REKLAMA

Wawer

zdrowie »

 

Dużo zarzutów do nowej dyrekcji SZPZLO Warszawa-Wawer

  26 kwietnia 2023

alt='Dużo zarzutów do nowej dyrekcji SZPZLO Warszawa-Wawer'
źródło: Miasto Warszawa

Po zmianie dyrekcji w wawerskim SZPZLO nie dzieje się najlepiej. Pojawiło się mnóstwo zarzutów pod adresem nowego kierownictwa, w tym wprowadzenie zapisów w kontraktach lekarzy obciążających ich za "nieuzasadnione" zlecanie badań, protekcję w zatrudnianiu nowych pracowników administracji oraz obrażanie samych pacjentów. Póki co, z przychodni odchodzą lekarze...

REKLAMA

Poważne zarzuty pod adresem nowej dyrekcji wawerskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej wystosował wawerski radny Andrzej Krasnowolski. Jak przekonuje, po zmianie dyrektora dostęp do lekarzy zmienił się zdecydowanie na niekorzyść.

"Rozwydrzenie i bezczelność wawerskich pacjentów"

- W przychodni przy ulicy Skalnicowej dwóch lekarzy odeszło z pracy, a możliwości porannego kontaktu telefonicznego w celu umówienia wizyty są znikome - zaznacza. Zbudują parking wyższy od szpitala. Zmieści 700 aut Zbudują parking wyższy od szpitala. Zmieści 700 aut
W warszawskim Aninie narasta konflikt o samochody pracowników i pacjentów instytutu, którym kieruje były minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski. Auta zastawiają m.in. ulicę Niemodlińską, a planowany na terenie placówki garaż ma być najwyższym budynkiem na osiedlu, co również nie podoba się mieszkańcom.
- Na posiedzeniu komisji społecznej nowy dyrektor oświadczył, że powodem jest, cytuję: "rozwydrzenie i bezczelność wawerskich pacjentów". Szokująca publiczna wypowiedź, po której nie padły wymagane przeprosiny, to jeden tylko aspekt. Drugim jest polityka personalna w lecznictwie w Wawrze. Według moich informacji, w pionie administracyjnym zostało zatrudnionych blisko 30 osób, natomiast lekarze rezygnują z pracy, w związku z umieszczaniem w umowach niedopuszczalnych zapisów - przekonuje radny Krasnowolski. Podobno w nowych kontraktach lekarzy zamieszczane były zapisy, iż dyrekcja będzie dokonywała oceny zasadności zlecanych badań oraz kroplówek, a po stwierdzeniu, że w jej ocenie były one nieuzasadnione - lekarze będą obciążani kosztami tych zabiegów.

- Sytuacja polskiej służby zdrowia jest wysoce niezadowalająca, a dokonywane w Wawrze innowacje służą dalszej degradacji tych tak ważnych społecznie świadczeń - dodaje radny.

Zapraszamy na zakupy

Radny z Wawra zadaje pytania

W związku z zamieszaniem dotyczącym nowych zapisów w kontraktach lekarzy radny poprosił o podanie liczby lekarzy, którzy odeszli z ZOZ Wawer nie podpisując kontraktów zawierających nowe warunki. Zapytał także czy prawdziwa jest informacja, że w pionie administracyjnym zatrudnionych zostało 29 nowych pracowników i że w większości pochodzą oni z województwa podkarpackiego, szczególnie z Jasła i Rzeszowa oraz czy prawdą jest, że wobec lekarzy kierowane są zarzuty, iż ich praca jest zbyt kosztowna, bo zlecają pacjentom za dużo, w ocenie nowej dyrekcji, analiz lekarskich, kroplówek oraz realizują nadmierną liczbę wizyt domowych?

REKLAMA

Nieprawdziwe zarzuty wobec dyrektora SZPZLO Warszawa-Wawer?

Z informacji przekazanych przez dyrektora SZPZLO Warszawa-Wawer wynika, że nowych umów o pracę nie podpisało trzech lekarzy udzielających świadczeń w podstawowej opiece zdrowotnej. Jednocześnie, w okresie od 1 lipca 2022 roku do 27 marca 2023 roku w SZPZLO Warszawa-Wawer zatrudnionych zostało 20 lekarzy różnych specjalności w tym: 4 ortopedów, 1 okulista, 3 lekarzy medycyny pracy, 1 neurolog, 1 urolog, 1 psychiatra, 3 stomatologów oraz 6 lekarzy POZ.

- W momencie objęcia stanowiska przez obecnego dyrektora, tj. według stanu na dzień 1 lipca 2022 roku, w administracji SZPZLO Warszawa-Wawer zatrudnionych było 29 pracowników. Wraz z przyjęciem nowego regulaminu organizacyjnego, uwzględniającego obszary i działy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania podmiotu, zespół powiększono o 12 pracowników. Aktualnie w administracji pracuje 41 osób - informuje Biuro Polityki Zdrowotnej m.st. Warszawy.

- Dyrektor nie potwierdził, aby jakiekolwiek zarzuty, dotyczące zlecanych badań lekarskich dla pacjentów, były kierowane wobec lekarzy pracujących w podmiocie. Wskazał ponadto, że zgodnie z obowiązującymi przepisami pacjent kierowany do poradni specjalistycznej powinien mieć wstępnie potwierdzoną diagnozę oraz diagnostykę wykonaną w tym zakresie - zgodnie z listą badań dostępnych w POZ - wyjaśnia Biuro Polityki Zdrowotnej m.st. Warszawy.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (8)

# Kas

27.04.2023 10:02

Nowy Dyrektor to skrajnie niekomptenenty i niestabliny emocjlanie człowiek, który głównie zajmuje się obstawianiem swoją świtą i zastraszniem pracowników. Czy ratusz to wie i zezwala na znęcanie się nad pracownikami i tworzenie obozu pracy przez osobę, która po prostu nie ma kompetencji do pełnienia tego stanowiska ?
Pan Dyrektor nie pracuej długo, ale jego liczba niechlubnych zachowań jest już długa... jak długo miasto będzie się na to godzić ?

# Mieszkaniec marysina

27.04.2023 12:29

Wszytko powyższe to przykra prawda :(
Cham i gbur jakich mało

# Danuta49

27.04.2023 15:53

Pan radny niech się weźmie do roboty a nie gada głupoty. Korzystam z rehabilitacji na Strusia od kilkunastu lat i takiego porządku nie było tu nigdy. Bardzo miła i profesjonalna obsługa, a terminy na rehabilitację chyba najszybsze w całej Warszawie. Za poprzedniej Pani Dyrektor można był dramat, a jej chamstwo w stosunku do pacjentów nie do pomyślenia. Ja trzymam kciuki za nową dyrekcję, bo wiem że przy tak funkcjonującej placówce będę miała gdzie się usprawniać.

REKLAMA

# Emi

27.04.2023 16:58

No tak wina pacjentów ... A najbardziej gdy bez wiedzy naszej są przesuwane numerki do lekarza

# Jerzy Krzak

29.04.2023 10:03

Gdyby nie było pacjentów i lekarzy praca byłaby o wiele przyjemniejsza dla pana dyrektora. Nic dziwnego, że z takim podejściem, jego kariera zawodowa jest jak byskawica- błyskawicznie wyrzucany był z każdej zarządanej przez niego placówki . Jasło , Szpital Narodowy czy Szpital Grochowski ( informacje ogólnie dostępna w internecie)

# Kiki

04.05.2023 22:38

Najwiecej mają do powiedzenia zawistni przegrani. Zawsze tak było. Obecny dyrektor jest bardzo kompetentny i lubiany. Zachęcam do rzetelnej oceny!

REKLAMA

# Obojętny

05.05.2023 22:41

#Mieszkaniec marysina napisał(a) 27.04.2023 12:29
Wszytko powyższe to przykra prawda :(
Cham i gbur jakich mało
A moze Pan napisać coś więcej? Na czym polega bycie chamem i gburem przez Pana Dyrektora? Czy jest to tylko Pana subiektywna ocena? Pan Dyrektor nie odpowiada dzień dobry na korytarzu pacjentom czy też nie uśmiecha się przechodząc korytarzem?

# Joanna

05.05.2023 22:46

#Kas napisał(a) 27.04.2023 10:02
Nowy Dyrektor to skrajnie niekomptenenty i niestabliny emocjlanie człowiek, który głównie zajmuje się obstawianiem swoją świtą i zastraszniem pracowników. Czy ratusz to wie i zezwala na znęcanie się nad pracownikami i tworzenie obozu pracy przez osobę, która po prostu nie ma kompetencji do pełnienia tego stanowiska ?
Pan Dyrektor nie pracuej długo, ale jego liczba niechlubnych zachowań jest już długa... jak długo miasto będzie się na to godzić ?
Facet staje na głowie aby zapewnic Pacjentom jak najwyższej jakości dostęp do publicznej służby zdrowia, w pełni nie zgadzam się z powyższą opinią. Zawsze chętny do pomocy zarówno dla Pacjentów jak i kadry medycznej. Oby wszystkie zozy w pl miały taką dyrekcje.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break