REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

kronika policyjna

 

Gang nieletnich włamywaczy zatrzymany. Wpadli w kiosku

  14 kwietnia 2022

Gang nieletnich włamywaczy zatrzymany. Wpadli w kiosku
źródło: KRP II

Robota miała być łatwa, przyjemna i zyskowna. Szybki włam, wyniesienie towaru i ucieczka. To, co udało się za pierwszym razem, za drugim razem zakończyło się aresztowaniem.

REKLAMA

Mokotowscy śledczy zajęli się sprawą gangu początkujących włamywaczy, gdy gdy okradziony został kiosk na Madalińskiego. Policjanci ustalili, że sprawców było aż czterech.

Policja wiedziała

- Przyjeżdżali na miejsce zamówionym samochodem świadczącym usługi przewozu przez aplikację. Mieli ze sobą torby na zdobycze, śrubokręty oraz inne narzędzia do pokonywania zabezpieczeń. Włamywali się do obiektu, zabierali papierosy, bilety do środków komunikacji miejskiej, pieniądze i znikali pozostawiając po sobie bałagan. Pozyskane rzeczy dzielili między sobą. Papierosy brali na własny użytek albo sprzedawali - opisuje podkomisarz Robert Koniuszy z mokotowskiej policji.

Mundurowi wiedzieli, że włamywaczom spodobało się to, co robią i że będą chcieli włamać się do kolejnego kiosku na Mokotowie. Postanowili pokrzyżować im plany. Funkcjonariusze pojechali tam akurat w momencie, gdy cała czwórka pośpiesznie opuszczała miejsce po nieudolnej próbie włamania. Zostali zatrzymani w okolicy Chełmskiej.

Wstąp do księgarni

20-latek i trzech nieletnich

Tuż przed zatrzymaniem 20-latek oraz jego 16-letni kolega jechali taksówką. Twierdzili, że jadą na Pragę, by spotkać się z kolegą. Nie umieli jednak powiedzieć, gdzie mieszka ich znajomy i jak się nazywa. Kierowca taksówki powiedział, że zabrał czterech młodych mężczyzn, ale dwóch z nich wysiadło wcześniej. Zaraz potem druga załoga policji zatrzymała dwóch 16-latków. Obaj nieletni twierdzili, że także przyjechali się spotkać z kolegą.

Na trasie ucieczki podejrzanych policjanci znaleźli dwie sportowe torby, w których znajdowały się śrubokręt oraz inne narzędzia do pokonywania zabezpieczeń. Wtedy nastolatkowie zmienili zdanie i przyznali się, że są to ich torby z przedmiotami, które zabrali w celu dokonania włamania do kiosku przy Belwederskiej. Zostali zatrzymani. W trakcie przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli torbę reklamową z odzieżą i butami. Ubrania wzięli po to, żeby przebrać się po włamaniu. Nastolatkowie trafili do policyjnej izby dziecka. 20-latkowi grozi nawet 10-letnia odsiadka. Jego dwaj nieletni towarzysze powrócą do ośrodka wychowawczego. Być może trzeci 16-latek dołączy do nich. O tym zadecyduje sąd rodzinny.

(jr)

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA