REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Hala sportowa w podstawówce na Jelonkach do pilnego remontu. Czy urzędnicy staną na wysokości zadania?

  2 listopada 2022

Hala sportowa w podstawówce na Jelonkach do pilnego remontu. Czy urzędnicy staną na wysokości zadania?
fot. Jarosław Oborski

Sala gimnastyczna w szkole podstawowej przy ul. Brygadzistów 18 najlepsze lata ma już za sobą. Jak twierdzą rodzice oraz radni, potrzebny jest pilny remont. Co na to władze dzielnicy?

REKLAMA

Radny Jarosław Oborski zwrócił się do władz dzielnicy z prośbą o przeprowadzenie remontu sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 301 przy ul. Brygadzistów 18 na Jelonkach Południowych. Interwencji radnego przyklasnęli rodzice, którzy również widzą potrzebę pilnego remontu.

Jelonki czekają na salę gimnastyczną

Według radnego, zarówno podłoga, jak i oświetlenie wymagają niezbędnych działań modernizacyjnych.

- Uważam, że najbliższe wakacje będą idealnym czasem na realizację tego zadania - podkreśla radny Oborski w swojej interpelacji. Czy zatem urzędnicy staną na wysokości zadania i zdążą z przygotowaniem remontu do wakacji? "Nie ma pieniędzy" - to teraz najczęstsza odpowiedź włodarzy dzielnic przy tego typu zapytaniach radnych. Zwłaszcza, gdy chodzi o inwestycje wymagające większych pieniędzy. Czy tak jest i tym razem? Jak poinformował wiceburmistrz Piotr Kobierski realizacja tej inwestycji, zgodnie z kosztorysem wykonanym w pierwszym kwartale 2022 r, miała kosztować blisko 1,2 mln zł.

Szkołom na Bemowie brakuje pieniędzy

Teraz jednak może być jeszcze drożej. - Mając na uwadze gwałtowny wzrost cen materiałów budowlanych spowodowany epidemią koronawirusa oraz niespodziewanie wysoki wzrost cen gazu i energii elektrycznej można szacować, że koszt tego zadania będzie wynosił, w chwili obecnej, ponad 1,5 mln zł - przekonuje wiceburmistrz. Tymczasem w projekcie budżetu dzielnicy na 2023 rok, na remonty w bemowskich placówkach oświatowych przewidziano raptem 847 tys. zł. A więc zbyt mało, nawet na remont tej jednej sali gimnastycznej. Wiceburmistrz Kobierski zapewnia jednak, że gdy pozyskane zostaną dodatkowe fundusze na remonty, zarząd dzielnicy dołoży wszelkich starań, aby zostały one przeznaczone na remont sali gimnastycznej w szkole podstawowej przy ul. Brygadzistów.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# Git

05.11.2022 14:11

Tak, bo lepiej wydawać miliony na nikomu niepotrzebne przedłużenie ul. Piastów Śląskich niż dzieciakom wyermontowac szkoły.

# witek

15.11.2022 13:27

krezusi z awngardy będą mieli drogę do centrum fandlowego (przedłużenie piastów śląskich do obrońców tobruku), środowisko naturalne, pokojne zielone miejsce do sportu i spacerów będzie zniszczone i cała kasa wydana.
taki mamy zarząd dzielnicy
czy on jest przyjazny mieszkańcom i dla mieszkańców?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA