REKLAMA

Bielany

przestrzeń miejska

 

Na Chomiczówce powstanie zielony skwer w miejscu starych garaży

  12 października 2023

Na Chomiczówce powstanie zielony skwer w miejscu starych garaży
źródło: Facebook/Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany

Zrujnowane garaże, rozpadające się ogrodzenie, chaszcze - to wszystko ustąpi miejsca bujnej i różnorodnej zieleni, wytyczonym alejkom z elementami małej architektury. Mowa o zielonym terenie pomiędzy Maszewską a Bogusławskiego na Chomiczówce, który przejdzie metamorfozę. Jak do tego doszło i kiedy to się stanie?

REKLAMA

- Przy Bogusławskiego jest ściernisko, ale będzie piękny skwerek - informuje w mediach społecznościowych burmistrz Grzegorz Pietruczuk. - Zrujnowane garaże, rozpadające się ogrodzenie, chaszcze - to wszystko już niedługo stąd zniknie, aby zrobić miejsce na niewielki skwer - obiecuje.

Dlaczego skwer a nie deweloper?

- Z tego terenu nie mieliśmy już zysku, ani żadnego prestiżu ze względu na to, że budynki były już mocno zaniedbane, zaś użytkownikom garaży skończył się czas dzierżawy. Stawy Brustmana po metamorfozie. "Dużo nowej zieleni" Stawy Brustmana po metamorfozie. "Dużo nowej zieleni"
Dużo nowej zieleni i odnowiona ścieżka nad Stawami Brustmana. Zarząd Zieleni zrewitalizował zieloną oazę na Wawrzyszewie w ramach budżetu obywatelskiego Bielan. Co jeszcze się zmieniło?
Zbierał się tzw. element, walały się butelki po alkoholu. Miałem opory przed sprzedażą działki któremuś z deweloperów, bo mieszkańcom ulicy Bogusławskiego wcześniej obiecaliśmy rekompensatę utraconego terenu zielonego, na którym postawiliśmy żłobek. Były też protesty przed zabudową. W tej okolicy jest dużo wspólnot mieszkaniowych, rodzin i dzieci, które nie mają gdzie wyjść i spędzić wolnego czasu. Stąd decyzja, że urządzamy tam skwer - mówi wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski.

Wstąp do księgarni

Jakie prace pomiędzy Maszewską a Bogusławskiego?

Na początek bielański ratusz chce zająć się uprzątnięciem zapuszczonego terenu pomiędzy Maszewską 33 a Bogusławskiego, na którym znajdują się ostatnie blaszane garaże, rozpadające się budynki, zapuszczone krzaki i drzewa wymagające odpowiedniej pielęgnacji. Następnie zostaną wytyczone ścieżki spacerowe.

- To będzie pierwszy etap inwestycji, który zrealizujemy jeszcze w tym roku. Obecnie szykujemy się do ogłoszenia przetargu i wybrania wykonawcy - informuje burmistrz. Docelowo bielański ratusz chce ustawić na skwerze ławki zwykłe i bujane, a także stolik do gry w szachy. Poza tym stworzony ma zostać bujny ogród, w którym znajdą się krzewy, byliny, trawy ozdobne i rośliny cebulowe. Zarówno mała architektura, jak i nasadzenia pojawią się tu w późniejszym etapie - w przyszłym roku.

DB

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023