REKLAMA

Bemowo

inwestycje »

 

Rondo na Piastów Śląskich będzie przejezdne w marcu

  22 lutego 2024

alt='Rondo na Piastów Śląskich będzie przejezdne w marcu'
Budowa ronda u zbiegu ul. Piastów Śląskich i Osmańczyka

Dobra wiadomość dla kierowców. Budowane u zbiegu Piastów Śląskich i Osmańczyka rondo będzie przejezdne w drugiej połowie marca. - Do końca maja z kolei zakończy się całość inwestycji wraz z przedłużeniem Piastów Śląskich do Obrońców Tobruku - mówi Jarosław Dąbrowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo.

REKLAMA

Rondo powstaje za Carrefourem, gdzie zbiegają się ulice Piastów Śląskich, Osmańczyka i Krasnodębskiego. Dodatkowo trwa budowa przedłużenia Piastów Śląskich między Osmańczyka a Obrońców Tobruku. Przez realizację inwestycji cierpią mieszkańcy okolicznych osiedli oraz oczywiście klienci wielkiego centrum handlowego, którzy kluczą po małych uliczkach i utykają w ogromnych korkach. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.

Koniec prac coraz bliżej

- Rozmawiałem z wykonawcą i poprosiłem o możliwe przyspieszenie prac - mówi Jarosław Dąbrowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo. - Dostałem zapewnienie, że rondo u zbiegu Piastów i Osmańczyka będzie przejezdne w połowie marca. Oczywiście będą tu jeszcze trwały prace wykończeniowe, ale samochody będą mogły swobodnie tędy przejechać - mówi przewodniczący rady. W ostatnim czasie mieszkańców raził brak sprzętu budowlanego i robotników. Było to jednak spowodowane przebudowami podziemnych instalacji - dlatego prac nie było widać gołym okiem.

Zapraszamy na zakupy

Wahadło na Obrońców Tobruku

W połowie marca z kolei wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na ulicy Obrońców Tobruku, gdzie powstaje drugie rondo, budowane u zbiegu z powstającą Piastów Śląskich. Ze względu na konieczność przeprowadzenia skomplikowanych robót podziemnych budowlańcy będą musieli zająć część jezdni. - Niestety, nie ma możliwości zrobienia tam tymczasowej jezdni - mówi Jarosław Dąbrowski. Roboty mają zakończyć się w maju, najpewniej w drugiej połowie.

(pik)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Beeee

24.03.2024 00:20

nieprzychylnych inwestycji komentarzy nie wyświetlają - na tym polega wolnośc słowa

# ddd

02.04.2024 15:27

Rondo od 4 miesięcy jest w budowie. Mamy kwiecień a mieszkańcy nie mogą korzystać z drogi dojazdowej. Obietnica nie zostałą zrealizowana.

# Nik

05.04.2024 19:56

a jakie to ma znaczenie ? dla burmistrza i większości tej niby "demokratycznej i obywatelskiej" koalicji liczy się zadowolenie deweloperów i takich np krezusów z awangardy. Z mieszkańcami bloków przy drodze jaśnie pani Kiezrkowska nawet nie chciała się spotkać. Najpierw przekładała spotkania potem po prostu nie przyszła. Taka jest miła.
Z powodu drigi będzie hałas i smród a był fajny zielony teren do rekreacji i spacerów.
Ale co to panią burmistrz obchodzi, że niszczy środowisko . pewnie ani tu nie chodziła ani nie pod jej oknami będzie przystanek i droga.
Zastanówcie się czy chcecie takich radnych .
Cytuję wpis który mi siępodoba:
Pani Burmistrz chcąc zrobić dobrze krezusom z Awangardy postanowiła przyśpeszyć budowę drogi moim zdaniem niepotrzebnej a przede wszystkim niszczącej piękny zielony tern do spacerów i rekreacji.
Wzrośnie zaniezczyszczenie i temperatura od asfaltu i betonu w okolicy.
Ludzie będą gorzej żyć i zaczną chorować od spalin. Bieganie i spacery w ciszy i zieleni się skończą.
Ale co to Panią Kieszkowską obchodzi. Przecież ona tu nie mieszka i nie spaceruje...
Nie chciała się spotykać w tej sprawie z mieszkańcami , którzy latami prosili ją o spotkanie.
Czy to jest zwykła arogancja władzy czy też celowe działanie - aby nikt nie przeszkodził w tych planach?
W wyniku uruchomienia tej drogi będą ginać dziekie zwierzęta , psy itd ...
Jak w końcu samochód kogoś potrąci to wprowadzą może jakieś spowalniacze.
Ale dla Pani Burmistrz liczy się, że krezusi z Awanrady będą zadowoleni

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024