REKLAMA

Żoliborz

interwencja »

 

Kino Wisła (nie)przyjazne seniorom? "Zareagowaliśmy błyskawicznie"

  17 kwietnia 2024

alt='Kino Wisła (nie)przyjazne seniorom? "Zareagowaliśmy błyskawicznie"'
zdjęcie czytelniczki

Kultowe kino znajdujące się na placu Wilsona od lat cieszy się dużym uznaniem mieszkańców, zwłaszcza tych najstarszych, którzy na seanse przychodzą od dziecka. Ostatnio jedna z seniorek upomniała się o krzesła dostosowane do potrzeb widzów w jej wieku i ich nie dostała.

REKLAMA

Kino Wisła to jedno z najstarszych kin w Warszawie. Zostało uruchomione w 1959 roku. Znajduje się na placu Wilsona, w centrum Żoliborza. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.
Od lat cieszy się sympatią nie tylko najstarszych mieszkańców dzielnicy. Ostatnio tej sympatii jakby nieco ubyło. A może zabrakło zwykłej życzliwości wobec seniorów?

- Jako zapalona kinomanka, proszę o interwencję w sprawie miejsc siedzących w holu kina "Wisła" - rozpoczyna swój mail do redakcji stała bywalczyni kina.

Kino przyjazne seniorom?

- Emeryci, a do nich jest również kierowana bogata oferta kina (np. "emeryckie wtorki"), mają poważny kłopot, aby wstać z bardzo niskich kanap, które nie są dostosowane dla ludzi starszych, poruszających się często z laską czy o kulach. Niejednokrotnie widziałam, jak siadają na oparciach. Dzieci mają swój kącik z odpowiednimi krzesełkami, dostosowany do ich wzrostu, a dorośli nie - napisała żoliborzanka, która próbowała kilka razy rozmawiać o tym problemie z obsługą kina, proponując chociażby postawienie kilku krzeseł, ale jak do tej pory nic się nie zmieniło.

Co ciekawe, kino Wisła na swojej internetowej stronie chwali się otrzymaną nagrodą oraz certyfikatem przyznanym przez Radę Seniorów Dzielnicy Żoliborz w konkursie "Żoliborskie miejsca przyjazne seniorom 2019". Czy nie kłóci się to z sytuacją braku reakcji ze strony obsługi kina na zgłoszone przez seniorkę potrzeby?

Zapraszamy na zakupy

Kino Wisła posypuje głowę popiołem

- Raz dotarła do nas prośba, aby ustawić krzesła na kolejny seniorski wtorek. Zareagowaliśmy błyskawicznie. Prośbę spełniliśmy, ustawiliśmy je przy kąciku dziecięcym, ale nikt na nich nie usiadł - przyznaje obsługa kina Wisła.

- Być może rozwiązaniem byłaby wymiana kanap w holu kinowym, ale aktualnie nie jest to możliwe, bo wiąże się z dużym wydatkiem, na który nas nie stać - słyszymy wyjaśnienia i zapewnienia, że w każdy seniorski wtorek będą ustawione krzesełka dla osób, które nie mogą siedzieć na kanapach w holu kinowym. Jednak możliwe są pewne modyfikacje, nad którymi obsługa kina już pracuje. Jak się dowiedzieliśmy trwa właśnie modyfikacja wysokości kanap polegająca na dokręceniu kilkucentymetrowych nóżek (ok. 10-15 cm), które spowodują, że siedziska będą wyższe.

- Staramy się reagować na potrzeby naszych widzów i mamy nadzieję, że seniorzy będą się u nas czuli dobrze i z chęcią będą zajmowali miejsca na kanapach, które już nie będą takie niskie jak są obecnie. Oczywiście, w dalszym ciągu ustawiamy krzesełka na wtorki seniorskie, z których coraz więcej osób korzysta i nam za to dziękuje - słyszymy.

Seanse wtorkowe odbywają się w samo południe, ale już od godziny 11:30 drzwi do sali kinowej są otwarte, więc można wygodnie usiąść w fotelu kinowym.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# czytelniczka

17.04.2024 22:20

wszystko dla dzieci a seniorze już jesteś niepotrzebny, w autobusie też goofniarstwo siedzi z nosem w telefonie i nie widzi seniora - świat na głowie staje!

# Kocur

18.04.2024 14:03

Czytelniczka - Jak czytam książkę też nie widzę - co za różnica gdzie ktoś się gapi - gdziekolwiek lepiej, niż w zblazowane ryje współpasażerów. Po pierwsze nic nie stoi na przeszkodzie poprosić, zamiast OCZEKIWAĆ, że ktoś będzie przez 15 przystanków nie robił nic innego niż w panice się rozglądał, czy jakiś połamaniec wchodzi, a po drugie, to pozory mylą i nie można przez presję ostracyzmu oczekiwać, że młoda osoba będzie się tłumaczyć ze swoich problemów zdrowotnych obcym. Już prędzej się zajmij bombelkami, które madki sadzają, lub co gorza, które ubabranymi buciorami skaczą po tych siedzeniach. Się kolejna z rozczeniowymi postawami rodem z minionej epoki znalazła....

# Młody goofniarz

18.04.2024 21:08

Seniorzy to niech siedzą w domu i oglądają telewizję. Tacy biedni a na kino ich stać

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe