REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wola

interwencja

 

Letnia Scena Progresji jest za głośna. Mieszkańcy mają dość

  27 lipca 2022

Letnia Scena Progresji jest za głośna. Mieszkańcy mają dość
źródło: Facebook Letnia Scena Progresji - Gramy DoWoli

Mieszkańcy Ulrychowa, Odolan i Jelonek skarżą się na zbyt głośne koncerty plenerowe. Podczas spotkania z burmistrzem Woli przedstawiciele klubu obiecali poprawę i bliższą współpracę z mieszkańcami.

REKLAMA

- Jestem mieszkanką ulicy Synów Pułku. Bardzo proszę o interwencję w sprawie hałasu dochodzącego z Letniej Sceny Progresji - napisała do nas czytelniczka. - Łomot, który rozchodzi się pomiędzy blokami nie przypomina już muzyki, gdyż dźwięki się załamują, za to skutecznie przeszkadzają w odpoczynku i normalnej egzystencji mieszkańcom Synów Pułku i Anieli Krzywoń.

Wczoraj była próba, dziś koncert i tak do jesieni.

REKLAMA

Mieszkańcy mają dość

Problem uciążliwych koncertów plenerowych Letniej Sceny Progresji dotyka kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców Ulrychowa, Odolan i Jelonek. Wielu z nich to rodziny z małymi dziećmi lub osoby starsze.

- W tym roku uciążliwość zdecydowanie przekroczyła poziom społecznej akceptacji. Od czerwca do sierpnia koncerty odbywają się nie tylko w sobotę, ale także w niedzielę oraz w niektóre dni robocze - mówi pan Mariusz, mieszkaniec osiedla przy ul. Fort Wola. - W praktyce mamy jeden koncert w środę, następny w piątek lub sobotę, a kolejny w niedzielę. Hałas i basy roznoszą się po całej okolicy. Nie tylko nie możemy odpocząć po całym dniu, ale nasze małe dzieci nie mogą zasnąć - dodaje.

REKLAMA

Przedstawiciele klubu obiecują poprawę

Na skargi w tej sprawie zareagował wolski ratusz. Pod koniec lipca odbyło się spotkanie mieszkańców, organizatorów koncertów i właścicieli terenu, na którym odbywają się koncerty.

- Nie chcemy, żeby z naszej dzielnicy znikały placówki kultury, jednak ich funkcjonowanie musi odbywać się tak, by mieszkańcy nie byli krzywdzeni - mówił Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Na szczęście organizatorzy koncertów wykazują dobrą wolę. Podczas spotkania prezes Progresji zadeklarował wprowadzenie zmian. - Przedstawiciele klubu obiecali, że już na początku sierpnia przyjdą na spotkanie z konkretnymi rozwiązaniami, które mają zmniejszyć uciążliwości związane z hałasem - informuje Ewa Statkiewicz, przewodnicząca rady dzielnicy.

REKLAMA

Polski Holding Obronny umywa ręce?

Postawę władz klubu chwalili też przedstawiciele mieszkańców, którzy potwierdzili chęć kolejnego spotkania. Niestety, właściciel nieruchomości, który wynajmuje klubowi teren na plenerowe koncerty, czyli Polski Holding Obronny, nie zgodził się na wprowadzenie do umowy zapisów ograniczających uciążliwość prowadzonej przez Progresję działalności.

- Takie zapisy są możliwe, a to właśnie spółki skarbu państwa powinny wyznaczać standardy poszanowania sąsiedztwa, tak by prywatne podmioty musiały się do nich dostosować - zaznacza burmistrz Strzałkowski.

Punktu widzenia PHO nie podzielają też mieszkańcy. - Stanowisko PHO można skrócić do tego, że spółka uważa, iż wynajmuje teren na zasadach czysto komercyjnych i nic więcej jej nie interesuje - mówi pan Mariusz. Do tematu z pewnością powrócimy.

(db)

.
 

Komentarze (3)

# facio aligacio

29.07.2022 11:54

bydło bawi się wyłącznie w hałasie. bardzo jest też ważne, żeby nagłośnienie było najgorszej jakości. musi być bardzo głośno i głośniki muszą wydzielać głównie infra i ultra dźwięki. to jedyny sposób żeby hołota się bawiła. kwestia tego co tam grają i śpiewają jest drugorzędna ale muzyka nie jest wskazana, debile lepiej się bawią przy diskopolo.

# Mieszkaniec Ulrychowa

30.07.2022 08:20

Czy te skargi piszą te same RODZINY Z DZIEĆMI których dzieci każdego dnia od rana do wieczora urządzają dzikie wrzaski w ramach "zabawy" i zakłócają życie normalnych mieszkańców a rodzice w żaden sposób nie reagują bo przecież to tylko DZIECI ? większość polskich rodziców wychodzi z założenia że ich dzieci to dzieci wszystkich i każdy musi słuchać ich wrzasków czy na nie uważać. Czy my żyjemy w jakiejś hipisowskiej komunie ? Wasze dzieci wasza sprawa i wasz obowiązek.

# Colo

01.08.2022 20:51

Zalew wrzeszczacych kaszojadów np w sklepach jest porażający! Jak nie umiesz zapanować nad bachorem to nie uszczęśliwiaj jego darciem mordy innych. Ostatnio usłyszałem że to dziecko... No właśnie a nie święta krowa. Im brzydsza i grubsza mamunia tym bachorem bardziej drze ryja - taka tendencje zaobserwowałem!

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA