REKLAMA

Misz@masz
  29 lipca 2024  

Polska oszalała na punkcie budowy nowych mieszkań

Z najnowszych danych wynika, że sektor budowlany jest odpowiedzialny za prawie połowę emisji gazów cieplarnianych na świecie. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co z tym zrobić? Możemy zacząć od zmiany podejścia do materiałów budowlanych. Beton i stal, które są najczęściej wykorzystywanymi materiałami budowlanymi w naszym kraju, mają jedne z najwyższych wskaźników emisji dwutlenku węgla. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

REKLAMA

Jak podaje Business Insider Polska, ekolodzy i specjaliści od zrównoważonego budownictwa wskazują na drewno jako alternatywę dla tych materiałów. Drewniane budynki mają o 25% niższy ślad węglowy niż te wznoszone z wykorzystaniem stali i betonu. Ponadto, w przeciwieństwie do innych materiałów, drewno magazynuje dwutlenek węgla, zamiast go emitować.

W krajach europejskich, takich jak Norwegia czy Szwecja, budynki drewniane są już częścią krajobrazu miejskiego. Najwyższy na świecie drewniany budynek, Mjøstårnet, znajduje się w Norwegii i mierzy 85,4 m. W Szwecji zaprojektowano nawet kompleks o powierzchni 250 tys. m kw., w którym będzie mieściło się 7 tys. biur i 2 tys. domów - wszystko z drewna.

Tymczasem w Polsce dominuje jeszcze stereotyp, że domy z drewna są mniej solidne i mniej bezpieczne. Czy zdołamy przełamać te uprzedzenia i zacząć budować w sposób bardziej przyjazny dla naszej planety?

Źródło: businessinsider.com.pl

 

REKLAMA

Najnowsze misz@masze

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni