REKLAMA

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Mieszkaniec Targówka walczy o doświetlenie przejścia dla pieszych

  24 stycznia 2023

Mieszkaniec Targówka walczy o doświetlenie przejścia dla pieszych
źródło: bo.um.warszawa.pl

Targówek Mieszkaniowy może zyskać kolejne ledowe oświetlenie przy przejściu dla pieszych. Tym razem typowo osiedlowe: przy ulicy Korzona. Szansę na to daje budżet obywatelski.

REKLAMA

Autor projektu, Patryk Korzeniecki przekonuje, że jego pomysł zaspokaja potrzebę bezpieczeństwa pieszych na przejściu po zmroku i zmniejsza prawdopodobieństwo wypadków drogowych w tej części Targówka.

Niebezpiecznie na Targówku?

Obecnie przejście dla pieszych na wysokości Korzona 113 jest oświetlane przez jedną latarnię sodową z odległości około 7,5 m. Latarnia jest wysoka i dodatkowo zasłaniana przez topolę. Podziemny parking przy metrze na Bródnie? "Należy to zrobić" Podziemny parking przy metrze na Bródnie? "Należy to zrobić"
Od lat rozważane jest zaadaptowanie tzw. pustki technologicznej przy stacji metra Plac Wilsona pod podziemny parking park&ride. Czy podobną przestrzeń można wykorzystać przy stacji Bródno?
Powoduje to - zdaniem autora - niewystarczające oświetlenie. Czy ma to znaczący wpływ na bezpieczeństwo pieszych? Samo przejście jest wyniesione, dlatego siłą rzeczy kierowcy muszą przed zebrą zwolnić do minimalnej prędkości. Raczej niewielu osiąga tam prędkości dozwolone w terenie zabudowanym.

Na Targówku z pewnością jest wiele przejść dużo gorszych pod względem bezpieczeństwa, nieoświetlonych lub słabo oświetlonych. Gdyby zależało to wyłącznie od urzędników, nowych latarni na Korzona nie byłoby jeszcze długo.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Budżet obywatelski daje szansę

Jednak budżet obywatelski rządzi się swoimi prawami. Są to pomysły mieszkańców i to mieszkańcy - jeśli widzą taką potrzebę - na nie głosują. Przypomniał zresztą o tym autor pomysłu doświetlenia przejścia na Korzona.

- Instalacja dwóch latarni w technologii LED doświetli to przejście tak, jak doświetlono pobliskie dwa przejścia na skrzyżowaniu ul. Korzona z Samarytanką, dzięki projektowi z poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego - przekonuje Patryk Korzeniecki, który ma nadzieję, że projekt za 60 tys. złotych najpierw przejdzie pozytywną weryfikację urzędników, a następnie (w czerwcowym głosowaniu) zyska uznanie mieszkańców.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA