REKLAMA

Misz@masz
  5 lipca 2024  

Turyści zamiast spokoju dostawali alert RCB o zagrożeniu. "Ludzi jest bardzo mało"

Sezon letni na Lubelszczyźnie rozpoczął się od niepokojących sygnałów. Właściciele pensjonatów nad Jeziorem Białym alarmują o drastycznym spadku liczby gości. Przyczyną jest nieporozumienie związane z alertami o strefie buforowej przy granicy z Białorusią, które dotyczą obszaru oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów.

REKLAMA

"Uwaga! Zakaz przebywania w strefie buforowej przyległej do granicy z Białorusią. Stosuj się do poleceń służb. Bądź czujny i informuj o podejrzanych osobach" - taki komunikat otrzymywali wszyscy, którzy znaleźli się w pobliżu granicy polsko-białoruskiej.

Jednak strefa buforowa znajduje się na terenie województwa podlaskiego, około 200 kilometrów od Jeziora Białego. Mimo to, alarmy pojawiały się na telefonach osób odwiedzających okoliczne atrakcje turystyczne, takie jak Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze czy Okuninkę nad Jeziorem Białym.

Tymczasem, nad Jeziorem Białym panuje swoisty mikroklimat, a woda jest czysta, a podejście łagodne. Miłośnicy przyrody mogą zwiedzić Poleski Park Narodowy, a fani historii obejrzeć piękne i stare cerkwie. W sezonie letnim Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie cieszy się niezwykłą popularnością.

Przedsiębiorcy alarmują, że obłożenie obiektów wynosi zaledwie 20 procent, co jest jednym z najgorszych wyników w ostatnich latach. Właściciele ośrodków wypoczynkowych podkreślają, że obawy turystów są bezpodstawne i wynikają z braku odpowiedniej informacji.

W odpowiedzi na sygnały od niezadowolonych mieszkańców, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zdecydowało o wyłączeniu alarmów. Od tej pory osoby, które znajdą się w pobliżu granicy z Białorusią, nie zobaczą w swoim telefonie SMS o strefie buforowej.

Pomimo to, przedsiębiorcy uważają, że konieczna jest kampania informacyjna na temat sytuacji na wschodzie Lubelszczyzny. Brakuje pozytywnego przekazu, że można tu bezpiecznie odpocząć i nabrać sił przed powrotem do pracy lub szkoły.

Źródło: onet.pl

 

REKLAMA

Najnowsze misz@masze

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe