REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

społeczeństwo

 

IKEA rekrutuje uchodźców. Płatne staże w warszawskim sklepie

  19 stycznia 2022

IKEA rekrutuje uchodźców. Płatne staże w warszawskim sklepie
źródło: IKEA

Popularny sklep przy Malborskiej nawiązał współpracę z fundacją Ocalenie, o której zrobiło się bardzo głośno przy okazji polsko-białoruskiego konfliktu na granicy.

REKLAMA

- Jednym z najważniejszych czynników utrudniających uchodźczyniom i uchodźcom zbudowanie dobrego, bezpiecznego życia w Polsce są trudności w znalezieniu stabilnego zatrudnienia - uważa fundacja Ocalenie. - Wynika to często z braku doświadczenia zawodowego na lokalnym rynku pracy, słabej znajomości języka polskiego, nieznajomości procedur i ograniczonego dostępu do informacji.

REKLAMA

Staże dla uchodźców

Projekt realizowany przez fundację Ocalenie i firmę IKEA zakłada dziesięć płatnych staży dla osób posiadających status uchodźcy, ochronę uzupełniającą, zgodę na pobyt tolerowany, zgodę na pobyt ze względów humanitarnych lub ubiegających się o któryś z wymienionych statusów, ale mających zezwolenie na pracę w Polsce. Kandydaci muszą znać język polski na poziomie co najmniej komunikatywnym. Staże będą trwały pół roku od marca do sierpnia.

Według zapowiedzi fundacji stażyści-uchodźcy będą korzystać z pełnego pakietu świadczeń pracowniczych oferowanych przez IKEA, a także ze wsparcia w zakresie nauki języka polskiego, porad psychologicznych, prawnych oraz pomocy ze strony mentorów kulturowych pracujących na co dzień w Centrum Pomocy Cudzoziemcom.

REKLAMA

Fundacja wyszkoli... kumpli

- Celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych i językowych osób z doświadczeniem uchodźczym oraz zwiększenie ich szans do podjęcia stałej pracy w IKEA Retail lub u innych pracodawców - informuje fundacja Ocalenie. - Znalezienie pracy pomoże uchodźczyniom i uchodźcom wesprzeć ich rodziny oraz lokalną gospodarkę, a także zintegrować się ze społeczeństwem. Po odbyciu stażu zostaną oni zaproszeni do aplikowania na istniejące miejsca pracy poprzez procedurę standardowej rekrutacji.

Fundacja zajmie się także szkoleniem pracowników, którzy będą bezpośrednio zaangażowani w realizację programu stażowego w sklepie przy Malborskiej. W komunikacie dla mediów zostały one określone jako "liderzy, liderki i buddies" (ang. kumple).

(dg)

 

Komentarze (2)

# nnn

24.01.2022 16:20

Od czasu jak zwolnili pracownika za cytowanie fragmentów Pisma Świętego to tylko muzułmanie im zostali. Ciekawe czy potem odważą się zwolnić za cytowanie Koranu?

# hgw

27.01.2022 06:08

Chcą zatrudniać inżynierów i lekarzy szturmujących naszą wschodnią granicę? Powodzenia ! Jak wytłumaczą później molestowanie klientek , przez "zrekrutowany personel koraniczny" ?
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA