REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

środowisko

 

Las Bemowski: zasadzili dwa tysiące drzew

  10 listopada 2022

Las Bemowski: zasadzili dwa tysiące drzew
źródło: UM Warszawa

Lipa drobnolistna i klon jawor to dwa gatunki drzew, które posadzili wspólnie przedstawiciele warszawskiego ratusza, placówek dyplomatycznych i organizacji samorządowych. Akcję zorganizowano w Lesie Bemowskim w ramach platformy Partnerstwo dla Klimatu.

REKLAMA

Warszawskie lasy wzbogaciły się o kolejne drzewa. Tym razem dwa tysiące małych sadzonek uzupełniły drzewostan Uroczyska Las Bemowo.

REKLAMA

Młode drzewa w Lesie Bemowskim

We wspólnym sadzeniu wzięli udział m.in. Magdalena Młochowska, dyrektorka-koordynatorka ds.

zielonej Warszawy, przedstawiciele ambasad i podmioty zaangażowane w Partnerstwo dla Klimatu. Nad doborem odpowiednich gatunków oraz prawidłowym sadzeniem drzew czuwali pracownicy Lasów Miejskich.

- Walczyć ze zmianami klimatycznymi można na wiele sposobów. Zwiększanie powierzchni terenów zieleni i uzupełnianie ich nową roślinnością to jeden z nich. Dlatego cieszę się, że dziś możemy wspólnie, w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Święto Drzewa oraz jednocześnie w ramach Partnerstwa dla Klimatu, posadzić dwa tysiące drzew. Robimy to nie tylko dla siebie, ale też dla kolejnych pokoleń. To one będą oglądać, jak rośnie i rozwija się ten las. I to one będą mierzyć się z postępującymi zmianami klimatu - opowiadała Młochowska.

REKLAMA

Tysiące sadzonek w Warszawie

W Lesie Bemowskim posadzono lipy drobnolistne i klony jawory, a więc rodzime gatunki. To kolejne drzewa, które w tym roku pojawiły się w Warszawie. Wiosną na terenach zarządzanych przez Lasy Miejskie posadzono w sumie ponad 26 tysięcy drzew i krzewów. Jesienią przybędą ponad 44 tysiące kolejnych sadzonek.

Partnerstwo dla Klimatu to platforma, w ramach której warszawski samorząd z ponad 50 firmami i organizacjami szuka rozwiązań dla wyzwań związanych z ochroną środowiska. Projekt został zapoczątkowany za prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz.

(jok)

.
 

Komentarze (5)

# IKPL

10.11.2022 08:35

Najpierw zaorali naturalną ściółkę, w której drzewa same się wysiewają, a potam zasadzili LEPSZE GATUNKI. Słuszną linię ma nasza władza. Niech żyje ideologia

# Panjan

10.11.2022 14:28

To nie było zbyt mądre. Nasadzenia takie powinny być na terenia miasta (a miejsc jest dużo). W lesie drzewa wysiewają się same. Bardzo pięknie odtwarza się drzewostan w Lesie Bemowskim. Ostatnia rzecz, którą potrzebuje to ingerencja ludzi.

# Jkk

10.11.2022 17:55

Pamiętam, że 50 lat temu sam brałem udział w akcji sadzenia drzewek na terenie bemowskiego lasu w pobliżu starej strzelnicy. Innym razem gasiliśmy w tamtym rejonie płonący młody las. Lasom tez trzeba czasem pomóc.

REKLAMA

# Leśniczy

11.11.2022 07:47

A może by tak w końcu nasadzić dużo drzew w parku Górczewska żeby przestał być jedną wielką łąką ?

# Parkowy

11.11.2022 23:07

#Leśniczy napisał(a) 11.11.2022 07:47
A może by tak w końcu nasadzić dużo drzew w parku Górczewska żeby przestał być jedną wielką łąką ?
A co jest złego w tych rozległych trawnikach?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA