REKLAMA

Targówek

samorząd »

 

Kto nie lubi Budowlanej?

  5 października 2011

alt='Kto nie lubi Budowlanej?'

Matka Teresa z Kalkuty została patronką bezadresowego odcinka dotychczasowej ul. Budowlanej, biegnącego wzdłuż muru cmentarza Bródnowskiego - od ul. św. Wincentego do ul. Piotra Wysockiego.

REKLAMA

Budowlana zachowała starą nazwę tylko na krótkim odcinku między ul. Wysockiego a torami kolejowymi. Jej bardziej ruchliwy fragment wzdłuż muru cmentarza Bródnowskiego to teraz ulica Matki Teresy z Kalkuty.

Wszyscy "za"

Zespół Nazewnictwa Miejskiego wybrał tę ulicę dla znanej misjonarki, bo w pobliżu znajduje się dom prowadzony przez zgromadzenie, które założyła w Kalkucie. O upamiętnienie w miejskim nazewnictwie beatyfikowanej przez papieża Jana Pawła II w 2003 roku zakonnicy, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla w 1979 roku, zwróciło się do miasta Stowarzyszenie Wymiany i Pojednania. Inicjatywa zyskała poparcie Zespołu Nazewnictwa Miejskiego, podkomisji ds. nazewnictwa ulic rady Warszawy oraz lokalnych radnych.
Urzędnicy wybrali bezadresowy fragment ulicy, bo nie wiąże się np. z wymianą dokumentów, pieczątek, tabliczek.
W maju poparła ją także rada Warszawy.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Kontrowersje wokół zmiany

Wielu mieszkańcom pomysł zmiany nazwy fragmentu ul. Budowlanej wcale się nie podobał i zastanawiają się nad sensem takiej decyzji. - Przyzwyczailiśmy się do starej nazwy. Po co dzielić ulicę na dwie części i każdą z nich nazywać inaczej? Na pewno lepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie nowej ulicy i nazwanie jej imieniem Matki Teresy z Kalkuty - argumentują.

- Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził - jednemu się to podoba, a innym nie - podsumowuje przewodniczący rady dzielnicy i dodaje, że nie można było zamienić całej ulicy Budowlanej na ul. Matki Teresy z Kalkuty, bo oznaczałoby to spore niedogodności dla mieszkańców i dodatkowe koszty. Urzędnicy przyznają, że właśnie dlatego wybrali bezadresowy fragment ulicy, bo nie wiąże się np. z wymianą dokumentów, pieczątek, tabliczek itp. Poza tym część ul. Budowlanej przebiega w części Warszawy, gdzie znajdują się nazwy historyczne, których nie można zmieniać.

Marzena Zemlich

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Aaa

19.10.2011 10:56

Po prostu niektórym się nudzi , albo chcą sie wykazać inicjatywą. Sam byłem świadkiem jak przyjezdny z poza Warszawy stał na byłej Budowlanej i pytał się gdzie jest bo na planie takiej ulicy nie znalazł.

# przeciwnik zmian nazw ulic

19.10.2011 11:10

Ostanio zamiejscowy pytał mnie jak dojść z Odrowąża na Zacisze. Wytłumaczyłem, że ma skręcić w Budowlaną i iść tą ulicą do skrzyżowania z Wincentego, a potem prosto Gilarską. Dwa dni później zobaczyłem na tabliczkach Matkę Teresę i szkoda mi się gościa zrobiło. Pewnie pomyślał, że nie znam Bródna albo, że mu złośliwie namąciłem.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe