Kościół nabiera kształtów. "Prosimy o wsparcie"
10 kwietnia 2019
Białołęka będzie mieć nową świątynię. Na placu budowy wreszcie zaczął powstawać dach nawy głównej.
- Osoby jeżdżące Głębocką pewnie zauważyły, że powstający budynek kościoła, po wielu miesiącach, zyskał wreszcie konstrukcję dachu - donoszą aktywiści prowadzący facebookową stronę Parkprzyszkole. - Teraz prace mogą nabrać tempa, ale do tego potrzebne jest wsparcie finansowe.
Mowa o kościele w parafii św. Szczepana, budowanym przy Głębockiej. Świątynia powstaje z pieniędzy wiernych, nie tylko tych wrzucanych na tacę podczas mszy.
- Przypominamy i prosimy o wsparcie budowy poprzez przekazanie 1% podatku na rzecz naszej parafii oraz informujemy o możliwości przekazania do 6 % podatku na rzecz kultu religijnego - czytamy na stronie parafii.
To jeden z czterech kościołów powstających obecnie na Białołęce. Kolejne są w budowie przy Ostródzkiej, na Żeraniu przy Myśliborskiej i na Kobiałce.
Co mówią statystyki?
Według danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego najwyższą frekwencję na niedzielnych mszach notuje kaplica św. Mateusza Apostoła przy Ostródzkiej, do której uczęszcza 51% zobowiązanych do tego katolików. Pozostałe kościoły i kaplice są daleko w tyle: do "Matki Bożej Pompejańskiej" przy Myśliborskiej na msze chodzi 27% parafian, do "Świętego Szczepana" przy Głębockiej 26%, do "Chrystusa Najwyższego Kapłana" na Kobiałce 25%.
Parafie przy Modlińskiej, Myśliborskiej, na Kępie Tarchomińskiej, przy Klasyków, Strumykowej i Mehoffera mieszczą się w przedziale 20-25%, a stawkę zamyka drewniany kościół Michała Archanioła przy Głębockiej (15%).
(dg)