REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Żabka

# koleżanka

09.05.2003 21:21

Miejsce akcji: Żabka
Czas: dzis rano
Osoby: ekspedientka; mój tata
Tata (stały klient Żabki, kojarzony przez obsługę) chciał kupić gazetę i colę. Wybrał towar i podaje 50 zł.
- Nie mam wydać - ekspedientka zrobiła obrażoną minę
- To ja pójdę rozmienić
- Ale ja nie mam wydać - mruczy ekspedientka
- Ale to nie mój problem. Ja mam pieniądze, pani ma towar - zirytował sie w końcu - Pani mnie zna, zaraz wrócę i zapłacę - wziął ze sobą gazetę i kolę i poszedł rozmienić.
Wrócił po chwili, polozył zakupy na ladzie, poprosił jeszcze o papierosy i wyjął pieniądze.
- Ja panu nie będę sprzedawała. Pan jest złodziejem!! - schowala kolę i gazetę pod ladę - Wezwałam już ochronę!
A ja i tak kupię - wziął drugą kolę i gazetę, a na ladzie położył 10 złotych
- Niech pan zabierze swoje pieniądze, zlodzieju!! - ekspedientka rzuciła pieniędzmi w ojca
Ojciec zostawił je w sklepie i wyszedł.
Finał: Na przystanku dogniła go żabia ochrona i wszystko sobie spokojnie wyjaśnili. Czy pani się uspokoiła nie wiem, mam nadzieję, że już ma dobry humor. :))))))))))))))

# historyk-wyjątkowo

09.05.2003 22:24

Myślę,że to po części efekt niskich płac ekspedientek.

# Vladymir

09.05.2003 22:32

Co ????? To wszystko działo się w mojej "Zabce", gdzie zawsze kupuję piwko jako dopalacz do Ligi Mirstrzów w TV ?!!! O, brzydkie ekspedientki, chyba odzywczaję sie od piwka...

REKLAMA

# Duśka

10.05.2003 00:11

To nie jest sprawa niskich płac tylko niskiego poziomu kultury. Skandal! Duśka

# Alf

10.05.2003 08:50

E, to chyba incydent, albo tekst jest prowokacją konkurencji
Zawsze w żabce (piszę o tej w ciągu handlowym Książkowa 9, nie chcę uogólniać) było bardzo sympatycznie.

# Duśka

10.05.2003 11:14

To nie jest efekt niskich płac, tylko niskiego poziomu kultury, ot co! Duśka

REKLAMA

# koleżanka

10.05.2003 13:43

Ja tez kupuje w Żabce dla jasnosci i zawsze bylo w porzadku. Ojca do konca nie bronie, bo sama jak ide rozmienic kase to towar zostawiam - ale mysle, ze reakcja byla nieadekwatna. I sądze, że to jednak wina niskiego ciśnienia :)

# Rozsądek

10.05.2003 14:40

Ja nazwałbym to po prostu chamstwem. Czy jesli ktoś mało zarabia , może sie zachowywać jak ..... ta pani, Historyku ?

 koleżanka

10.05.2003 15:20

do Alfa
Ja niezauważyłam żeby obsługa w Żabce była milsza niż np w pomarańczowych delikatesach. I owszem ekspedintki są sympatyczne i uśmiechnięte do męskiej częsci klienteli (zwłaszcza z małymi synkami). Damską część (w tym mnie) traktują oschle, a nawet "na odczep". I zawsze mi się kojarzyły z obsługą mięsnych sprzed dwudziestu paru lat.

REKLAMA

# historyk-wyjątkowo

10.05.2003 17:39

Nie, ale pewne prawa psychologii są takie jak grawitacja ich się nie przeskoczy. Po pierwsze, im kto więcej zarabia, tym bardziej mu zależy na pracy (mówią tu o kontroli zewnętrznej). kiedy pracowałem w gminnej oświacie w Białołęce miałem tylko motywację wewnętrzną, a pensje miałem ochotę odsyłać na prywatny adres burmistrza. Skutkowało to mentalnością wolontariusza, który jest praktycznie niesterowny z zewnątrz (rozlicza się przede wszystkim przed sobą, a nie np. przed panią dyrektor). O ile jednak nauczycielstwo (dopóki nie trzeba się tylko utrzymywać z tych pieniędzy) daje jakieś poczucie misji, o tyle tak chyba nie jest z pracą w sklepie. Czyli im lepiej wynagradzana i traktowana pani w sklepie, tym milsza dla klientów.

# zez

10.05.2003 21:03

Po prostu schodzą na psy.

 książkowa

12.05.2003 17:54

zawsze kupuję w żabce na książkowej, obsługa rewelacyjna - jak dla mnie. Panie miłe, jak czegoś nie ma to można sobie zamówić no i lubię sklepy gdzie wiedzą, że ja wyborczą i papierosy i wcale nie musze o nie dodatkowo prosić, o dzieci zawsze się zapytają i co słychać, itp. Incydent w żabce - mam dwa wyjaśnienia: to nie była ta na książkowej, ew. jak to określiła koleżanka - sprawa niskiego ciśnienia. Szkoda było mi tych dziewczyn kiedy pracowały w święta.

REKLAMA

# NN

12.05.2003 18:42

Co za czasy, dyskusja jak za komuny: czy ekspedientki są uprzejme!? Wówczas nie było towaru, więc temat obsługi był naturalny, ale dziś?

# Piotrek z Odkrytej

12.05.2003 21:18

Jak widać i dziś ten temat jest aktualny. Jeśli ktos lubi być obsługiwany przez niegrzeczną osobę, to jego prawo. Wiekszości z nas to na pewno nie odpowiada, a zniechęca do kupowania w jakimś miejscu skutecznie.

# dziennikarz

12.05.2003 23:19

Większośc problemów ma bardziej podłoże egzystencjalne niż systemowe.

REKLAMA

# Piotrek z Odkrytej

13.05.2003 10:26

Niewątpliwie, ale czy to kupującego obchodzi, że pani w sklepie ma zły dzień, no ten wiesz dlaczego ? Trudno oddzielić życie prywatne od służbowego, ale jeśli ktoś nie potrafi, powinien sie przynajmniej starać.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break