REKLAMA

Targówek

bezpieczeństwo »

 

Groźnie na Kondratowicza. "Pieszy ma zawsze pierwszeństwo"

  12 lutego 2019

alt='Groźnie na Kondratowicza. "Pieszy ma zawsze pierwszeństwo"'
źródło: Arek Bieniek

Na ruchliwym skrzyżowaniu od 4 lutego nie działa sygnalizacja świetlna. Efekt? Wiele niebezpiecznych sytuacji.

REKLAMA

Sytuację na skrzyżowaniu Kondratowicza z Chodecką dobrze zobrazował pan Arek, mieszkaniec Bródna, który zamieścił na Facebooku krótkie nagranie. Widać na nim, jak młoda kobieta przechodząc w pośpiechu przez pasy o mało nie została potrącona przez hamującą w tym momencie toyotę yaris. Facebookowicze oczywiście mieli podzielone zdania co do ewentualnej winy w tej sytuacji, jednak wszyscy mają świadomość zagrożenia spowodowanego niedziałającą sygnalizacją na tak ruchliwej arterii w centrum Bródna.

- Istnieje zakaz wyprzedzania na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim - przypominają internauci. - Widząc pojazd zatrzymujący się przed pasami kierowca ma obowiązek się zatrzymać. Sadzę, że ludzie przebiegają tylko ze względu na brak sygnalizacji. Fakt faktem, jest tam ograniczenie prędkości, ale może 40% kierowców się do niego stosuje... Zresztą, ludzie! Nie ma sygnalizacji, to wypada zwolnić.

Winne drzewo

- Na spotkaniu z Zarządem Zieleni ustaliliśmy, że najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia kabla zasilającego przez zasadzone wiosną drzewo - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. - Korzenie nie były do końca zabezpieczone i stopniowo niszczyły infrastrukturę.

Drogowcy i ogrodnicy zajmą się naprawą, ale warto pamiętać, że skrzyżowanie i tak ma zostać zamknięte w weekend 15-17 lutego. Powodem jest oczywiście budowa metra. Główne objazdy Kondratowicza zostaną poprowadzone ulicami Odrowąża i Młodzieńczą.

- W okolicy następują zmiany w organizacji ruchu i apelowałbym o większą ostrożność, rozwagę i stosowanie się do przepisów - mówi Rafał Lasota, rzecznik urzędu dzielnicy Targówek. - Jeśli brak jest sygnalizacji na skrzyżowaniach, to stosujemy się do znaków pionowych i poziomych, a na pasach pieszy ma zawsze pierwszeństwo - przypomina.

(db/dg)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# jarekkk

12.02.2019 12:04

to to pikuś niebezpieczniej jest na skręcie w prawo z malborskiej w kondratowicza gdzie każdy samochód pędzi na zielonej strzałce ile fabryka dała a przecież piesi mają już zielone i nie raz taki rozpędzony idiota straszy ludzi.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break