REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 1olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 2olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 0
Białołęka

Sport

 

Karateka z Białołęki wicemistrzem Europy

  24 maja 2016

alt='Karateka z Białołęki wicemistrzem Europy'
źródło: Facebook / Masters Dojo WASW Piotr Moczydłowski

Krzysztof Jelonek ze szkoły Masters Dojo na Nowodworach zdobył srebro na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, które odbyły się w Bułgarii.

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Wschodnie sztuki walki już wiele lat temu przestały być domeną Azjatów i na dobre zadomowiły się także w Polsce. Na Białołęce naukę karate zaczynają nawet kilkuletnie dzieci. I są tego efekty, bo zawodnicy z naszej dzielnicy odnoszą kolejne sukcesy. Żerański Orlik długo poczeka na modernizację. Koszt zwala z nóg Żerański Orlik długo poczeka na modernizację. Koszt zwala z nóg Jeszcze przed wakacjami białołęcki ratusz ogłosił, że Orlik przy skrzyżowaniu Krzyżówki i Kowalczyka na Żeraniu musi zostać zamknięty. Powód? Fatalny stan nawierzchni, który stwarzał zagrożenie dla korzystających. W miniony weekend dwóch naszych zawodników wzięło udział w Mistrzostw Europy Karate Kyokushin, organizowanych w bułgarskiej Warnie. Krzysztof Jelonek został wicemistrzem Europy, zaś Konrad Łukasik znalazł się w finałowej ósemce.

- Konrad i Krzysztof otrzymali powołania na Mistrzostwa Europy dzięki świetnym wynikom w obecnym sezonie - mówi sensei Piotr Moczydłowski ze szkoły Masters Dojo, który reprezentował Polskę w roli trenera. - Krzysztof jest zdobywcą Pucharu Europy z grudnia 2015. Wygrywał też i stawał na podium innych imprez ogólnopolskich. Konrad na Pucharze Europy zajął trzecie miejsce, podobnie jak na Mistrzostwach Polski Juniorów. Obydwaj wykazują się wybitną sumiennością i ciężko pracują na treningach. Mają też niesamowity potencjał, który rozwija się w szybkim tempie właśnie dzięki ich zaangażowaniu.

Szkoła karate Masters Dojo działa od dwóch lat w Białołęckim Ośrodku Sportu. Największe sukcesy odnosi w karate kyokushin - XX-wiecznej sztuce walki, stworzonej przez koreańskiego mistrza Masutatsu Oyamę.

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Czytaj na ten temat

Komentarze (5)

# Jack Daniels

24.05.2016 17:13

Koreańskiego??? mistrza Masutatsu Oyamę. Koleś - ręce opadają.....

# (dg)

24.05.2016 18:01

@Jack Daniels
Tak, koreańskiego.

# Zbik

24.05.2016 23:33

Brawo Mastersi :) !

REKLAMA

Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

# Mas

25.05.2016 13:23

Mas Oyama urodził się w Korei. W wieku 17 lat był już w Japonii, gdzie stworzył potęgę Kyokushin. Osu.

# richard

25.05.2016 16:27

good job ! Osu.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 3smaki zycia 2024-09-03 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

norblin lipiec 02 1norblin lipiec 02 2norblin lipiec 02 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

REKLAMA

eRecepta - recepta online
eRecepta - recepta online

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni