REKLAMA

Targówek

kronika policyjna »

 

Postrzelił kolegę z czarnoprochowca. Miał spory arsenał broni

  20 lutego 2024

alt='Postrzelił kolegę z czarnoprochowca. Miał spory arsenał broni'
źródło: KRP VI

Policjanci z Targówka wyjaśnili okoliczności postrzelenia mężczyzny, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek 14/15 lutego na terenie Lasu Bródnowskiego. Zatrzymano 53-latka i jego 41-letnią znajomą. W altance na terenie pobliskich ogródków działkowych mieli cztery rewolwery, muszkiet, karabinek pneumatyczny, proch strzelniczy, naboje hukowe, kulki ołowiane, łuki i strzały, miecz i szablę.

REKLAMA

Kilkanaście minut po 1:00 w nocy, ze środy na czwartek 14/15 lutego, policyjny patrol z Targówka interweniował na jednej ze stacji paliw przy ul. Kondratowicza, gdzie przebywał postrzelony w dłoń mężczyzna. Na miejscu na mundurowych oczekiwał pracownik stacji, który zdążył opatrzyć 33-latka. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.

Postrzelenie w Warszawie

- Ranny mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Próbował wyjaśnić, co takiego się wydarzyło, jednak w jego zeznaniach brakowało wielu kluczowych informacji. Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego przewiózł 33-latka do szpitala. Tam udzielono mu pomocy. Sprawdzono również jego trzeźwość - informuje komisarz Paulina Onyszko.

Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Mundurowi znaleźli w jego odzieży zawiniątko z białą substancją, które zabezpieczyli do badań. Na zadawane pytania za każdym razem odpowiadał sprzecznie. Informacje, które policjanci zdołali od niego uzyskać były szczegółowo analizowane. Zaangażowano kryminalnych z Pragi Północ i Targówka, dochodzeniowców i policjantów z prewencji. Powiadomiono też prokuratora. Przez kolejne godziny śledczy intensywnie pracowali, by wyjaśnić tę sprawę.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Zatrzymany posiadał rewolwery, muszkiet, karabinek pneumatyczny, łuki i strzały, miecz i szablę

Ustalenia, jakie wykonali śledczy z komisariatu na Targówku doprowadziły ich do mężczyzny zamieszkującego jeden z domków na terenie ogródków działkowych. Wewnątrz zabezpieczyli cztery rewolwery, muszkiet, karabinek pneumatyczny, proch strzelniczy, naboje hukowe, kulki ołowiane, łuki i strzały, miecz i szablę. Kryminalni wyprowadzili z altany w kajdankach 53-latka i jego 41-letnią znajomą. Zabezpieczoną broń i amunicję przekazano do oględzin policyjnemu technikowi.

- W trakcie dalszych czynności zatrzymany mężczyzna przyznał się do postrzelenia 33-latka z broni czarnoprochowej. Materiał dowodowy, jaki policjanci zgromadzili pracując przy tym zdarzeniu pozwoliły na przedstawienie 33-latkowi zarzutu za posiadanie amfetaminy - informuje komisarz Onyszko.

Zatrzymany 53-latek poniesie odpowiedzialność karną za usiłowanie ciężkiego uszkodzenia ciała 33-latka i nielegalne posiadanie amunicji. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo go aresztował. Grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności.

JR

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Kocur

20.02.2024 15:56

Oooo czyżby moja stara grupa rekonstrukcyjna miała się dobrze! :D

# Stary pijany

20.02.2024 17:17

Nie znaleźli wszystkiego :)

# Chodecka

21.02.2024 15:59

Trzeba być przygotowanym na wojnę. Nawet łuki i strzały się przydadzą, a co dopiero miecz i szabla :D

REKLAMA

# dm13

25.02.2024 07:31

mazowszańska fantazja :)

# AniaZ Parku

24.03.2024 10:19

Czyli postawiono zarzuty o naboje hukowe? Bo reszta broni palnej to pewnie tzw. Czarnoprochowce bezpozwoleniowe, rozdzielnego ładowania o konstrukcji sprzed 1885 roku. Strzały, łuki, miecz i szabla też nie podchodzą pod UoBiA.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA