REKLAMA

Bemowo

kalendarz imprez »

 

Poznaj romantyzm tanecznego lotu modeli lotniczych

  23 lutego 2024

alt='Poznaj romantyzm tanecznego lotu modeli lotniczych'
materiały organizatora

Bemowskie Centrum Kultury wraz z Aeromodelklubem Artbem zapraszają na Mistrzostwa Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych - F3P Warsaw Challenge.

REKLAMA

Za wyjątkiem kręgu pasjonatów, mało kto wie, że Polscy modelarze należą do światowej czołówki. Od wielu lat odnoszą sukcesy w konkurencjach modeli kosmicznych i lotniczych. Zdobyli łącznie 389 medali na najważniejszych zawodach modelarskich: Światowych Igrzyskach Lotniczych, Mistrzostwach Świata i Europy oraz klasyfikacji końcowej Pucharów Świata: 201 indywidualnych (67 złotych, 69 srebrnych i 65 brązowych) oraz 188 drużynowo (51 złotych, 63 srebrnych i 74 brązowych). Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.

Modelarze pod dachem

Do niedawna modelarze z bemowskiego lotniska ciężko znosili zimową przerwę (listopad-marzec). Pojawił się pomysł latania w zamkniętych pomieszczeniach.

- To kapitalne rozwiązanie pozwala doskonalić kunszt pilotażu i świetnie się relaksować. Z biegiem czasu latanie rekreacyjne w halach sportowych zamieniło się w sportową rywalizację i z takiego latania "zrodziły się" aż... mistrzostwa świata halowych modeli akrobacyjnych - mówi Bogdan Wierzba, który prowadzi Aeromodelklub "Artbem" w Bemowskim Centrum Kultury.

Zapraszamy na zakupy

F3P Warsaw Challenge

Zadaniem pilota w akrobacji precyzyjnej (halowej) jest zademonstrowanie wiązanki 11 figur w ściśle określonej kolejności. Lot obserwują sędziowie i oceniają w skali 10-punktowej.

Na zawodach prawie zawsze rozgrywana jest również druga konkurencja, tzn. freestyle do muzyki (F3P-AFM). - Potrafią to robić najlepsi z najlepszych - mówi Bogdan Wierzba. - Freestyle w największym skrócie, to dowolny układ manewrów, według choreografii i do muzyki wybranej przez zawodnika. Piloci demonstrują swoje umiejętności, "wpisując" różne manewry do własnego podkładu muzycznego. Taki lot trwa dwie minuty. Sędziowie mają dość trudne zadanie. Oceniają kilka elementów jednocześnie: precyzję i dokładność, złożoność, harmonię z muzyką, wykorzystanie strefy lotów i efekty specjalne. Mogą to być np. zmienny skok śmigła, serpentyny doczepione do skrzydeł, które muszą być zrzucone w czasie lotu, konfetti, światła itp. - wylicza Wierzba.

Najbliższe zawody F3P Warsaw Challenge - Mistrzostwa Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych odbędą się w dniach 2-3 marca w hali Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Trojdena 2C. Wstęp wolny.

(kg)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024