REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Lodowisko w parku Bródnowskim pęka w szwach. W przyszłym roku może być większe

  10 lutego 2023

alt='Lodowisko w parku Bródnowskim pęka w szwach. W przyszłym roku może być większe'
źródło: OSiR Targówek

Budowa świątecznego lodowiska w parku Bródnowskim przyniosła sukces. W grudniu i styczniu odwiedziło je łącznie ponad 20 tysięcy mieszkańców, zaś w niektóre wieczory trudno jest na nie wejść z powodu ogromnego zainteresowania. Jak się okazuje, jest szansa na dużo większą lodową taflę już od przyszłego roku.

REKLAMA

Wszystko zaczęło się dość niewinnie. Kiedy Monika Rutkowska złożyła projekt do budżetu obywatelskiego na 2021 rok zapewne nie sądziła, jak potoczą się sprawy. Pomysł zakładał stworzenie przy Łabiszyńskiej sezonowego lodowiska pod chmurką obok istniejącego już wcześniej, zadaszonego. Zacisze uparcie walczy o nowe boisko. Już po raz trzeci Zacisze uparcie walczy o nowe boisko. Już po raz trzeci
To już kolejne podejście do przebudowy asfaltowego boiska przy ul. Blokowej 3 w Warszawie, którą za sprawą budżetu obywatelskiego mógłby wykonać Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Lodowisko na Bródnie

Podczas prac modernizacyjnych niecek fontannowych w parku Bródnowskim urzędnicy doszli do wniosku, że lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie lodowiska właśnie tam. Pieczę nad inwestycją powierzono Ośrodkowi Sportu i Rekreacji Targówek, zaś projekt mocno zmieniono. Ostatecznie w niecce fontann powstała lodowa tafla w kształcie rogala o powierzchni około 800 m2.

Lodowisko w parku Bródnowskim funkcjonuje już drugi rok z rzędu. Jak zapewnia dyrektor OSiR Targówek Jacek Pużuk, pomimo nie zawsze sprzyjającej aury, było ono czynne przez cały grudzień i styczeń.

- Nie zamykaliśmy tego lodowiska. Jeśli była gorsza pogoda, ludzi po prostu było mniej. Lodowisko było mrożone, tafla czyszczona - mówi Jacek Pużuk.

Zarówno w grudniu, kiedy korzystanie z lodowiska było płatne, jak i w styczniu, gdy korzystać można było bezpłatnie, odnotowano ponad 10 tysięcy użytkowników.

- Są też dodatkowe atrakcje. Przy lodowisku mamy w tym sezonie bardzo fajną zjeżdżalnię pontonową, do której ustawiają się kolejki zainteresowanych. Wystarczy czasami przyjść w weekend późnym popołudniem, by na własne oczy przekonać się, jakie tu są tłumy. Rozbudowa lodowiska o kolejne 400 m2 bardzo by się przydała - mówi dyrektor Pużuk.

Wstąp do księgarni

Szansa na większe lodowisko

Naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców wychodzi budżet obywatelski na 2024 rok. Projekt Norberta Zielińskiego za blisko milion złotych zakłada ponowne postawienie w parku Bródnowskim bezpłatnego lodowiska.

Tym razem byłoby większe, ale nadal przystrojone w iluminacje świetlne oraz dekoracje świąteczne. Dodatkowo projekt przewiduje organizację minimum trzech towarzyszących wydarzeń kulturalnych.

Projekt jest na etapie oceny formalno-prawnej, jednak wydaje się to tylko formalnością. Jeśli w czerwcowym głosowaniu zdobędzie wystarczająco duże poparcie, zostanie zrealizowany w przyszłym roku.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Ozimek to hit

12.02.2023 17:32

W iluminacje świetlne, wodę wodną oraz lód lodowy. Cenię dobre dziennikarstwo.

# nnn

13.02.2023 16:10

Dużo chętnych do ślizgania się to nic nowego. Nie zawsze na lodowisku.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy