Centrum Nauki Kopernik przygotowało ciekawy, letni program dla każdej grupy wiekowej. Kino, warsztaty, planetarium i spotkania dla dzieci - prawie każdego dnia będzie się działo.
Wakacyjne minilaby
Zajęcia w laboratorium biologicznym, chemicznym, fizycznym i pracowni robotycznej odbywają się codziennie oprócz poniedziałków o 11.30, 12.45 i 14.00. Trwają 45 minut, kosztują 9 zł i można wziąć w nich udział już od dziewiątego roku życia (dzieci 9-13 lat z dorosłym opiekunem, który też musi mieć bilet). Podczas spotkań poznamy tajemnice kryształów, sami wyprodukujemy krem czy zagramy na roślinach.
Kino letnie
Kino letnie CNK to piątkowe spotkania filmowe, poświęcone tematom bliskim każdemu z nas. W tym roku przewidziano dwa cykle tematyczne. W lipcu będzie nim "Raj utracony", opowieść o tym, co tracimy, a co zyskujemy w związku z rozwojem nauki i technologii.
W sierpniu - cykl "Zegar życia" - opowiadające o intymnym rozwoju człowieka, od niemowlęctwa do późnej starości.
Program na najbliższe tygodnie:
4 lipca, godz. 21.00 - "Projekt Nim" - W 1973 roku urodził się szympans, któremu - na cześć słynnego lingwisty, Noama Chomsky'ego - nadano imię Nim "Chimpsky". Wychowany przez ludzi i nauczony języka migowego, od kołyski stanowił eksperyment naukowy. Dokument Jamesa Marsha przedstawia losy zwierzęcia, w oparciu o świadectwa jego opiekunów.
11 lipca, godz. 21.00 - "Zbieracze i zbieraczka" . Tematem filmu jest wielowiekowa tradycja zbierania resztek plonów po żniwach, która uzyskała nową odsłonę w miastach. Film jest fascynującym zbiorem ludzkich portretów.
18 lipca, godz. 21.00 - Gattaca - z niezapomnianymi rolami Ethana Hawke i Umy Thurman. Ten mroczny, wysmakowany estetycznie film przedstawia świat, w którym pogoń za doskonałością doprowadziła ludzkość do podziału na dwie grupy -"ulepszonych" i poczętych w naturalny sposób.
25 lipca, godz. 21.00 - "Prezydent nowej Atlantydy". Bohaterem filmu jest Mohamed Nasheed prezydent Malediwów, który ze względu na wciąż podwyższający się poziom wód Oceanu Indyjskiego, walczy o przetrwanie kraju.
Weekendy w Parku Odkrywców
Park Odkrywców to zielona przestrzeń wokół Centrum Nauki Kopernik. W weekendy do dyspozycji są leżaki, czytelnia czasopism oraz wypożyczalnia gier planszowych i plenerowych. W sobotnie wieczory chill-out muzyczny, a w sierpniu nocne obserwacje nieba nad Warszawą.
W tym roku Park Odkrywców zamieni się w przestrzeń kreatywnego działania.
5-6 lipca - Grupa artystyczna Parque nō szuka sposobów na wyciszenie się w miejskiej dżungli. CNK zaprasza do wspólnej budowy instalacji artystycznej.
12-13 lipca - Święto rocznicy urodzin Nikoli Tesli. W programie między innymi: koncert na tesli, pokaz laserów i maszyn zdalnie sterowanych, a także warsztaty dla rysowników komiksów.
19-20 lipca - W sobotę pracownia Kwiatkibratki buduje w parku kwitnącą rzeźbę. W niedzielę miniwarsztaty ogrodnicze.
26-27 lipca - CNK zaprasza do wspólnej budowy maszyny Goldberga, czyli reakcji łańcuchowej.
Centrum Nauki Kopernik mieści się przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20.
kc