REKLAMA

Wola

zdrowie »

 

Szpital Wolski po modernizacji. Skala zmian jest ogromna

  13 stycznia 2023

alt='Szpital Wolski po modernizacji. Skala zmian jest ogromna'
źródło: UM Warszawa

Dobiegła końca modernizacja jednego z największych budynków na terenie Szpitala Wolskiego. W przebudowanym pawilonie nr 10 ulokowano oddziały rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. Warszawski samorząd przeznaczył na remont obiektu i zakup wyposażenia ponad 33 mln zł.

REKLAMA

Zmodernizowany pawilon ma powierzchnię blisko 3 tys. m2. Po zakończeniu prac na parterze budynku został zorganizowany ośrodek dziennej rehabilitacji kardiologicznej z 25 stanowiskami rehabilitacyjnymi. Przychodnia na Odolanach jak nowa Przychodnia na Odolanach jak nowa
Pacjenci mogą już korzystać z odnowionej przychodni CMP przy ul. Jana Kazimierza 28 na warszawskich Odolanach. Placówka zyskała nie tylko elegancki wygląd, ale również nowoczesne zaplecze techniczne i system obsługi.

Sprzęt rehabilitacyjny wypożyczysz bezpłatnie. "To działania pozorowane" Sprzęt rehabilitacyjny wypożyczysz bezpłatnie. "To działania pozorowane"
Łóżka rehabilitacyjne, pionizatory, laski czy trójnogi znajdują się w ofercie nowo otwartej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Warszawie. Są bezpłatnie udostępniane mieszkańcom.
To nowo uruchomiony oddział, w którym znajdują się m.in. gabinety lekarskie, prób wysiłkowych, echokardiografii, holtera i telemonitorowania.

Szpital Wolski po remoncie

Ośrodek zapewnia też opiekę psychologa, dietetyka i logopedy. Do dyspozycji pacjentów przygotowano sale: kinezyterapii, fizykoterapii, treningów wytrzymałościowych i terapii indywidualnej oraz pokój wypoczynku.

- Wiemy, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego w tym roku Warszawa przeznaczy na ochronę zdrowia i opiekę społeczną ponad 1,7 mld zł. Te pieniądze wydamy m.in. na kolejne inwestycje, zakup nowoczesnego sprzętu oraz programy zdrowotne, w tym bezpłatne szczepienia. Bardzo się cieszę, że dzięki funduszom, które przekazało miasto, czyli ponad 33 mln zł, pacjenci którzy trafiają do Szpitala Wolskiego będą mieli zapewnioną najlepszą opiekę specjalistów i komfortowe warunki leczenia na oddziale rehabilitacji neurologicznej i w nowo otwartym ośrodku dziennej rehabilitacji kardiologicznej - mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

- Najwięcej osób w Polsce nadal choruje na schorzenia serca i układu krążenia, a rehabilitacja kardiologiczna jest niezwykle ważna w procesie leczenia i poprawia jakość życia osób po zawałach mięśnia sercowego. Nowy oddział w Szpitalu Wolskim, który planujemy uruchomić w marcu, zapewni pacjentom kompleksową opiekę, w tym ćwiczenia usprawniające pod okiem specjalistów, wsparcie psychologiczne, konsultacje lekarskie - dodaje Robert Mazur, prezes Szpitala Wolskiego.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Oddział dla pacjentów po udarach

Na pierwszym piętrze zmodernizowanego pawilonu został zlokalizowany oddział rehabilitacji neurologicznej, przygotowany dla pacjentów po udarach. W komfortowych salach z łazienkami znajduje się 25 łóżek z czterema stanowiskami intensywnego nadzoru. Na oddziale są również dwie sale kinezyterapii i sale terapii zajęciowej oraz m.in. punkt pobytu dziennego, pokój badań, gabinet zabiegowy, punkt pielęgniarski.

Wokół budynku powstała plenerowa ścieżka z urządzeniami do ćwiczeń fizycznych i ławkami do wypoczynku na świeżym powietrzu. Z kolei w piwnicach pawilonu nr 10 wydzielono szatnie pacjentów i personelu oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze, a na drugim piętrze znajdują się m.in. zaplecze dydaktyczne z biblioteką oraz pokoje lekarzy i rehabilitantów.

REKLAMA

Ogromne pieniądze na Szpital Wolski

Szpital Wolski tworzy kompleks 11 pawilonów. Pod względem liczby łóżek, wolska placówka jest drugim największym samorządowym szpitalem w Warszawie i zapewnia miejsca do leczenia dla ponad 300 pacjentów. Rocznie jest tu hospitalizowanych średnio 10 tys. chorych, a blisko 90 tys. pacjentów korzysta z porad ambulatoryjnych.

W latach 2018-2023 warszawski samorząd przeznaczył na inwestycje i remonty w Szpitalu Wolskim ponad 55 mln zł. Na modernizację pawilonu nr 10 miasto przekazało ponad 33 mln zł dotacji inwestycyjnej, z czego ponad 7 mln zł na zakup wyposażenia, w tym m.in. aparatów EKG, systemu holtera, systemu kardiomonitorującego, systemu monitorowania pacjenta, defibrylatorów, aparatu USG, echokardiografu, łóżek szpitalnych, sprzętu rehabilitacyjnego.

Prace modernizacyjne w budynku trwały w latach 2020-2022 i były prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Dodatkowo, dzięki przekazanym z samorządu województwa mazowieckiego 4 mln zł unijnego dofinansowania, budynek przeszedł termomodernizację, a w sąsiednim obiekcie zamontowano instalację fotowoltaiczną dla potrzeb oświetlenia wewnętrznego pawilonu nr 10.

Z budżetu miejskiego (5,5 mln zł) finansowana jest również przebudowa pawilonu nr 11 na potrzeby Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Prace budowalne mają zakończyć się w tym roku. Po przebudowie pomieszczeń w pawilonie nr 11 znajdą się m.in. poradnie psychiatryczna oraz psychologiczna dla dzieci i młodzieży. Warszawski ratusz przekazał również 400 tys. zł z rządowej nagrody "Najbardziej odporna gmina" na adaptację pomieszczeń w pawilonie nr 6, gdzie mieści się dzienny oddział psychiatryczno-rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży oraz na budowę placu zabaw oraz ogrodu sensorycznego na terenie szpitala, wykorzystywanych do terapii dzieci i młodzieży. Zakończył się również remont pawilonu nr 3, gdzie mieszczą się oddziały neurologiczny i udarowy. Z miejskiego budżetu przekazano na ten cel ponad 1 mln zł.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# mike

25.01.2023 22:15

Mogli by zająć się przy okazji uporządkowaniem terenu tego szpitala. Obecnie wygląda to jak z trzeciego świata - chodników brak, samochody parkują gdzie chcą, totalny bałagan..
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe