REKLAMA

REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski

 

Dwa nowe parki dla psów? To propozycja mieszkańców

  27 stycznia 2023

Dwa nowe parki dla psów? To propozycja mieszkańców
źródło: bo.um.warszawa.pl

Nowa edycja budżetu obywatelskiego niesie ze sobą nowe propozycje dla właścicieli czworonogów, których na Bródnie i Zaciszu nie brakuje.

REKLAMA

Wpłynęły pierwsze propozycje do budżetu obywatelskiego Targówka na 2024 rok. Wśród nich jest projekt Norberta Zielińskiego, który zakłada wybudowanie dwóch psich parków.

Coraz więcej miejsc dla psów

Pierwszy psi park może być zlokalizowany w parku Bródnowskim przy komisariacie policji, natomiast drugi na Zaciszu przy Potulickiej (niedaleko osiedla Wilno). 52 dziki zabito na Targówku. Czy odstrzał to jedyne rozwiązanie? 52 dziki zabito na Targówku. Czy odstrzał to jedyne rozwiązanie?
Mieszkańcy, a za nimi samorządowcy, uskarżają się na nadmierną populację dzików niszczących ogródki działkowców. Zwierzęta są widywane na chodnikach i w altankach śmietnikowych, a nawet w okolicach placów zabaw i mniejszych skwerów. Ogólna narracja brzmi: "Dzik jest dziki, dzik jest zły". Brzmi znajomo? Sprawdzamy, ile tych zwierząt w ostatnim czasie zostało odstrzelonych na Targówku.
Czy powstaną? O tym zdecydują najpierw urzędnicy, którzy poddadzą projekt ocenie, a następnie mieszkańcy w czerwcowym głosowaniu. Budowa kosztowałaby aż pół miliona złotych.

- Projekt odpowiada na zapotrzebowanie mieszkańców posiadających psy. Aktualnie na terenie dzielnicy niestety takich miejsc jest za mało - przekonuje pomysłodawca.

Wybieg dla psów zlokalizowany w parku Bródnowskim miałby powierzchnię ok. 1700 m2. Zostałby podzielony na dwie strefy: dla małych oraz dużych psów, a dodatkowo wyposażony w dwie toalety. Z kolei wybieg zlokalizowany na Zaciszu miałby powierzchnię ok. 500 m2. Oba psie parki zostaną wyposażone w elementy toru przeszkód (sprzęty do zabawy), ławki, kosze na śmieci oraz poidła.

Kup bilet

Psia wizja dla Bródna

Dodatkowo obiekty zostałyby ogrodzone stalowym ogrodzeniem panelowym oraz oświetlone latarniami solarnymi, co umożliwiłoby korzystanie w późniejszych porach, co może okazać się uciążliwe dla pozostałych mieszkańców. Jak pokazuje doświadczenie z psiego wybiegu w parku Wiecha (również wykonanego w ramach budżetu obywatelskiego), mieszkańcy okolicznych bloków skarżą się na szczekanie dobiegające późną porą z psiego wybiegu.

Co prawda urzędnicy wprowadzili w regulaminie obiektu zapis, w którym proszą o zachowanie ciszy w godzinach nocnych, jednak trudno oczekiwać od zwierząt, aby go zrozumiały.

(db)

.
 

Komentarze (4)

# Burek

28.01.2023 23:05

Psów tyle, że należy zacząć pobierać podatek od sierściuchów.

# sad

29.01.2023 11:09

#Burek napisał(a) 28.01.2023 23:05
Psów tyle, że należy zacząć pobierać podatek od sierściuchów.

Absolutna zgoda. Nie widziałem drugiego tak zapsionego kraju, a Warszawa wiedzie prym.

# Anka Skakanka

30.01.2023 22:56

niestety jestesmy drugim krajem w Europie po Rumunii gdzie ludziom odwaliło na punkcie tych zapchlonych szczekunów - powinny być takie podatki jak w Niemczech gdzie dzieki temu trzyma sie głownie koty - smród w windzie g*wna na ulicach i wieczny hałas - jak można trzymac w domu psa??? to nienormalne czy ci ludzie nie czują tego smrodu??? to niepojete.

REKLAMA

 magda.wisnia

01.02.2023 10:35

A będą sprzątać po swoich pupilach?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA