REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Już widać tory na Powstańców. Kiedy tramwaj?

  25 sierpnia 2014

Już widać tory na Powstańców. Kiedy tramwaj?

Główny odcinek nowej trasy tramwajowej od Powstańców Śląskich do Radiowej miał być skończony latem, ale będzie gotowy dopiero w drugiej połowie września. Wtedy prace zostaną przeniesione z ronda Powstańców z Górczewską właśnie w okolice Radiowej.

REKLAMA

Wartość umowy podpisanej przez Tramwaje Warszawskie z hiszpańskim wykonawcą przekracza 78 mln zł. Zakres zamówienia przewiduje m.in. rozbudowę i przebudowę układu drogowego w ul. Powstańców Śląskich na odcinku od Czumy do Pirenejskiej oraz rozbudowę ulicy od Wrocławskiej do Radiowej. Także rozbudowę i przebudowę Radiowej na odcinku od Andyjskiej do Uniejowskiej. I oczywiście budowę samego torowiska. Nowa, licząca 2,6 km trasa, połączy już istniejące na Bemowie odcinki torów. Zacznie się przy skrzyżowaniu Powstańców Śląskich z Górczewską, a skończy na skrzyżowaniu Powstańców z Radiową.

Prace budowlane pomiędzy jezdniami Powstańców rozpoczęły się w okresie wakacyjnym, aby maksymalnie zmniejszyć niedogodności dla kierowców. Aż strach pomyśleć, co by się działo, gdyby były prowadzone w okresie, kiedy nie ma urlopów, skoro w wakacje tworzyły się nieprawdopodobne korki. Przy zamknięciu jednego z pasów jezdni w kierunku Woli ruch tamował się nawet w weekendy (teraz jest już nieco lepiej). A w dni powszednie korki ciągnęły się na dystansie nawet kilku kilometrów.

Spory odcinek torów już został położony. Skrzyżowanie Powstańców Śląskich z Górczewską zmieniło się w rondo, droga od strony lotniska została zwężona do jednej jezdni.

Na Pełczyńskiego odcięci od świata

Kierowcy utyskują, ale perspektywa skończenia inwestycji w tym roku studzi emocje. Najgłośniej narzekają mieszkańcy bloków przy Pełczyńskiego, pozbawieni dogodnego dojazdu do Powstańców Śląskich.

- Drogę liczącą wcześniej 500 metrów wydłużono nam do 3 km. Przed wjazdem tworzą się korki. Spory odcinek torów już został położony. Skrzyżowanie Powstańców Śląskich z Górczewską zmieniło się w rondo, droga od strony lotniska została zwężona do jednej jezdni. Po obu stronach jezdni parkują samochody, przez co jest ona wąska i gdyby miała tędy przejechać karetka lub zwłaszcza wóz strażacki, to byłby wielki problem. Organizacji ruchu z nami nie uzgadniano - żali się pan Michał. Taka sytuacja potrwa jeszcze około trzech tygodni.

Nic na razie nie mówi się o tym, co będzie dalej, czyli za Radiową. Tam, gdzie tramwaje już jeżdżą od dawna, gdzie jeszcze mamy betonowe pozostałości bemowskiego lotniska, z wciąż aktywnymi miejscami do parkowania. Prędzej czy później te miejsca znikną, ale to przyszłość odległa.

A co z atrakcjami ratusza wokół tworzonego ronda Górczewskiej z Powstańców Śląskich?

- Zajmiemy się tym, kiedy Tramwaje Warszawskie skończą budowę linii. Oczywiście oprócz tzw. Zielonej Wyspy, której nie będzie. Wszystko wskazuje na to, że zajmiemy się tym dopiero w przyszłym roku - informuje Mariusz Gruza, rzecznik bemowskiego ratusza.

mac

 

Komentarze (8)

# bemowianka

25.08.2014 13:30

chyba chodziło o Andyjską, a nie Indyjską?

# niewiem

25.08.2014 19:27

po modernizacji linii tramwajowej rondo przy ratuszu zostanie?

# Warszawiak

25.08.2014 21:14

Teraz tory tramwajowe wzdłuż Powstańców Śląskich , a później wzdłuż ulicy Radiowej na Boernerowo.

REKLAMA

# osg

26.08.2014 14:27

@niewiem: Nie zostanie, jest tymczasowe aby porządnie wykonać rozjazdy na środku skrzyżowania.
@Warszawiak: Nie zanosi się na to, a też taki odcinek chyba nie ma większego sensu, czy to transportowego, a pewnie również ekonomicznego.

# maj

23.10.2014 12:54

No i jak tam terminy? Oszukaństwo jak się patrzy. Już wam nigdy nie uwierzę i dziękuję za służbę przy korycie.

# drab

23.10.2014 12:56

Tu powinno być docelowo piękne, duże rondo a nie jakaś prowizorka jak za króla ćwieczka.

REKLAMA

# warszawianka

25.10.2014 18:30

Strasznie głośne są tramwaje i autobusy na Powstańców Śląskich, nie mówiąc o samolotach. Miały być ciche i co? Czy ZDM nie może dosadzić trochę drzew przy ulicy. Najpierw je pousuwali, bo budowali domy, a teraz jak już domy stoją, to można dosadzić trochę drzew, aby wygłuszyć hałas w domach.

# kwiprokwo

25.10.2014 23:06

Miasto (obojętnie jakie) w swojej naturze jest głośne.
Wieś to co innego.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe