REKLAMA

Wola

drogi »

 

Mieszkańcy proszą o lustro drogowe. Odpowiedź burmistrza wprawia w osłupienie

  27 marca 2024

alt='Mieszkańcy proszą o lustro drogowe. Odpowiedź burmistrza wprawia w osłupienie'
źródło: bip.warszawa.pl

Montaż lustra dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to - zdawać by się mogło - sprawa do załatwienia "od ręki". W świecie warszawskiej biurokracji jest inaczej.

REKLAMA

Wolski radny poprosił władze dzielnicy o montaż lustra drogowego na chodniku przy budynku Nowolipki 23, na wprost wyjazdu z wewnętrznej uliczki dojazdowej.

Wolski ratusz nie pomoże mieszkańcom

- Lustro powinno być skierowane w kierunku alei Jana Pawła II, tak aby pojazdy wyjeżdżające z tej wewnętrznej uliczki widziały w nim, jakie pojazdy nadjeżdżają właśnie z tamtej strony. Obecnie kierowcy nie widzą jadących z lewej strony, co zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego na tym skrzyżowaniu - napisał radny Jarosław Lewandowski.

Takiej odpowiedzi ze strony burmistrza Woli jednak niewielu mogłoby się spodziewać. Wszak chodzi o sprawę, którą powinno się wykonać "od ręki". Na wstępie - rzecz jasna - włodarz dzielnicy przekonuje, że oznakowanie ulicy jest zgodne z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu, zaś wskazane miejsce nie jest skrzyżowaniem, ale zjazdem z prywatnego terenu na drogę publiczną. A zgodnie z Ustawą o drogach publicznych, utrzymanie zjazdu pozostaje w kompetencji użytkowników lub właścicieli gruntów przyległych do drogi. Również samo oznakowanie zjazdu pozostaje w kompetencji administracji posesji.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Miejska papierologia zabija niejeden dobry pomysł

- W związku z tym, jeżeli użytkownik zjazdu uzna, że potrzebuje zmian w organizacji ruchu, istnieje możliwość wykonania korekty stałej organizacji ruchu przez zarządcę przyległego terenu we własnym zakresie - informuje burmistrz Krzysztof Strzałkowski. Jak dodał Urząd Dzielnicy może wyrazić zgodę na zmianę oznakowania przy zjeździe do tej posesji, po spełnieniu wielu warunków: sporządzeniu na własny koszt projektu organizacji ruchu; zaopiniowaniu projektu w Wydziale Infrastruktury Drogowej dla Dzielnicy Wola; zatwierdzeniu projektu przez Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym; przekazaniu jednego egzemplarza zatwierdzonego projektu do Wydziału Infrastruktury Drogowej dla Dzielnicy Wola; zgłoszeniu planowanego wprowadzenia organizacji ruchu do Biura Zarządzania Ruchem Drogowym oraz do Wydziału Infrastruktury Drogowej dla Dzielnicy Wola; wdrożeniu na własny koszt zatwierdzonego projektu organizacji ruchu; uzyskaniu zawiadomienia Wydziału Infrastruktury Drogowej dla Dzielnicy Wola o zakończeniu wprowadzania zmiany w oznakowaniu i zapewnieniu utrzymywania i konserwacji wprowadzonych "urządzeń bezpieczeństwa ruchu", w tym przypadku lustra.

Jak widać proste pomysły na poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich, czasami wymagają od mieszkańców nie lada wysiłku.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Sponsor

27.03.2024 20:18

Burmistrz podał prawidłową drogę postępowania prywatnego biznesu na państwowym terenie.
Wlasciciel nieruchomosci chcialby jednak by to cale miasto skladalo sie na jego prywatną "bramę do posesji"..

# sponsor pleciesz bzdury

27.03.2024 20:53

#Sponsor napisał(a) 27.03.2024 20:18
Burmistrz podał prawidłową drogę postępowania prywatnego biznesu na państwowym terenie.
Wlasciciel nieruchomosci chcialby jednak by to cale miasto skladalo sie na jego prywatną "bramę do posesji"..

Chyba jednak przesadzasz. Na gorsze bzdury urzędasy trwonią publiczne pieniądze, jak choćby na pikniki wszelakiej maści na której promują swoje uśmiechnięte twarzyczki. Lustro dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców nie kosztuje majątku, a ci mieszkańcy - jak ty to ująłeś - z "prywatnego biznesu", to też podatnicy, tacy sami jak ty czy ja. Mają prawo oczekiwać żeby miasto zrobiło coś dla nich.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024