REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Jadłodzielnia niekoniecznie się sprawdziła. Jest pomysł na kolejną

  10 lutego 2023

alt='Jadłodzielnia niekoniecznie się sprawdziła. Jest pomysł na kolejną'
Burmistrz i jej zastępca odwiedzili jadłodzielnię przy Łabiszyńskiej 20 w minionym roku. Już jej tam nie ma... źródło: Dzielnica Targówek

Jednym z pomysłów, które w 2022 roku zyskały w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego Warszawy akceptację mieszkańców, było ustawienie jadłodzielni w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy Łabiszyńskiej na Bródnie. Już jej tam nie ma. Wobec tego zaproponowano kolejną.

REKLAMA

Jadłodzielnia, która działała w ubiegłym roku w budynku przy Łabiszyńskiej 20, dzieliła się na dwie części przeznaczone dla produktów wymagających chłodzenia oraz tych, które nie wymagają utrzymania niskiej temperatury dla zachowania świeżości.

Jadłodzielnie w Warszawie

W blasku fleszy jadłodzielnię odwiedzili burmistrz Małgorzata Kwiatkowska oraz jej zastępca Jacek Duczman. Włodarze dzielnicy zostawili wówczas w chłodziarce kilka produktów dla osób potrzebujących. Dwa nowe parki dla psów? To propozycja mieszkańców Dwa nowe parki dla psów? To propozycja mieszkańców
Nowa edycja budżetu obywatelskiego niesie ze sobą nowe propozycje dla właścicieli czworonogów, których na Bródnie i Zaciszu nie brakuje.
Po kilku miesiącach jadłodzielnia nieoczekiwanie zniknęła z tego miejsca.

- Na swój sposób działała. Z moich obserwacji wynikało, że były okresy, gdy tej żywności było więcej, ale były też takie, że stała pusta. Nie potrafię określić, jak dużo osób z niej korzystało, niemniej wydaje się, że dużo więcej było zainteresowanych wzięciem jedzenia, niż jego pozostawieniem - powiedział nam niedawno dyrektor OSiR Targówek Jacek Pużuk.

Jak dodał dyrektor, przez sporą część minionego roku jadłodzielnia funkcjonowała z pieniędzy z budżetu obywatelskiego. Z końcem roku finansowanie projektu się skończyło i została przeniesiona na Wincentego, przed Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Ośrodek Pomocy Społecznej uznał, że lepiej będzie, jak jadłodzielnia będzie bliżej ich biur, bo łatwiej będzie tym zarządzać - powiedział dyrektor Pużuk.

Kup bilet

Kolejna jadłodzielnia na Bródnie?

Szanse na powrót jadłodzielni do OSiR przy Łabiszyńskiej są spore. W ramach budżetu obywatelskiego Norbert Zieliński zaproponował jej powrót za jedyne... 100 tys. zł.

- Produkty spożywcze będą czekały tam w przeszklonej lodówce oraz na regale obok. Jadłodzielnia czynna będzie każdego dnia i o każdej porze. Poprzez funkcjonowanie jadłodzielni wyrabiane będą takie nawyki, jak dzielenie się z innymi, świadoma konsumpcja, racjonalne zakupy, niemarnowanie żywności - przekonuje autor projektu, pomijając dotychczasowe doświadczenie w opisie projektu.

Zanim jednak trafi on pod czerwcowe głosowanie mieszkańców, najpierw pozytywną ocenę muszą wydać urzędnicy. Wydaje się, że jest to tylko formalność.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# nnn

13.02.2023 08:47

Koniec darmowej zakąski.

# cba

13.02.2023 08:50

Lodówka za 100.000 zł. Mają rozmach

# Balcerek

13.02.2023 15:43

Obok powinna stanąc bimbrodzielnia. Wtedy będzie komplet!

REKLAMA

# Gdxgy

14.02.2023 21:34

Mało jest miejsc gdzie głodny się może najeść za darmo? Po co to?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe