REKLAMA

Targówek

kronika policyjna »

 

Bezczelne kradzieże w metrze i okolicach. Jeden z zatrzymanych to 12-latek

  15 lutego 2023

alt='Bezczelne kradzieże w metrze i okolicach. Jeden z zatrzymanych to 12-latek'
źródło: KSP

Kryminalni z Bródna zatrzymali trzy osoby podejrzewane o zuchwałe kradzieże, których ofiarą padła m.in. 77-latka. Wśród nich są 12-letni chłopiec i nastolatka, która uciekła z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

REKLAMA

Na przełomie stycznia i lutego przez Targówek i Bródno przetoczyła się fala zuchwałych kradzieży. Zaczęła się 28 stycznia, gdy w rejonie stacji metra Trocka nieznana osoba wyrwała 13-latkowi z ręki telefon wart kilka tysięcy złotych.

Kradzieże w Warszawie

5 lutego pasażerce metra ktoś wyrwał na stacji Trocka telefon w etui, w którym było 100 zł w gotówce. Z Targówka znikały rowery. Podejrzany wpadł na Woli Z Targówka znikały rowery. Podejrzany wpadł na Woli
Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu na warszawskim Bródnie pracowali nad zatrzymaniem sprawcy kradzieży rowerów z terenu dzielnicy Targówek. Wykonane przez operacyjnych ustalenia doprowadziły ich do 41-latka, którego zatrzymali na Woli. Ponieważ już wcześniej był karany za kradzieże, grozi mu odpowiedzialność za działanie w recydywie.
Dwa dni później 77-letnia mieszkanka bloku przy Toruńskiej została okradziona przed klatką schodową. Nieznany mężczyzna z ogromną siłą szarpnął za jej torebkę, w wyniku czego seniorka upadła na chodnik.

"Zdeterminowany mężczyzna dokończył dzieła. Zabrał jej torebkę, w której były dokumenty, dokumentacja medyczna, telefon i gotówka. Ponieważ dwa zdarzenia miały miejsce w metrze i jego rejonie, do ich wyjaśnienia zaangażowali się również policjanci z komisariatu metra. Kryminalni z Targówka dzięki podjętym działaniom oraz informacjom przekazanym przez policjantów z metra ustalili wizerunki osób podejrzewanych o te kradzieże" - relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

12-latek zatrzymany

Dwa dni po ostatnim zdarzeniu kryminalni zatrzymali w galerii handlowej na Pradze trzy osoby: 29-latka i 12-latka z Warszawy oraz ich 17-letnią koleżankę z powiatu mińskiego. Wszyscy trafili do komisariatu przy Chodeckiej na Bródnie. 12-latek po przesłuchaniu został przekazany pod opiekę matki. Materiały, które potwierdzają jego udział w jednej z kradzieży zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. 17-latka okazała się poszukiwana nakazem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Po przesłuchaniu trafiła do policyjnej izby zatrzymań w komendzie przy Jagiellońskiej.

Następnego dnia najstarszego z trójki znajomych policjanci doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Tam przedstawiono mu zarzuty dokonania trzech kradzieży szczególnie zuchwałych. 29-latek przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i dobrowolnie poddał karze. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za kradzież szczególnie zuchwałą kodeks karny przewiduje karę do ośmiu lat pozbawienia wolności.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024