REKLAMA

Wawer

inwestycje »

 

Kiedy ruszy budowa nowej ścieżki rowerowej w Marysinie Wawerskim?

  8 maja 2023

alt='Kiedy ruszy budowa nowej ścieżki rowerowej w Marysinie Wawerskim?'
źródło: Facebook/Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

Mazowsze wesprze Wawer w budowie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Korkowej w Marysinie Wawerskim.

REKLAMA

8 maja, w urzędzie dzielnicy przy Żegańskiej, umowę w tej sprawie podpisali Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk i członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Jak informują urzędnicy, inwestycja rozpocznie się już w przyszłym roku od opracowania dokumentacji projektowej i uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych zezwalających na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Korkowej. "Rowerowy Maj" nie dla wszystkich. "Akcja wyklucza znaczną część dzieci" "Rowerowy Maj" nie dla wszystkich. "Akcja wyklucza znaczną część dzieci"
W ramach akcji "Rowerowy Maj" w tym roku udział ma wziąć 441 warszawskich placówek, co łącznie da 6318 grup przedszkolnych i klas szkolnych. Ideą jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży ekologicznego dojazdu do swoich placówek. Jednak rodzice wielu z nich mówią wprost o "wykluczeniu komunikacyjnym" ze względu na brak bezpiecznej drogi prowadzącej z miejsca zamieszkania do szkoły i przedszkola.

Co się zmieni w Marysinie Wawerskim

Zakres prac obejmie budowę drogi dla rowerów w technologii bitumicznej i montaż nowego oświetlenia. Oprócz tego zostaną przebudowane krawężniki, chodniki i jezdnie. Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Korkowej będzie głównym szlakiem zapewniającym dojazd mieszkańcom zurbanizowanego osiedla Marysin Wawerski do istniejącej już infrastruktury rowerowej przy ul. Marsa i węzła przesiadkowego w rejonie PKP Gocławek. Łączny koszt inwestycji to aż 9 mln zł, z czego samorząd Mazowsza sfinansuje prawie połowę tej kwoty, resztę dorzuci miasto. Planowany okres realizacji ścieżki rowerowej został przewidziany do 2025 roku.

Zapraszamy na zakupy

Budżet obywatelski miał być ratunkiem

Potrzeba budowy i modernizacji ścieżek rowerowych w całej dzielnicy jest ogromna. Świadczyć o tym może coroczna spora liczba składanych do budżetu obywatelskiego projektów dotyczących sfinansowania ich budowy. Tylko w tym roku pojawiło się aż osiem propozycji. Niestety, aż siedem z nich urzędnicy z różnych powodów odrzucili.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Trupp

09.05.2023 01:24

Tę portalik jest MARTWY...

# zdegustowany ścieżkami

09.05.2023 10:42

Najlepsze są wydzielone pasy na jezdni. Ścieżki mają tę wadę, że 1. Nie są wystarczająco czyszczone, a zimą to już gehenna tych dalszych od centrum. 2. Osobna ścieżka w gratisie dostaje krawężniki poprzeczne, wjazdy na posesje co 10 metrów, rynsztoki i inne cuda, a samochody i pas zawsze mają gładko. Dlaczego jest obniżenie po całości dla wjazdów? Auto na ścieżce ciągle ważniejsze, nawet jeśli zaraz obok ma próg zwalniający. 3. Technologia wykonania częściej ta gorsza z kostki, która szybko się faluje. 4. Często to nie DDR tylko CPR i to jeszcze bez podziału. Piesi i dzieci kręcą się jak popadnie. Masakra. Dlatego tylko wydzielony pas. Ewentualnie szeroki chodnik ze znakiem droga dla pieszych + tabliczka dozwolony ruch rowerowy. - to daje swobodę wyboru tym co jadą wolno i z dziećmi i chcą takim chodnikiem i tym co chcą szybko do pracy lub sportowo po ulicy. Nie ma też wzajemnego problemu, że piesi czy kierowcy krzyczą na rowerzystów, bo jest swoboda wyboru.
Ps. Ciekawe czy doprowadzą aż do Wesołej? Niby dzielnica, a ani ścieżki, ani chodnika. Ani wzdłuż Korkowej, ani wzdłuż Czecha. Ludzie muszą po błocie przez las.

# mmm

10.05.2023 13:20

dokładnie, cała ta idea ścieżek rowerowych jest bez sensu. Wystarczy wydzielony pas na jezdni i przepis w prawie o ruchu drogowym że w razie kolizji rowerzysty i samochodu na wydzielonym pasie istnieje domniemanie winy kierowcy samochodu. Byłoby dużo taniej i bezpieczniej.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA