REKLAMA

Bemowo

zdrowie »

 

Jednego dnia numerek, drugiego wizyta. "System dla emerytów"

  2 października 2017

alt='Jednego dnia numerek, drugiego wizyta. "System dla emerytów"'

Sezon grypowy zacznie się lada moment, tymczasem już teraz pacjenci z Bemowa zgłaszają problemy z dostaniem się do lekarza pierwszego kontaktu.

REKLAMA

- W jakim celu nastąpiła zmiana wydawania numerków w przychodni przy ul. Powstańców Śląskich? Do tej pory szanse dostania się do lekarza były marne, ale po nieudanej porannej próbie walki o numerek można było jeszcze zdążyć do pracy. Teraz trzeba stracić dwa dni - jeden na stanie w kolejce od 13 do 16, a drugi na wizytę u lekarza - na portalu społecznościowym swoje żale wylała pani Eliza, od razu wywołując niemałą dyskusję. - No właśnie... było fatalnie, a jest jeszcze gorzej - dopowiada pani Katarzyna. Inni nie przebierają w słowach, również wyrażając swoje oburzenie. - Dla kogoś kto pracuje, jest to raczej niemożliwe, aby o tej godzinie być w przychodni, czyli nowy system jest tylko dla emerytów - dodaje pani Anna. Niemniej znaleźli się też zwolennicy wprowadzonych zmian. - A mimo wszystko uważam, że jest lepiej. Człowiek w zimie nie będzie marzł. Na rano też muszą zostawić parę numerków na wszelki wypadek - skwitowała dyskusję pani Edyta.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest naprawdę i czy nowy system - wedle dyrekcji przychodni - sprawdza się. Prawdziwe kolejki dopiero przed nami, bo sezon grypowy jest tuż za progiem...

"Są sami niezadowoleni"

Postanowiliśmy więc zacząć od... recepcji. - Ta pani opowiada jakieś niestworzone rzeczy. System rejestracji działa od półtora roku i nie od 13 do 16, tylko od 16 do 19 na dzień kolejny są wydawane numerki do lekarzy. I to nie jest nic nowego. A jeszcze nawet na rano zostają numerki. I rano, jak pacjent przyjdzie o 7, to też się dostanie. Także nie ma problemów z dostaniem się do lekarza. Dzisiaj rano jeszcze wydawałyśmy numerki na ten sam dzień. Poprzednio numerki były zawsze wydawane od 7 na dzień bieżący - mówi recepcjonistka. Na nasze pytanie, czy poprzednio było lepiej i czy stary system podobał się pacjentom: - Zależy dla kogo. U nas jest mało pacjentów, którym cokolwiek się podoba. Są sami niezadowoleni.

Zapraszamy na zakupy

Zmiany na prośbę pacjentów

Bardziej szczegółowych wyjaśnień oficjalnie udzielił nam dyrektor SZPZLO Warszawa Bemowo-Włochy.

- W związku z licznymi postulatami pacjentów, którzy nie chcieli przed otwarciem przychodni czekać w deszczu lub na mrozie, by móc zapisać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, zdecydowaliśmy się na prowadzenie zapisów dzień wcześniej - od godz. 16. W poradniach dla dzieci nie zrobiliśmy tej zmiany, zapisy są od rana - informuje Paweł Dorosz.

Dyrektor tłumaczy, że nowe zasady dotyczą tylko połowy terminów zapisów do każdego lekarza. Na pozostałe terminy pacjent może zapisać się z wyprzedzeniem 30-dniowym. - W naszej ocenie system organizacji zapisów jest bardziej przyjazny dla pacjentów, zwłaszcza że wprowadziliśmy także zapisy drogą elektroniczną. Problem z dostępnością lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej dla pacjentów wynika ze zbyt małej liczby lekarzy o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych, akceptowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, których pacjent może wybrać w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej - tłumaczy Paweł Dorosz.

(DB)

 

REKLAMA

Komentarze (7)

# Małgorzata

02.10.2017 14:25

Jeszcze nigdy nie udało mi się otrzymać numerka do lekarza bez problemu, za każdym razem przy okienku dowiadywalam się
Że już zabra

# Orto Graf

02.10.2017 20:11

Zamiast "Także nie ma problemów z dostaniem się do lekarza" powinno być "Tak że nie ma problemów z dostaniem się do lekarza". Jedna spacja, a jak zmienia się znaczenie. Tak że Redaktorze lub Redaktorko, do szkoły (podstawowej) wrrróć!!!

# jelonkowicz

07.10.2017 16:15

Dla mnie to jest nienormalne. Bywam u lekarza średnio raz w miesiącu, tylko po receptę na kolejny miesiąc. Nie rozumiem, czemu nie mogę się zapisać każdego konkretnego dnia, na termin za miesiąc, tylko muszę przyjść rano przed 7, aby się zapisać na termin za 30 dni. Próbowałem przez e-rejestrację, ale ten system nie działa.
A dlaczego zapisy po południu? Wytłumaczyła mi to pani z rejestracji. Jak były rano to ludzie się ustawiali w kolejce już około 5, bo do niektórych lekarzy aby się dostać danego dnia, trzeba było być w pierwszej dziesiątce kolejki.
Wizytę domową zamówić trudno, poza tym chodzi na te wizyty jakaś starsza pani, która chyba nie bardzo wie, o co chodzi. Ludzie bez sensu tracą czas, a panie w rejestracji pół dnia siedzą prawie bezczynnie, bo po porannym szczycie do godziny 16, gdy się rozpoczynają zapisy na dzień następny, niewiele mają do roboty.
Nie jestem w stanie zrozumieć, iż nie można podejść do rejestracji, i się zapisać na dzień następny, czy za kilka dni (przecież nie wszyscy muszą się zgłosić do lekarza na już). Nie rozumiem, czemu na wizytę w grudniu, nie mogę się zapisać w październiku. A przede wszystkim nie rozumiem, po co mam się zapisywać do lekarza, jeżeli chcę tylko receptę na leki, które muszę przyjmować permanentnie raz w miesiącu, zamiast zostawić kartkę w rejestracji, aby je lekarz wypisał i bym sobie odebrał. Tym bardziej,,że teraz można wypisywać recepty z odroczonym terminem ich wykupienia. Ja w ten sposób marnuję czas i blokuję termin osobie, która musi się do lekarza dostać w miarę szybko.

REKLAMA

# mifin@wp.pl

11.10.2017 12:59

Próby zapisania się do przychodni przy Powstańców Śląskich, z tym tzw. 30-todniowym wyprzedzeniem, to blaga dyrektora SPOZ z Wrocławskiej. Telefonicznie albo telefon jest notorycznie zajęty, albo też - również notorycznie - nikt nie podnosi słuchawki. A jak się już dodzwonisz jakimś cudem, to zaraz się okazuje, że numerków na najbliższe 30 dni już nie ma, dostaje się więc propozycję - jak u operatorów sieci telekomunikacyjnych - spróbuj jutro ponownie. I tak można do us... nej śmierci.
Pytanie: dlaczego zapisy są tylko z wyprzedzeniem 30-todniowym? Co stoi na przeszkodzie, by ten okres wydłużyć do faktycznych potrzeb? Dlaczego - jak powyżej - nie można zostawić kartki do "swojego" lekarza o wypisanie recepty, gdy wizyty sprowadzają się głównie do tego powodu?

# Bemolka

09.11.2017 12:30

Myślę że rozwiązanie problemu powtarzanych recept pomogloby w dużym stopniu rozładować kolejki.Duzo ludzi po to aby powtórzyć leki musi iść na wizytę.Juz kilka lat temu był projekt aby takie recepty wypisywala upowazniona pielegniarka a lekarz podpisywal.Niestety nie zostało to wprowadzone w życie.Sa tez inne sposoby np recepta długoterminowa z określonym limitem realizowanym w aptece raz w miesiącu.Trzeba tylko chcieć.

# Laura54

14.07.2019 08:35

BEZ NUMERKÓW! świąteczna i nocna pomoc lekarska bez numerków DZIAŁA! Pamiętam lata, kiedy nie brało się numerka, po prostu trzeba było tylko zgłosić się w rejestracji, a następnie ustawić w kolejce. Albo "To ja będę za panią, tylko pójdę po kartę". pod koniec godzin lekarz wychodził i mówił: "Pana jeszcze przyjmę, a państwa już nie zdążę". Pozostali rozumieli, że przyszli za późno i szykowali się na następny dzień. NUMERKI SĄ NIEPOTRZEBNE.

REKLAMA

# KarolloR

23.08.2019 18:20

Dzień dobry. Orientujecie się Państwo z jakich rozwiązań korzystają przychodnie, które mają systemy rejestracji wizyt online. Na przykład system egabinet(https://egabinet.pl/oferta/) zapewni wszystkie potrzebne ku temu funkcje? Mam znajomą w przychodni i chciałbym im zasugerować coś takiego.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

REKLAMA