

 

Komentarze (8)

# Jaguar

19.12.2012 00:04

Mieszkam na Młocinach, ale po drugiej stronie ulicy Pułkowej. Szkoda, że samorząd interesuje się tylko swoim sąsiedztwem, a zapomina o takich ulicach jak Prozy, Wygon, Farysa, Muzealna, czy błotnista Odysei, że nie zajmie się tajemniczym znakiem zakazu "teren prywatny" na ulicy Prozy. Na tej części Młocin też jest wiele do zrobienia, ale tu samorząd milczy. Może czeka na secesję i stworzenie nowego ssamorządu przez mieszkańców tego rejonu, w których opinii ten samorząd jest leniwy i zapatrzony tylko w Encyklopedyczną i okolice. Nie wiemy np. do dziś, czy wyjazdy z ulicy Muzealnej i Farysa na ulicę Pułkową pozostaną otwarte tak jak postulują to mieszkańcy. Może pan Klukowski by się na ten temat wypowiedział?

# Ted

19.12.2012 20:34

"Mieszkańcy Młocin w sprawach bezpieczeństwa na naszych ulicach składają wnioski od 13 lat. To rekord świata" ,a pieniądze są- na działce za 25 milionów na Broniewskiego róg Duracza

# naba

26.12.2012 00:30

Pana Klukowskiego obchodzila zawsze tylko wlasna okolica i wlasny interes, wiec nie ma sie co dziwic, ze nie interesuja go cale Mlociny. Szkoda, ze mieszkancy Mlocin przed wyborami do Samorzadu nie zastanowili sie, kto bedzie reprezentowal ich interesy...

REKLAMA

# Bożenka

11.01.2013 16:52

jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. ja mieszkam na Farysa i u nas jest naprawdę zadbana okolica, nie rozumiem sąsiadów co żałują wysiłków samorządu, choć ten jeszcze niczego nie osiągnął w ostatnim czasie. sam jad...

# u811

11.01.2013 17:08

To chyba dobrze że samorzad sie stara? Chyba nie taki samorzad leniwy skoro pisza że najaktywniejszy w dzielnicy.

# Z. Klukowski

11.01.2013 18:16

@Jaguar, naba
Gdzie pan był Panie " jaguar " gdy poprzedni samorząd " budował " ok. 10 lat temu kanalizacje Młocin Wschodnich i piękną ulice Farysa, pozostawiając Zachodnim jedynie obietnice. Obecny Samorząd nie jest ulokowany na zachód od Pułkowej. Wśród nas jest 3 przedstawicieli rejonu wschodniego ( z czego jeden aktywny i twórczy ) i to od nich należy oczekiwać artykułowania, co jest do zrobienia i to robić. Gdyby "Jaguar" bywał na 3 spotkaniach z mieszkańcami w 2012r., to by wiedział, ze sprawy bezpieczeństwa postawiliśmy na I-ym miejscu, ze od miesięcy wojujemy z inż Galasem, żeby utrzymać wyjazd z Muzealnej i Farysa na Pułkową, zęby skrzyżowanie Muzealna/Farysa przeorganizować,żeby utrzymać lewoskręt od północy z Pułkowej w Muzealna, żeby przeforsować 2 dodatkowe "wąsy" przy moście Północnym. Gdyby "Jaguar" nie był leniwy, to by przynajmniej przeczytał odpowiednie dokumenty na stronie internetowej samorządu, a zawsze może przyjść na zebranie samorządu w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca i włączyć się nie do gadania ale do pracy. " Nabe" także zapraszam do współpracy przez wzgląd na przenikliwość i obywatelskie zacięcie.

REKLAMA

# jak

16.01.2013 20:03

Zamiast progów proponuję fotoradary. I skutecznie będzie i politycznie poprawne...

# chris

18.01.2013 12:54

Łatwo krytykować, ale jak trzeba coś zrobić albo chociaż przyjść na spotkanie samorządu i się odezwać/podyskutować to ludzi brak.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA