REKLAMA

biedronka 050 1biedronka 050 2biedronka 050 0
Wawer

inwestycje »

 

Kino i nowe centrum handlowe wkrótce w Falenicy

  27 maja 2014

alt='Kino i nowe centrum handlowe wkrótce w Falenicy'

- W 2011 roku dostaliśmy decyzję o warunkach zabudowy na obiekt z kinem, gastronomią i sklepami na terenie przedsiębiorstwa Mera Pnefal przy ul. Bysławskiej. Obiekt jest zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach - opowiadał na ostatnim posiedzeniu komisji ładu przestrzennego Robert Żurawski, prezes zarządu Mera Pnefal S.A.

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Obecnie na terenie przedsiębiorstwa, które zajmuje się m.in. produkcją konstrukcji stalowych (mebli, rusztowań, stelaży) oraz plastyczną obróbką blach i profili, znajduje się wiele powierzchni do wynajęcia. Tajemnice żydowskiej Falenicy. Wspomnienia dawnych mieszkańców Tajemnice żydowskiej Falenicy. Wspomnienia dawnych mieszkańców Dzięki inicjatywie Europejskiego Instytutu Kultury polscy czytelnicy mają okazję zapoznać się z "Sefer Falenic. Księgą Falenicy" wydaną w Tel Awiwie w 1967 roku. Chętnych na nie jednak nie ma wielu, ponieważ są to głównie budynki trudne do zaadaptowania, m.in. przez gęstą siatkę słupów znajdujących się wewnątrz. Część terenu wykupił w 2006 roku deweloper, który wykorzystał całą część, jaką dopuszczają przepisy pod zabudowę mieszkaniową. Powstał więc pomysł, by na reszcie terenu wybudować centrum handlowe Mera - z licznymi sklepami, punktami rozrywki, restauracjami, ogromnym parkingiem podziemnym i przede wszystkim kinem, na które z utęsknieniem czekają mieszkańcy Wawra.

Będzie zielono i ekologicznie

- W 2010 roku dostaliśmy decyzję środowiskową - opowiadał dalej prezes Żurawski. - Nie mieliśmy z tym problemu, ponieważ budowa centrum zapewni wzrost powierzchni biologicznie czynnej z 1050 m2 na 8000 m2.

Jak to możliwe? Centrum będzie zbudowane z dwóch przeszklonych części, których elewacje i dachy będą zarośnięte zielenią. Rozpoczęcie budowy planowane jest w 2015 roku. Koszt prac to około 190 mln zł. Będą także zastosowane najnowsze rozwiązania związane z redukcją spalin, ścieków i hałasu.

- Nowe centrum handlowe w Wawrze to nowe miejsca pracy dla mieszkańców, a dla dzielnicy dodatkowy dochód płynący z podatków - podkreślał Żurawski.

Obecnie trwają prace nad poprawkami do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy. Poprawka, którą zaproponowały władze miasta, może uniemożliwić budowę takiego obiektu w tym miejscu. Radni Wawra opowiedzieli się jednak za zmianą pozwalającą na budowę centrum handlowego.

Rozpoczęcie budowy planowane jest w 2015 roku. Koszt prac to około 190 mln zł.

kz

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Komentarze (5)

# faleniczan

27.05.2014 22:21

A nie planują przypadkiem tuż obok innego centrum handlowego? HopStop czy coś takiego... Ostra będzie konkurencja :)

# konsument

28.05.2014 09:57

To będzie taka konkurencja jak Netto vs. Społem w Radości :(

# wilq

01.06.2014 18:11

Na HopStop przy bysławskiej już ktoś pieniądze wyłożył, bo prace rozbiórkowe są zrobione. Jest więc szansa, że obiekt będzie zbudowany. Co innego z terenem Mera Pnefal, gdzie prezes Mera Parku deklaruje rozpoczęcie budowy w roku 2015. Do tego "skromny" budżet 190 mln zł przy braku najemców na dotychczas odremontowane części budynków biurowych. Może ogłaszanie się z takimi planami to po prostu dobry sposób na przyciągnięcie najemców? :)
A czemu nie pójść małymi, ale realnymi krokami? Na początek kameralne kino?

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

 PanPlaneta

14.06.2014 20:57

Staram się zawsze kierować logiką ale niektórych decyzji nie rozumiem zupełnie.
http://korektalicznika.com

# karabin

24.06.2014 13:49

widze że w stolicy przybędzie więcej galerii handlowych niż sądziłem.w przyszłym roku ma również ruszyć budowa obiektów w Wilanowie, na Białołęce.jak dla mnie bomba że w końcu firmy deweloperskie i miasto zaczyna myśleć o osobach zamieszkałych na obrzeżach warszawy, właśnie takich jak Wawer czy Wilanów. W okolicach Śródmieścia obok siebie występuje aż kilka galerii!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 3smaki zycia 2024-09-03 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni