Kulturalne zagłębie nad Wisłą? Białołęka rozwija żagle
1 lutego 2017
Luty na Białołęce to uczta dla teatromanów. Nie zabraknie także rozrywek dla dzieci oraz cieszących się niesłabnącą popularnością spotkań sąsiadów.
Pierwszy weekend w BOK Głębocka 66 spędzimy z Kompanią Teatralną Mamro. W sobotni wieczór artyści zabiorą nas na swój najnowszy spektakl "Sceny z życia", zaś w niedzielny, po raz pierwszy na nowej scenie, zagości obsypany nagrodami spektakl "Epopeja". Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy lubią się śmiać w teatrze.
Świt wyprzedził BOK. Białołęka nie wygra?
W plebiscycie Warszawiaki 2016 Białołęcki Ośrodek Kultury od dłuższego czasu prowadził, ale mobilizacja na Targówku i Bródnie była w ostatnich dniach większa niż u nas. Głosowanie trwa do 5 lutego. Jeszcze wszystko możemy zmienić.
Luty to także powrót arcyzabawnej komedii, jaką jest "Edukacja Rity" Teatru CoMeta, zagości ona 19 lutego w BOK van Gogha 1. Spieszcie się po bilety - bowiem rozchodzą się w szalonym tempie. Na deski teatralnej sceny wróci również "Woln-ość '90" Zespołu Teatru 13. Spektakl ten znalazł się w 23. edycji prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, stając w szranki z wieloma znakomitymi tytułami ważnych scen polskich. Zapraszamy 12 i 18 lutego do BOK Głębocka 66. W lutym BOK kontynuuje cykl: "Scena Małego Widza". 26 lutego w BOK van Gogha 1 dla najmłodszych teatromanów wystąpi Grupa Coincidentia i Białostocki Teatr Lalek ze spektaklem "Słoń i Kwiat".
Garderoba Białołęki już pełnoletnia
Ponadto w BOK-u pełną parą ruszają już przygotowania do Garderoby, Festiwalu Teatrów Niezależnych, który odbędzie się w ostatni weekend marca 24.03 - 26.03. "Garderoba" to białołęckie święto teatru, festiwal ma charakter otwartego dla publiczności przeglądu połączonego z konkursem, ściągając artystów, widzów i miłośników teatru z całego kraju. Spektakle konkursowe dobierane są tak, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dzięki czemu Garderoba jest festiwalem różnych języków i form teatralnych.
W dotychczasowej siedemnastoletniej historii festiwalu w jury zasiadali wybitni twórcy i ludzie teatru tacy jak Adam Woronowicz, Jarosław Gajewski, Irena Jun czy Jarosław Kilian. Laureatem ostatniej edycji był Teatr Pijana Sypialnia ze spektaklem "Łojdyrydy", ściągając do BOK-u tłumy wielbicieli tej grupy, a w ramach pokazu mistrzowskiego czarował wirtuozerią aktorską i bawił do łez Jan Peszek.
Obecnie w BOK-u trwa selekcja spektakli konkursowych, 8 lutego poznamy zakwalifikowane zespoły, a 13 lutego pełen pogram festiwalu. Warto podkreślić, że po raz pierwszy festiwal będzie się odbywał na dwóch scenach, na dwóch krańcach Białołęki.
"3 pokoje" zimą nie tracą rozpędu
Do 3 Pokoi wrócił sąsiedzki fitness (ćwiczymy we wtorki i czwartki). Marzena Dobner prowadzi cykl spotkań o ekonomii społecznej - przed nami rozmowy o etyce w biznesie, poszukiwanie inspiracji, dobrych praktyk, wymiana informacji na temat sposobów prowadzenia działalności gospodarczej. Poza tym od lutego coś specjalnego dla przyszłych i aktualnych właścicieli psów - cykl wykładów o czworonogach - pierwsze "Komunikacja psów, czyli jak poprawnie interpretować psie zachowania" odbędzie się 17.02 o godz. 19.00. Powoli zaczynają się też prace związane z ogrodem, trwa zimowy wysiew nasion i zbieranie pomysłów oraz chętnych do aranżacji tegorocznej strefy relaksu.
Oczywiście w sezonie zimowym mimo wszystko nie brakuje wyjść w plener (można dołączyć do treningów nordic walking lub sąsiedzkich wyjść na łyżwy). Niesłabnącym powodzeniem cieszą się sobotnie zajęcia z decoupage, lekcje włoskiego, szycie, rękodzieło i wtorkowe gotowanie. Wszystkie wydarzenia sąsiedzkie są bezpłatne. Dołączyć można w każdej chwili! 3 Pokoje z Kuchnią otwarte są od wtorku do soboty w godzinach 10.00-21.00 i w niedzielę od 14.00-18.00. Więcej informacji znajdziecie na www.bok.waw.pl w zakładce 3 Pokoje z kuchnią oraz na profilu FB.
(red)
.