REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

zdrowie

 

Szpital Wolski po modernizacji. Skala zmian jest ogromna

  13 stycznia 2023

Szpital Wolski po modernizacji. Skala zmian jest ogromna
źródło: UM Warszawa

Dobiegła końca modernizacja jednego z największych budynków na terenie Szpitala Wolskiego. W przebudowanym pawilonie nr 10 ulokowano oddziały rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. Warszawski samorząd przeznaczył na remont obiektu i zakup wyposażenia ponad 33 mln zł.

REKLAMA

Zmodernizowany pawilon ma powierzchnię blisko 3 tys. m2. Po zakończeniu prac na parterze budynku został zorganizowany ośrodek dziennej rehabilitacji kardiologicznej z 25 stanowiskami rehabilitacyjnymi. Przychodnia na Odolanach jak nowa Przychodnia na Odolanach jak nowa
Pacjenci mogą już korzystać z odnowionej przychodni CMP przy ul. Jana Kazimierza 28 na warszawskich Odolanach. Placówka zyskała nie tylko elegancki wygląd, ale również nowoczesne zaplecze techniczne i system obsługi.

Sprzęt rehabilitacyjny wypożyczysz bezpłatnie. "To działania pozorowane" Sprzęt rehabilitacyjny wypożyczysz bezpłatnie. "To działania pozorowane"
Łóżka rehabilitacyjne, pionizatory, laski czy trójnogi znajdują się w ofercie nowo otwartej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Warszawie. Są bezpłatnie udostępniane mieszkańcom.
To nowo uruchomiony oddział, w którym znajdują się m.in. gabinety lekarskie, prób wysiłkowych, echokardiografii, holtera i telemonitorowania.

Szpital Wolski po remoncie

Ośrodek zapewnia też opiekę psychologa, dietetyka i logopedy. Do dyspozycji pacjentów przygotowano sale: kinezyterapii, fizykoterapii, treningów wytrzymałościowych i terapii indywidualnej oraz pokój wypoczynku.

- Wiemy, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego w tym roku Warszawa przeznaczy na ochronę zdrowia i opiekę społeczną ponad 1,7 mld zł. Te pieniądze wydamy m.in. na kolejne inwestycje, zakup nowoczesnego sprzętu oraz programy zdrowotne, w tym bezpłatne szczepienia. Bardzo się cieszę, że dzięki funduszom, które przekazało miasto, czyli ponad 33 mln zł, pacjenci którzy trafiają do Szpitala Wolskiego będą mieli zapewnioną najlepszą opiekę specjalistów i komfortowe warunki leczenia na oddziale rehabilitacji neurologicznej i w nowo otwartym ośrodku dziennej rehabilitacji kardiologicznej - mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

- Najwięcej osób w Polsce nadal choruje na schorzenia serca i układu krążenia, a rehabilitacja kardiologiczna jest niezwykle ważna w procesie leczenia i poprawia jakość życia osób po zawałach mięśnia sercowego. Nowy oddział w Szpitalu Wolskim, który planujemy uruchomić w marcu, zapewni pacjentom kompleksową opiekę, w tym ćwiczenia usprawniające pod okiem specjalistów, wsparcie psychologiczne, konsultacje lekarskie - dodaje Robert Mazur, prezes Szpitala Wolskiego.

REKLAMA

Oddział dla pacjentów po udarach

Na pierwszym piętrze zmodernizowanego pawilonu został zlokalizowany oddział rehabilitacji neurologicznej, przygotowany dla pacjentów po udarach. W komfortowych salach z łazienkami znajduje się 25 łóżek z czterema stanowiskami intensywnego nadzoru. Na oddziale są również dwie sale kinezyterapii i sale terapii zajęciowej oraz m.in. punkt pobytu dziennego, pokój badań, gabinet zabiegowy, punkt pielęgniarski.

Wokół budynku powstała plenerowa ścieżka z urządzeniami do ćwiczeń fizycznych i ławkami do wypoczynku na świeżym powietrzu. Z kolei w piwnicach pawilonu nr 10 wydzielono szatnie pacjentów i personelu oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze, a na drugim piętrze znajdują się m.in. zaplecze dydaktyczne z biblioteką oraz pokoje lekarzy i rehabilitantów.

Ogromne pieniądze na Szpital Wolski

Szpital Wolski tworzy kompleks 11 pawilonów. Pod względem liczby łóżek, wolska placówka jest drugim największym samorządowym szpitalem w Warszawie i zapewnia miejsca do leczenia dla ponad 300 pacjentów. Rocznie jest tu hospitalizowanych średnio 10 tys. chorych, a blisko 90 tys. pacjentów korzysta z porad ambulatoryjnych.

W latach 2018-2023 warszawski samorząd przeznaczył na inwestycje i remonty w Szpitalu Wolskim ponad 55 mln zł. Na modernizację pawilonu nr 10 miasto przekazało ponad 33 mln zł dotacji inwestycyjnej, z czego ponad 7 mln zł na zakup wyposażenia, w tym m.in. aparatów EKG, systemu holtera, systemu kardiomonitorującego, systemu monitorowania pacjenta, defibrylatorów, aparatu USG, echokardiografu, łóżek szpitalnych, sprzętu rehabilitacyjnego.

Prace modernizacyjne w budynku trwały w latach 2020-2022 i były prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Dodatkowo, dzięki przekazanym z samorządu województwa mazowieckiego 4 mln zł unijnego dofinansowania, budynek przeszedł termomodernizację, a w sąsiednim obiekcie zamontowano instalację fotowoltaiczną dla potrzeb oświetlenia wewnętrznego pawilonu nr 10.

Z budżetu miejskiego (5,5 mln zł) finansowana jest również przebudowa pawilonu nr 11 na potrzeby Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Prace budowalne mają zakończyć się w tym roku. Po przebudowie pomieszczeń w pawilonie nr 11 znajdą się m.in. poradnie psychiatryczna oraz psychologiczna dla dzieci i młodzieży. Warszawski ratusz przekazał również 400 tys. zł z rządowej nagrody "Najbardziej odporna gmina" na adaptację pomieszczeń w pawilonie nr 6, gdzie mieści się dzienny oddział psychiatryczno-rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży oraz na budowę placu zabaw oraz ogrodu sensorycznego na terenie szpitala, wykorzystywanych do terapii dzieci i młodzieży. Zakończył się również remont pawilonu nr 3, gdzie mieszczą się oddziały neurologiczny i udarowy. Z miejskiego budżetu przekazano na ten cel ponad 1 mln zł.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (1)

# mike

25.01.2023 22:15

Mogli by zająć się przy okazji uporządkowaniem terenu tego szpitala. Obecnie wygląda to jak z trzeciego świata - chodników brak, samochody parkują gdzie chcą, totalny bałagan..
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA