REKLAMA

Żoliborz

przestrzeń miejska »

 

Kiedy zniknie blaszany pawilon szpecący plac Grunwaldzki?

  13 lutego 2024

alt='Kiedy zniknie blaszany pawilon szpecący plac Grunwaldzki?'
Fot. DB

Blaszany pawilon Ital-Motu przy alei Wojska Polskiego od lat szpeci okolicę placu Grunwaldzkiego. Czy jest jakiś sposób, żeby się go pozbyć? Urzędnicy zdają się być bezradni.

REKLAMA

Tuż przy skrzyżowaniu alei Wojska Polskiego z ulicą ks. Popiełuszki w 1994 roku powstał pawilon z salonem samochodowym Fiata. Pawilon początkowo miał istnieć przez trzy lata, lecz zgodę na jego użytkowanie w tym miejscu kilka razy przedłużano. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Około 2010 roku przeprowadzono nawet remont elewacji, a szyld Ital-Motu zamieniono na inny. W końcu po około trzech latach salon samochodowy zamieniono na sklep spożywczy. Sklep też już nie istnieje, a pawilon nadal stoi i w opinii wielu mieszkańców szpeci okolicę placu Grunwaldzkiego. Coś, co miało być tylko na chwilę, stoi już 30 lat.

Pawilon Ital-Motu szpeci okolicę placu Grunwaldzkiego

- Jestem 66-letnim mieszkańcem Żoliborza od urodzenia. Kocham swoją dzielnicę i bardzo bym chciał, aby każdy jej kawałek wyglądał jak najlepiej. Mieszkałem na Gwiaździstej, na Stołecznej, teraz blisko placu Grunwaldzkiego. W mojej okolicy stoją dwa budowlane nieużytki i jednocześnie straszydła. Pawilon przy placu Grunwaldzkim, dawna siedziba Ital-Motu i niewielki, dawny sklepik spożywczo-warzywny przy ulicy Boguckiego. Nie są one ozdobami naszej dzielnicy. Co należy zrobić, aby te relikty minionej epoki zniknęły z panoramy jednej z najpiękniejszych dzielnic Warszawy? - napisał do nas czytelnik.

Zapraszamy na zakupy

Nieznany właściciel pawilonu przy alei Wojska Polskiego

- Sprawa pawilonu przy alei Wojska Polskiego 60 jest nam znana i podejmujemy działania, aby zgodnie z przepisami doprowadzić do rozbiórki budynku. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że pierwotny właściciel, który postawił obiekt nie został ustalony, a kolejni właściciele zmieniają się, uniemożliwiając nam przeprowadzenie skutecznego postępowania egzekucyjnego. Z uwagi na fakt, że aktualny właściciel pawilonu jest nieznany, cały proces musimy rozpocząć od nowa - informuje nas rzeczniczka żoliborskiego ratusza Donata Wancel. Urząd Dzielnicy zamierza wystąpić do Zarządu Dróg Miejskich o ustalenie obecnego właściciela obiektu, wobec którego ZDM zobowiązany jest do prowadzenia postępowania dotyczącego nałożenia kar za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia.

REKLAMA

Zniknie pawilon przy Boguckiego

- Jeśli chodzi o sklepik przy ul. Boguckiego to po długotrwałym procesie regulacji stanu prawnego pawilonu i jego przejęciu od poprzedniego użytkownika, podjęliśmy działania, które mają doprowadzić do rozbiórki tego obiektu. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nie jest możliwa wymiana pawilonu na nowy - wyjaśnia Donata Wancel.

Jak zatem widać, nie jest tak łatwo pozbyć się niechcianych blaszaków szpecących okolicę. Jeden co prawda już wkrótce powinien zniknąć, jednak zapewne ten Ital-Motu jeszcze przez jakiś czas będzie "wzbogacał" swoim wyglądem miejski krajobraz placu Grunwaldzkiego.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (8)

# Kocur

13.02.2024 11:33

NIGDY

# Dziwne

13.02.2024 11:43

A jeszcze nie jest w rejestrze zabytkow jako przyklad architektury swojej epoki?

# WOW!

13.02.2024 12:30

Ale jak właściciel może być nieznany?

REKLAMA

# Kocur

13.02.2024 13:45

"pierwotny właściciel, który postawił obiekt nie został ustalony, a kolejni właściciele zmieniają się, uniemożliwiając nam przeprowadzenie skutecznego postępowania egzekucyjnego"
Czyli drugi właściciel kupił go od tajemniczego adoratora? Czy kolejni już wiedzieli z kim podpisują umowę, czy przybili grabule spluwając na dłoń? To jest farsa i nie wierzę, że ktoś tu albo kasy na boku nie dostaje, albo na nią dopiero nie czeka. Okna w Maserati się zacięły?

# słaby

13.02.2024 23:59

zapowiada się Czarny Kot 2 - powtórka z urzędniczej rozrywki

# Madbutcher

14.02.2024 14:37

#WOW! napisał(a) 13.02.2024 12:30
Ale jak właściciel może być nieznany?
No normalnie - zaglądasz do księgi wieczystej, a tam "właściciel nieznany".

REKLAMA

# Nowy

14.02.2024 15:57

To, kto był pierwszym właścicielem powinno wynikać z pozwolenia na budowę tego cuda. A jakby coś, to wyburzyć na koszt miasta, a potem koszty ściągnąć od tego, kto to cudo postawił.

# Dżesika z Brajankiem

14.02.2024 16:09

#Nowy napisał(a) 14.02.2024 15:57
To, kto był pierwszym właścicielem powinno wynikać z pozwolenia na budowę tego cuda. A jakby coś, to wyburzyć na koszt miasta, a potem koszty ściągnąć od tego, kto to cudo postawił.

No właśnie my też tego nie rozumiemy. Podpisali z kimś umowę na 3 lata i nie wiedzą z kim? Jak to jest w ogóle możliwe?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy