Targowiska jednodniowe miały ucywilizować uliczny handel w Warszawie - w wyznaczonym miejscu, w wyznaczone dni, za niewielką opłatą można było handlować artykułami spożywczymi, warzywami, owocami, wędlinami czy kwiatami.
Obecnie na terenie Warszawy działa dziesięć takich bazarów: na Białołęce, Pradze Południe, w Śródmieściu i Wesołej oraz po dwa na Pradze Północ, Ursynowie i Woli. Wszystko po to, aby można było kupić podstawowe produkty taniej niż w sklepach, a w
Mieszkańcy wskazują lokalizacje: działkę przy kanale na Zwoleńskiej, okolice hotelu Platon, teren przy Trakcie Lubelskim na wprost Lebiodowej czy?też działki przy Kadetów.
dodatku na ogół dużo świeższe i zdrowsze. Mieszkańcy Wawra zazdroszczą sąsiadom i pytają: kiedy u nas powstanie takie targowisko? - Możliwych miejsc jest wiele, dzielnica ma co najmniej kilka własnych działek, gdzie
bez problemów można utworzyć takie targowisko - podpowiadają mieszkańcy wskazując konkretne lokalizacje: działkę przy kanale na Zwoleńskiej, okolice hotelu Platon, teren przy Trakcie Lubelskim na wprost Lebiodowej czy też działki przy Kadetów.
Taką decyzję może podjąć urząd dzielnicy. Zapytaliśmy więc, jakie są szanse na handel na jednodniowych targach w Wawrze. - Zdecydowaliśmy, że taki system w dzielnicy raczej nie powstanie - mówi Andrzej Murat, rzecznik wawerskiego ratusza. - Istniejące bazary sprawdzają się nieźle i nie widzimy potrzeby, aby tworzyć nowe.
Obecnie Wawer ma dwa targowiska: przy Panny Wodnej i na Walcowniczej.
(wt)
Czy targowiska jednodniowe są w Wawrze niepotrzebne? Czekamy na opinie
22 392-08-38.