REKLAMA

Targówek

budżet obywatelski »

 

Targówek nadal bez kortu. Jest szansa na ściankę do tenisa

  18 maja 2023

alt='Targówek nadal bez kortu. Jest szansa na ściankę do tenisa'
źródło: Polski Związek Tenisowy

Czy młodzież z Targówka ma szansę podążać śladem naszych tenisowych gwiazd: Igi Świątek, Magdaleny Linette i Huberta Hurkacza? - zapytaliśmy niedawno. I znamy już odpowiedź - nie, jeśli urzędnicy z Targówka nie zmienią podejścia.

REKLAMA

- Tenis jest bardzo drogim sportem, z pewnością nie jest on dla mas. Podejrzewam, że właśnie dlatego większość głosujących nigdy nawet nie trzymało w ręku rakiety tenisowej - powiedział nam jeden z mieszkańców, często uprawiający ten sport. I być może właśnie dlatego przegrywają projekty "tenisowe", zgłaszane do budżetu obywatelskiego Targówka. Kort i ścianka tenisowa na Bródnie? Wyniki poprzednich głosowań dają do myślenia Czy kort i ścianka tenisowa wreszcie powstaną na Bródnie?
Czy młodzież z Bródna ma szansę podążać śladem naszych tenisowych gwiazd: Igi Świątek, Magdaleny Linette i Huberta Hurkacza? Okazuje się, że nie bardzo, gdyż nie ma infrastruktury do gry w tenisa. Mogłaby powstać już dawno, jednak dyscyplina ta najwyraźniej nie cieszy się uznaniem wśród mieszkańców.
Stworzenie publicznego kortu tenisowego było proponowane już sześć razy, a jeden z nich zakładał budowę nawet pięciu obiektów. Mieszkańcy nie poparli żadnego. Podobny los spotkał tenisową ściankę, która była oferowana trzykrotnie. Zwolennicy tenisa nie składają jednak broni i w tej edycji walczą dalej. Nie pomagają im w tym urzędnicy.

Ogólnodostępnego kortu tenisowego na Targówku nie będzie

Norbert Zieliński dokonał w tym roku sprytnego zabiegu przemycając kort tenisowy do propozycji utworzenia bulodromu (boisko do gry w bule) i miniparku golfowego. W projekcie "trzy w jednym" kort tenisowy, który we wcześniejszych latach mieszkańcy odrzucali aż sześciokrotnie, miałby powstać przy Zespole Szkół nr 34 przy Wysockiego 51 na Bródnie. Miał być dostępny dla mieszkańców przez minimum 25 godzin tygodniowo, w godzinach ustalonych z dyrekcją szkoły. Boisko do gry w bule i minipark golfowy byłyby zaś umiejscowione na Targówku przy Kołowej 18. Realizację tego projektu oszacowano na 600 tys. zł. Niestety, urzędnicy powiedzieli "nie". Z jakich powodów? Bulodrom oraz minipark golfowy zaplanowano w lokalizacji przy Kołowej 18, gdzie realizowana jest obecnie inna inwestycja (przebudowa boisk, pumptruck, tor do runmageddonu i Miejsce Aktywności Lokalnej). "Natomiast na terenie Zespołu Szkół nr 34 przy ul. Wysockiego 51, gdzie miał być umieszczony kort tenisowy, nie byłoby spełnione kryterium ogólnodostępności" - czytamy. Szkoda, bo przy odrobinie dobrej woli, można było wyrzucić z projektu obiekty przy Kołowej, pozostawiając sam kort i w ramach wspólnych ustaleń ze szkołą udostępniać go młodzieży.

Kup bilet

Ścianka do tenisa na Bródnie w końcu wygra?

Do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego ponownie trafił pomysł ułatwiający młodym adeptom tenisa podążanie drogą gwiazd światowego tenisa. Dwustronna ścianka tenisowa według pomysłu Krzysztofa Kaniewicza miałaby powstać na części starego asfaltowego boiska w pobliżu skrzyżowania Rembielińskiej z Poborzańską, naprzeciwko galerii Renova i na tyłach przychodni. Boisko jest duże i bardzo zaniedbane, dlatego - według zapewnień autora - aż prosi się, aby poprzez inwestycje tchnąć w ten teren nowego ducha. Koszt realizacji tej inwestycji został oszacowany na 390 tys. złotych. Czy doczeka się realizacji? Jego los pozostaje w rękach mieszkańców, którzy w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Targówka będą mogli zagłosować już w drugiej połowie czerwca.

db)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe