REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

absurdy

 

Legionowska policja siłą wyprowadziła ludzi z restauracji. "Jak ZOMO w stanie wojennym"

  15 lutego 2021

Legionowska policja siłą wyprowadziła ludzi z restauracji. "Jak ZOMO w stanie wojennym"

Właściciel restauracji Qlturalni Qlinarni w Legionowie, pomimo obostrzeń otworzył swój biznes, by nie zbankrutować. Większość prawników w Polsce uważa rządowe zakazy za nielegalne. W sądach w całym kraju zapadają kolejne wyroki unieważniające kary nałożone przez sanepid. A legionowska policja pacyfikuje osoby przebywające w restauracji.

REKLAMA

Legionowska restauracja Qlinarni Qlturalni działa od 22 stycznia, choć jak powtarza nam jej współwłaściciel - nie jest ona otwarta formalnie dla klientów, tylko dla "testerów smaków". Taki sposób wymyślili prawnicy, którzy wprost mówią, że rządowe zakazy są nielegalne. "Testerzy" mają za zadanie ocenić najlepsze smaki zaserwowane na talerzu. "Gubią dowody i umarzają sprawy". Mieszkańcy nie ufają wieliszewskiej policji "Gubią dowody i umarzają sprawy". Mieszkańcy nie ufają wieliszewskiej policji
- Uwaga! Okradziono domy w Wieliszewie, sprzęt, piece gazowe, płytki, drzwi, geberit itp. - zaalarmowała na Facebooku mieszkanka. Jak donoszą kolejne osoby - tego typu włamań w ostatnim czasie jest dużo a policja gubi dowody i umarza sprawy.
Nie wykonują oni tej czynności bezinteresownie. Za wykonaną usługę mają zapłaconą symboliczną złotówkę, a przy wejściu do knajpy podpisywana jest z nimi umowa cywilno-prawna. Restaurator jest zdania, że wszyscy znajdujący się w lokalu nie są jego klientami, lecz pracownikami. I w myśl przepisów prawa faktycznie tak jest. To, co dla wszystkich wydaje się jasne, jak się okazuje, niejasne jest dla legionowskiego sanepidu oraz lokalnej policji.

Policja spacyfikowała wszystkich w restauracji

W piątek 12 lutego tuż po godz. 20 doszło do skandalicznej sytuacji przypominającej ponure czasy PRL i pacyfikacji niechętnych władzy obywateli. - Do lokalu jak co dzień zostali zaproszeni klienci jako testerzy kulinarni. Z każdym podpisaliśmy umowę i zapłaciliśmy honorarium w wysokości 1 zł. Umowa o dzieło jest umową o pracę, więc de facto policja siłą wyrzuciła moich pracowników z lokalu. Jeden z nich jest cały posiniaczony, ma wyrwany bark, tak go policja potraktowała. Policja postąpiła jak brutalne ZOMO w stanie wojennym. Powrotu jakich czasów my doczekaliśmy? - pyta zbulwersowany restaurator Maciej Adamski, który wspomniał, iż odkąd otworzył lokal i przeprowadza rekrutację na "degustatora smaków", to przez policję został odwiedzony ponad 30 razy, zaś sanepid interweniował 11-krotnie.

REKLAMA

"Żyć nam nie dają"

- Żyć nam nie dają. Nie dają nam pracować, wykonywać naszej działalności. Przecież lokal normalnie jest dla klientów zamknięty, a wszyscy, którzy przebywali w sali nie byli gośćmi, lecz pracownikami - dodaje Adamski. Nie przekonało to upartych urzędniczek. Kobiety nie zamierzały się wdawać w dyskusje. Do akcji wkroczyli policjanci, którzy najpierw zaczęli podchodzić z osobna do każdego przy stolikach i grozić, że jeśli natychmiast nie opuszczą restauracji, to zostaną wyciągnięci z niej siłą. Tak też się stało.

Policja: "Działaliśmy na zlecenie sanepidu"

- Policjanci udzielili asysty pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie. Pracownicy sanepidu wydali decyzję administracyjną dotyczącą zaprzestania serwowania napojów oraz posiłków w sali konsumenckiej kontrolowanej restauracji. Decyzja miała rygor natychmiastowej wykonalności. Sanepid poprosił policję o opróżnienie lokalu - mówi Justyna Stopińska, oficer prasowy legionowskiej komendy. - Dwie osoby nie chciały wyjść z lokalu, w związku z czym policjanci użyli siły fizycznej. Przebieg interwencji został zarejestrowany kamerą przez funkcjonariuszy. Żadna z osób usuwanych z lokalu nie została przez policjantów rzucona - twierdzi rzeczniczka.

(DB)

.
 

Czytaj na ten temat

Polecamy

Komentarze (9)

# jeszcze do was zaglądam

15.02.2021 14:41

Promocja cwaniactwa i głupoty w tu Stolica ? a to był taki fajny lokalny apolityczny portal. Nie ma ważniejszych społecznych tematów w nagłaśnianie wypowiedzi kogoś kto za ZOMO to przez smoczek pił ?
"Większość prawników w Polsce uważa rządowe zakazy za nielegalne. W sądach w całym kraju zapadają kolejne wyroki unieważniające kary nałożone przez sanepid" - jakieś liczby DG poda ?

# Darfon

15.02.2021 15:40

#jeszcze do was zaglądam napisał(a) 15.02.2021 14:41
Promocja cwaniactwa i głupoty

Czy domaganie się prawa do pracy to cwaniactwo i głupota? Na covid do dziś w Polsce zmarło 40.000 osób głównie w wieku powyżej 80 lat. Tyle normalnie umiera w jeden miesiąc, a epidemia trwa już ponad rok.

# Crt

15.02.2021 15:53

Przypadki bezprawia powinny być piętnowane. Mam nadzieje że ci ludzie, którzy dopuszczają się nadużyć, wszystko jedno czy z głupoty czy są do tego nakłaniani, zostaną rozliczeni.

REKLAMA

# amam

15.02.2021 21:16

Brawo policjanci. Do hołoty nic innego nie przemawia. A swoją drogą do zachowania ZOMO było daleko.

# Mmmm

15.02.2021 21:41

#amam napisał(a) 15.02.2021 21:16
Brawo policjanci. Do hołoty nic innego nie przemawia. A swoją drogą do zachowania ZOMO było daleko.

Kogo nazywasz hołotą ? Licz się ze słowami ty sterowany karle.

# mureks

15.02.2021 22:23

W USA SUPERBOWL WCZORAJ PEŁNE TRYBUNY. U NAS ZOMO PLUJĄ LUDZIĄ W TWARZ. J*BAĆ TO PAŃSTWO !!!!

REKLAMA

# stop faszyzmowi

16.02.2021 09:08

Wow lewackie trolle zalewają nawet TuStolica...
Wszystkie wyroki sądowe póki co mówią, że obostrzenia są niekonstytucyjne.
A pomijam już fakt, że nie ma żadnej pandemii. Faszyzm jest pandemią i takie ameby jak wy.

# Twój nick

17.02.2021 18:45

Będziecie jeszcze dziękować policji i chwalić jej działania, gdy znajdziecie się na oddziale zakaźnym wśród umierających pacjentów na COVID, jeśli uda się wam wyjść z tej okrutnej choroby.

# CRT

18.02.2021 11:41

#Twój nick napisał(a) 17.02.2021 18:45
Będziecie jeszcze dziękować policji i chwalić jej działania, gdy znajdziecie się na oddziale zakaźnym wśród umierających pacjentów na COVID, jeśli uda się wam wyjść z tej okrutnej choroby.

A tobie powinni zabronić wychodzenia z domu, bo na ulicy może cię wiele przykrych rzeczy spotkać.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA