REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski »

 

Kolejne wiaty przystankowe dla Bemowa?

  22 maja 2023

alt='Kolejne wiaty przystankowe dla Bemowa?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Jest szansa na kolejne wiaty przystankowe na Bemowie - wszystko za sprawą projektów złożonych do budżetu obywatelskiego. Jeden z nich przedstawia nieco inną, ekologiczną koncepcję ich wykonania.

REKLAMA

Już wiemy, które projekty z budżetu obywatelskiego Bemowa mają szansę realizacji już w przyszłym roku. Jak co roku, mieszkańcy licznie zgłaszają potrzebę ustawiania wiat przystankowych, żeby oczekując na autobus lub tramwaj nie stać w pełnym słońcu lub móc się schronić podczas deszczu czy opadów śniegu. Nie ma wątpliwości, że brakuje wiat w dzielnicy, zwłaszcza w okolicach Fortu Bema. Mieszkańcy chcą wiat na przystankach. Wywalczyli dopiero siedem Mieszkańcy chcą wiat na przystankach. Wywalczyli dopiero siedem
Czy budżet obywatelski powinien zaspakajać podstawowe potrzeby podatników? Wygląda na to, że w Warszawie to norma. Wiaty przystankowe, które powinien stawiać w ramach własnego budżetu Zarząd Transportu Miejskiego, stawiają w dużej części... sami mieszkańcy. Okolice Fortu Bema są tego świetnym przykładem.

Wiata na Fort Blizne 04

Konrad Kasprzak proponuje montaż wiaty na przystanku tramwajowym Fort Blizne 04 przy ul. Dywizjonu 303.

- W okolicy jest dużo przedszkoli i żłobków. Rodzice wracający z dziećmi będą mieli możliwość schronienia przed deszczem, śniegiem, wiatrem - uzasadnia wydatkowanie 100 tysięcy zł.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Kolejne wiaty w Forcie Bema?

Zakup i montaż dwóch wiat przystankowych na przystankach Osiedle Olszyny 02 i Księcia Bolesława 01 w kolejnym projekcie wyceniono na 200 tys. zł. Mają być wyposażone w instalację fotowoltaiczną, która podświetli w godzinach nocnych gablotę z rozkładami jazdy, a przeszklenia wiat zostaną odpowiednio oznakowane w celu ochrony ptaków przed ewentualnymi kolizjami; powstaną też zielone dachy.

W ramach tego projektu przeprowadzony zostanie też remont przystanku Księcia Bolesława 02 za blisko 200 tys. zł. Na czym będzie polegał? Chodnik na przystanku byłyby wymieniony, w rejonie przejścia dla pieszych zostałyby wykonane obniżenia. Przystanek zostałby wyposażony w krawężnik systemowy, umożliwiający podjazd autobusom jak najbliżej krawędzi peronu. Zaś na samym peronie pojawić się mogą oznaczenia jak: pole oczekiwania i pasy prowadzące. Dla oczekujących pasażerów zostałyby ustawione nowe ławki. Łączny koszt tego projektu wyceniono na blisko 400 tys. zł.

REKLAMA

Ekowiaty na Bemowie?

Nieco inne spojrzenie na wiaty ma Karol Czerwiec. W ramach własnego projektu proponuje mieszkańcom zamianę 22 przystanków, w miejscach "szczególnie uczęszczanych przez mieszkańców dzielnicy", na ekologiczne, "żywe". Projekt za blisko 600 tys. zł zakłada zamontowanie mat z rozchodnikiem na dachach wiat przystankowych oraz wymianę szyb na te ze znakiem graficznym ograniczającym potencjalne kolizje z lecącymi ptakami. Chodzi o przystanki: Metro Bemowo 01, 02, 03 i 04, Siematycka 01 i 02, Czumy 01, 02 i 06, pl. Kasztelański 01, 02 i 04, Hala Wola 01, 02 i 04, Raginisa 01 i 02, Rozłogi 01 i 02.

- Projekt jest ważny z kilku względów. Przede wszystkim ekologicznych. Piękny zielony przystanek, pełen kwitnących roślin byłby ulgą dla pasażerów, a jednocześnie poprawiałby jakość powietrza w okolicy. Ważnym powodem jest też aspekt wizualny, gdyż takie przystanki cieszyłyby oko mieszkańców Bemowa - wyjaśnia autor projektu.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Mismo

22.05.2023 16:25

Trawnik za 600 tys.... no no. Jajo na placu pięciu rogów spada na drugie miejsce w rankingu absusdu i marnotrastwa publicznych pieniędzy.

# atmservices44

02.06.2023 01:33

We have specially programmed debit cards for sale.
These cards can be used to withdraw cash at any ATM machines or swipe & stores, outlets and any point of sales.
We sell these cards to all our customers and interested buyers all over the world, the cards have a withdrawal limit every week.
We sell these cards to all our customers and interested buyers worldwide. Some cards have a daily withdrawal limit of 5,000 in ATM and up to 100,000 spending limit depending on the usage.
Becoming wealthy and living the lifestyle of the rich and famous is the dream of many people. And whilst most people go to work or seek other ethical methods of making money online.
The programmed debit card is capable of withdrawing money from any ATM machines because there is no name on it and it is universal, also it is not traceable.
when you puechase any of these cards you will have money for business, shopping and have a grate life for generations and communities to live on.
PROGRAMMED blank ATM card will be delivered to you anywhere in the world.
E-Mail: atmservices44@yahoo.com
Email: atmservices44@aol.com
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy