REKLAMA

Misz@masz
  29 lipca 2024  

Polska oszalała na punkcie budowy nowych mieszkań

Z najnowszych danych wynika, że sektor budowlany jest odpowiedzialny za prawie połowę emisji gazów cieplarnianych na świecie. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co z tym zrobić? Możemy zacząć od zmiany podejścia do materiałów budowlanych. Beton i stal, które są najczęściej wykorzystywanymi materiałami budowlanymi w naszym kraju, mają jedne z najwyższych wskaźników emisji dwutlenku węgla. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

REKLAMA

Jak podaje Business Insider Polska, ekolodzy i specjaliści od zrównoważonego budownictwa wskazują na drewno jako alternatywę dla tych materiałów. Drewniane budynki mają o 25% niższy ślad węglowy niż te wznoszone z wykorzystaniem stali i betonu. Ponadto, w przeciwieństwie do innych materiałów, drewno magazynuje dwutlenek węgla, zamiast go emitować.

W krajach europejskich, takich jak Norwegia czy Szwecja, budynki drewniane są już częścią krajobrazu miejskiego. Najwyższy na świecie drewniany budynek, Mjøstårnet, znajduje się w Norwegii i mierzy 85,4 m. W Szwecji zaprojektowano nawet kompleks o powierzchni 250 tys. m kw., w którym będzie mieściło się 7 tys. biur i 2 tys. domów - wszystko z drewna.

Tymczasem w Polsce dominuje jeszcze stereotyp, że domy z drewna są mniej solidne i mniej bezpieczne. Czy zdołamy przełamać te uprzedzenia i zacząć budować w sposób bardziej przyjazny dla naszej planety?

Źródło: businessinsider.com.pl

 

REKLAMA

Najnowsze misz@masze

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe