REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# Yes

25.01.2012 16:14

O wójta się nie bójta.

# hanka

25.01.2012 22:10

W cywilizowanym kraju, człowiek kulturalny i reprezentujący jakiś poziom, nie mówiąc o stanowisku, gdy wypije za dużo oddaje kluczyki trzeźwemu koledze, albo zamawia taksówkę. Niestety, zabrakło cywilizacji w każdym aspekcie. Jedyny ratunek, żeby wyjść z twarzą, to rezygnacja z urzędu, ale tak szlachetnej postawy raczej się nie spodziewam...

# anonim

26.01.2012 00:00

Wstyd, wstyd, wstyd....!
Wójt a na taksówkę Go nie stać , kombinator i tyle , czemu unikał badania?

REKLAMA

# Wynik badania

26.01.2012 00:14

Pobranie krwi w chwili zatrzymania dałoby diametralnie inny wynik. Prawdopodobnie stężenie alkoholu u obydwu panów przekroczyłoby 0,5 promila. Dlatego należy drążyć temat.

# kinga

26.01.2012 11:17

czy można ustalić oficjalny wynik (na moment ich zatrzymania) na 100%? Przecież metabolizm zależy od wielu czynników i może być różny dla jednej osoby w zależności od dnia.
Panowie dobrze wiedzieli co robią. Wójt jeździł po pijaku i nadal będzie "świecił przykładem" zza urzędowego biurka.

# anonim

26.01.2012 19:21

O ironio losu...
W informacji publicznej BIP jest sprawozdanie z XIX sesji Rady Gminy z 29 grudnia 2011r , gdzie jest napisane , że nasz obecnie nam panujący wójt przekazał dla policji w Nieporęcie ....... ALKOMAT!
6 dni później sam jechał po pijaku i odmówił badania.
Brawo panie Mazur.

REKLAMA

# hanka

26.01.2012 23:24

Odmówił badania Stołecznej, swojej może by nie odmówił ;)
eh, losie...

# mariola

27.01.2012 19:51

oczywiście ,ze nie mozna pochwalic takiego zachowania ale niech w pierś sie uderzy czlonek opozycji z Rady Gminy ktory najglosniej krzyczy i zada sobie pytanie czy aby nigdy Mu sie to nie przytrafilo.Wynik badania krwi swiadczy tylko o wykroczeniu (0,26) i pewnie to sie juz wiecej nie powtorzy.Przestańcie sie tak wytrzasac.Ja patrze na wszystko co dobrego zrobil wojt dla gminy.I na tym sie skupcie a nie na szukaniu wątpliwej sensacji

# romek

27.01.2012 22:34

wyniki krwi były odwrotne wójt 0,2, a wiceprzewodniczący 0,26. Ludzie za gorszę rzeczy mają wyroki uniewinniające. 80 % polityków w Polsce pije i pewnie z 40 % jeździ po procentach. Ludzie ogarnijcie się.....

REKLAMA

# Nietolerancyjny

27.01.2012 23:33

#romek napisał(a) 27.01.2012 22:34
wyniki krwi były odwrotne wójt 0,2, a wiceprzewodniczący 0,26. Ludzie za gorszę rzeczy mają wyroki uniewinniające. 80 % polityków w Polsce pije i pewnie z 40 % jeździ po procentach. Ludzie ogarnijcie się.....

Tolerujesz jazdę na podwójnym gazie? Czy dobrze Cię zrozumiałem? Człowieku zastanów się! Czy ma dojść do jakiegoś nieszczęścia byście się Wy wszyscy tolerancyjni opamiętali? I jeszcze jedno ... gdyby badanie było robione w chwili zatrzymania promili byłoby znacznie więcej.

# Ani prawica ani lewica

27.01.2012 23:55

#mariola napisał(a) 27.01.2012 19:51
oczywiście ,ze nie mozna pochwalic takiego zachowania ale niech w pierś sie uderzy czlonek opozycji z Rady Gminy ktory najglosniej krzyczy i zada sobie pytanie czy aby nigdy Mu sie to nie przytrafilo.Wynik badania krwi swiadczy tylko o wykroczeniu (0,26) i pewnie to sie juz wiecej nie powtorzy.Przestańcie sie tak wytrzasac.Ja patrze na wszystko co dobrego zrobil wojt dla gminy.I na tym sie skupcie a nie na szukaniu wątpliwej sensacji

Wynik jak wiesz jest znacznie zaniżony. Zło należy nazywać po imieniu i go nie tolerować. W przeciwnym wypadku ten jak piszesz pierwszy raz nie będzie ostatnim. Zapewniam Cię opcje polityczne w moim przypadku nie mają znaczenia.

# mariolka

28.01.2012 15:05

Zgadzam sie z tym ,ze bylo to zachowanie naganne i niewatpliwie wojt jako czlowiek na wysokim poziomie za nie przeprosi swoich wyborcow.Nie mowie ,ze trzeba to tolerowac ale gdy pelni sie taka funkcje ktorej towarzyszy alkohol bardzo czesto np swieto ziemniaka,otwrcie szkoly,plazy ,strazy itp gdy wszyscy chca Wojta,jak to w naszym spoleczenstwie,ugościc jak najlepiej trzeba miec naprawde twardy charakter i takiego Wojtowi nie odmawiam,ale moglo sie zdazyc a nauczke i wnioski Wojt niewatpliwie wyciagnie.Nie zabieram glosu w sprawie ile % mogl miec 3 godz wczesniej bo nie mam takiej wiedzy i spekulacje sa bez sensu !!!!

REKLAMA

# Ani prawica ani lewica

28.01.2012 17:03

Mariolu, przepraszam Cię ale dla mnie nic nie tłumaczy takiego zachowania. Wójt powinien świecić przykładem. Tymczasem nie dość że był pijany, to jeszcze nie chciał poddać się badaniu. Niestety wśród nas są tacy, którym się wydaje, że są ponad prawem.
Ja nie odbieram wójtowi jego zalet i zasług. Być może ma się czym pochwalić. Tego nie wiem. Jednak nie chciałabym aby jadąc ze święta ziemniaka, otwarca szkoły, plaży lub straży stał się sprawcą mojego czy Twojego nieszczęścia. Chyba wiesz jakim zagrożeniem na drodze jest pijany kierowca?

# mariolka

28.01.2012 19:04

Z zagrozenia oczywiscie ,ze zdaje sobie sprawe.Widac,ze nie jestes mieszkancem naszej gminy skoro nie wiesz jak duze zaslugi ma Wojt jezeli chodzi o rozwoj naszej gminy.To byla incydentalna sytuacja i jest godna potepienia .Znajac wojta wyciagnie wnioski ale nie mozna skreslac czlowieka z powodu wypicia lampki szampana (taki wskaznik% we krwi to wlasnie wskazuje).Mowienie o kims ,ze byl pijany jest naduzyciem slownym.Znajac realia i skorumpowanie wsrod przeciwnikow Wojta przychylam sie do jego decyzji o badaniu krwi bo tego nie mozna sfalszowac.Nie wyciagam pochopnych wnioskow ze odczekano 3godziny zeby wynik byl nizszy bo przy 0,2% wczesniej nie moglo byc wiecej niz 0,3%.To nie byl" pijany za kierownica" i dlatego ten czyn nasze prawo kwalifikuje jako wykroczenie.Zatem nie uzywaj gornolotnych stwierdzen "pijany za kierownica" bo to nieprawda.Zle sie stalo i na pewno to samo mysli Wojt i jego bliscy.

# Skorumpowany opozycjonista

28.01.2012 20:34

Słowo daję jak lwica. Jestem pełen podziwu. Nawet słaba wiedza o promilach posłużyła za obronę. A pisałaś, że nie chcesz spekulować ...
Badanie krwi a pomiar alkomatem. Podobno dwukrotny pomiar alkomatem w zupełności wystarczy. Nawet wtedy, gdy wypadek jest ze skutkiem śmiertelnym.

REKLAMA

# hanka

28.01.2012 20:42

Źle się stało, bo sprawa wyszła na jaw. Tak prawdopodobnie myślą wszyscy przyjaciele i bliscy Wójta. Przykro mi to pisać, ale zawsze odbierałam go jako człowieka na poziomie, stosującego się do zasad. Zresztą, jego uczestnictwo nie tylko na niedzielnych mszach, ale i innych nabożeństwach, wydawało się to potwierdzać. Głosowałam na niego- najlepszy kandydat i naprawdę dbający o gminę. Jestem zawiedziona, bo byłam niestety naiwna i nie wierzyłam plotkom... I nie ma znaczenia, czy to była lampka wina, szampana czy wódki. Nie mówiąc o tym, że sami policjanci z Komendy Stołecznej uznali go za pijanego. Po alkoholu nie prowadzi się samochodu!!! Koniec, kropka. Życzę Wójtowi dużo szczęścia w na dalsze sprawowanie urzędu.

# mariola

29.01.2012 18:10

Dziekuje za okreslenie mojej walki o dobre imie wojta-jak lwica.Wszedles mi na ambicje i posiadlam internetowa wiedze na temat zaleznosci spozycie-% we krwi.Zatem po prze[prowadzeniu roznych symulacji majac wynik 0,20% ow po trzech godz. w momencie zatrzymania nie przekroczl 0,5% co kwalifikuje sie jako wykroczenie w dalszym ciagu.Polecam wirtualny alkomat w googlach i sam to wylicz!!Nie dmuchalam nigdy w alkomat i watpie aby nasza policja tak sobie pozwolila zrobic to drugi raz .pewnie bylyby targi a na krew musza zawiezc.To tyle.Moja wiara w rzetelosc informacji Gazety jest niewielka bo tekst cyt"sami policjanci ze stolecznej uznali go za pijanego..."jest juz proba manipulacji bo policjanci mogli uznac Go za czlowieka po alkoholu a dopiero badania pozwalaja na uzycie slowa pijany czy tylko po tzw.drinku-wykroczenie podkreslam!!! .Zgadzam sie po alkoholu nie prowadzi sie samochodu a walcze bo odwolywanie sie do honoru Wojta jakoby powinien sam ustapic na odleglosc mi pachnie polityczna opozycja ,ktora z kretesem przegrala wybory i juz szykowala sobie stolki w gminie.Gleboko wierze ,ze osoby ,ktore znaja Wojta i popieraly Go w wyborach tak tradykalnych hasel nie glosza.

# hanka

29.01.2012 18:53

Głoszą. Nie bratam się z Wójtem i oceniam go tylko z pozycji wyborcy. Masz chyba manię prześladowczą na punkcie "skorumpowanych opozycjonistów".

REKLAMA

# Skorumpowany opzycjonista

29.01.2012 21:35

Ach te spekulacje ... Pijany? Po wypiciu? Oto dylemat. Sprawy należy nazywać po imieniu! O faktycznej ilości promili, to mam nadzieję dowiemy się z ekspertyzy biegłego lekarza. Tyle na ten temat.
Czy na krew muszą zawieść? Nie muszą i nie wożą. Nawet wtedy, gdy wypadek jest ze skutkiem śmiertelnym.

# Zasmucony

29.01.2012 23:19

#mariola napisał(a) 29.01.2012 18:10
Polecam wirtualny alkomat w googlach i sam to wylicz!!

Sprawdziłem i wyszło mi powyżej 0,5. Ojej! Co to będzie? Mariolu jak my sobie teraz poradzimy ...

# szok !

30.01.2012 00:56

Mariola czy Ty coś piłaś?
bo trochę pokręcone te Twoje wypowiedzi to raz bronisz, to za chwile piszesz że tak nie wolno, po czym tłumaczysz i usprawiedliwiasz naganne zachowanie. A gdyby tak wójt miał większego pecha i wyjechał na czołowe i zginął by człowiek przypuśćmy ojciec 2 dzieci, to jak myślisz czy mamusia by im tłumaczyła - dzieci to przecież ten sam wójt co otworzył plaże, szkołę i boisko, przecież to był mały drink i na pewno nie mógł odmówić bo to taka praca. Oj lepiej to jeszcze przemyśl.
A co do tego że był to jeden mały incydent , to myślę że był na tyle pewien że może jechać do domu bo wcześniej już się udawało.

# mariolka

30.01.2012 09:30

odpowiadam" zasmuconemu" Ja sobie nie musze z tym poradzic!!Dla "szok" nie nie pilam a takie rozpoczynanie komentarza swiadczy o nienajwyzszej kulturze osoby piszacej i z tym poradze sobie ! Widze ,ze nie rozumiemy sie bo co do faktu ,ze nie powinien wsiadac do samochodu nie dyskutuje.Wdalam sie w dyskusje tylko dlatego ,ze nie mam zwyczaju skreslac czlowieka tak z marszu i biegly lekarz mam nadzieje wyjasni to. Nie mam obsesji na temat skorumpowanych opozycjonistow tylko podchodze do tematu ostroznie nie ferujac wyrokow jak inni.Nie wiem czy pamietasz co wyprawiala opozycja przed wyborami gdy wylewala kubly pomyj na Wojta i jego rodzine i bylo w tym ZERO prawdy stad moje bardzo duze uprzedzenie ale nie obsesja! To na marginesie.Gdybanie co by bylo gdyby tez jest na wyrost.Latwo widze przychodzi Wam ANONIMOWO wyglaszac potepiencze sady.Jedyne co mnie przekona to wynik badania.Na tym koncze i zycze cieplejszego dnia i pogody ducha

# Przedsiębiorczy

30.01.2012 10:04

Oj polecą stołki w gminie ... Mariolu co robić? A może tak telefon do znajomego? Pomyśl ...

# hanka

30.01.2012 11:32

Mariolu, na wszystko zgoda. Ale jeśli osoba godna zaufania, publiczna, nasz reprezentant, gospodarz odmawia przebadania się alkomatem, to wybacz - tu nie potrzeba "wygłaszać potępieńczych sądów". Średnio inteligentne dziecko będzie wiedziało, że tak zachowuje się ktoś, kto ma coś do ukrycia i w tej sprawie zamieszanie wywołane zastosowaniem dalszych procedur jest działaniem na zwłokę. Dziękuję za życzenia, a Tobie życzę trzeźwiejszej (sic!) oceny sytuacji.

# mariolka

30.01.2012 13:38

Pomyslalam...Nie skorzystam z telefonu do zanajomego tylko z pomocy experta i trzech podpowiedzi....Nie poleca stolki w gminie nie martw sie na zapas. Do "Hanki"nie odmawiam logiki rozumowania ale chce miec pewnosc zanim zajme jakies stanowisko w tej sprawie.Niezaleznie od tego jaki bedzie final tej przykrej sytuacji nie widze godnego nastepcy Wojta .Znam jego konrkandydatow z wyborow i nasze spoleczenstwo z wiadomych powodow ich nie wybralo.Wojt przytlaczajaca liczba glosow wygral a to o czyms swiadczy.Nie ma alternatywy w naszej gminie i o tym myslacy wyborcy wiedza.Pozdrawiam.A "przedsiebiorczy" swoimi dowcipami malo mnie smieszy bo cala ta sytuacja nie nastraja do smiechu.

# Skorumpowany opozycjonista

30.01.2012 17:22

"Nie widze godnego następcy Wójta". Rzeczywiście sytuacja jest patowa i chyba nie za sprawą "skorumpowanych opozycjonisów".

# mariolka

30.01.2012 20:29

To,ze nie widzisz godnych nastepcow oznacza,ze doceniasz wysilek Wojta jaki wlozyl w rozwoj naszej gminy.Wyciagasz z kontekstu okreslenie "skorumpowanych.......".robi sie to nudne i nie ma wiekszego sensu.Moje stanowisko jest jasne wole dobrego gospodarza naszej gminy niz nieprzewidywalne rzady wlasnie opozycji bo pamietam do czego byla zdolna w czasie przdwyborczym byle pozyskac glosy -skora cierpnie na sama mysl.Nie mam gotowego rozwiazania dopoki sprawa sie nie wyjasni i daleka jestem od jakichkolwiek spekulacji a juz tym bardziej nie popieram radykalnych rozwiazan bez rozwazenia ZA i PRZECIW W calej kadencji baaaardzo duzo jest ZA i pytanie czy warto to zaprzepascic?????,

# Zagubiony

30.01.2012 21:21

Już mi się wszystko pomieszało a jeszcze dzisiaj nic nie piłem. W takim razie to pewnie stołeczna policja popełniła gafę. Coś tam im się zdawało i narobiła ludziom tyle problemów. Może tak skorzystać z tej "pomocy experta i trzech podpowiedzi"? Mariolu bardzo Cię proszę pomyśl.

# NEUTRALNY

30.01.2012 21:26

Ludzie po co tyle wrednej nienawiści??? Patrze na to z boku i zdecydowanie stwierdzam ,że "smutna opozycja" próbuje wykorzystać mało znaczący incydent do próby przejęcia władzy w Waszej Gminie. Obserwuję od kilku lat osiągnięcia tej Gminy (za czasów działalności Wójta Mazura) i są one bardzo znaczące i widoczne. Współpraca z władzami Warszawy co owocuje także współpraca z UE. To tyle na temat Wójta i Gminy.
Natomiast jeżeli chodzi o stronę techniczną tej sprawy,powiem krótko znam się na kontrolach policji a szczególnie używanych alkomatów i w 100% przyznaje rację Waszemu Wójtowi ,że odmówił badania na miejscu i poprosił o badanie krwi,które to jest jedynie wiarygodne. Dzięki temu nie ma mowy o pomyłce ani fałszywym wskazaniom urządzenia. Reasumując tylko ludzie złośliwi albo niezorientowani dopatrują się jakiegoś przestępstwa.
Prywatnie dodam ,ze nie jestem Wójtem i tez nie poddałbym się badaniom alkomatem na drodze,znam wiele przypadków (z racji wykonywanego zawodu) błędnych wyników kontroli , które badanie krwi pozytywnie weryfikowało na korzyść badanych.
Pozdrawiam Gminę,mieszkańców oraz Wójta i życzę Wszystkiego Najlepszego w Roku 2012.

# Skorumpowany opozycjonista

30.01.2012 22:44

Panie NEUTRALNY mówi Pan o "mało znaczącym incydencie" i o "próbie przejęcia władzy". Zapewniam jest Pan w błędzie. Bezpieczeństwo na drogach jest dla mnie sprawą nadrzędną. Dopóki poruszają się po nich przysłowiowe "święte krowy" będę się czuł zagrożony. Czy trzeba to tyle tłumaczyć?
Dalsze pełnienie urzędu przez obecnego wójta jest dla mnie sprawą drugorzędną. Choć uważam, że powinna to być dla niego znacząca plama na honorze.
Sprawa używania alkomatów. Skoro mam do czynienia ze znawcą tego tematu, to może uzyskam od Pana odpowiedź na następujące pytanie: Dlaczego w wypadkach ze skutkiem śmiertelnym wystarczające jest poddanie podejrzanego dwukrotnemu badaniu alkomatem? Kontrola drogowa- badanie krwi, wypadek śmiertelny- mało wiarygodne badanie alkomatem. Czy to nie absurd?

# mariolka

31.01.2012 08:13

Plama na honorze bedzie dopoki ludzia beda pamietac.Prezydent Kwasniewski wybrnal z "niewygodnej sytuacji" inaczej-stwierdzil ,ze zarazil sie filipinska choroba.CZy po tak smiesznym tlumaczeniu przestal byc Prezydentem?NIE.A ludzie oceniaja Go jako czlowieka ,ktory na arenie miedzynarodowej Godnie reprezentowal Nas i w miare mozliwosci staral sie uzyskac dla POlski korzystne Umowy .Cala afera wokol tej sprawy jest nadmiernie rozdmuchana oczywiscie ,ze w interesie przeciwnikow wojta.Nareszcie pojawil sie jakis glos rozsadku-Neutralnego i potwierdzil on moje slowa,ze Wojt wybral rozsadne rozwiazanie poddajac sie badaniu krwi.Neutralny jako osoba majaca stycznosc z ruchem drogowym potwierdzila moje przypuszczenia co do postawy Wojta. Pozdrawiam Neutralnego i tez zycze wszystkiego Naj w Nowym Roku

# mariolka

31.01.2012 08:24

Do "zagubionago"-piszesz,ze jeszcze dzisiaj nic nie piles to moze sie napij,przespij i odnalez sie w rzeczywistosci wychodzac z tego zagubienia...Policja Stoleczna jak pisze ECHO LEGIONOWA cyt poczula alkohol i na zyczenie zatrzymanego pojechali zbadac krew.Nie padlo stwierdzenie ,ze zatrzymany BYL PIJANY.ZAtem do czego tu expert czy inne kola ratunkowe.Nie mam co myslec opieram sie na dostepnych mi informacjach ,ktore i tak przesiewam przez geste sito.Pozdrawiam Zagubionego wierzac ,ze wyjdzie z tego zagubienia

# rdzenny mieszkaniec gminy.

31.01.2012 11:00

Witam.
Do Marioli , kilka wypowiedzi wcześniej oceniłaś ,,szok,, jako mało kulturalnego za brak umiejętności w rozpoczynaniu rozmowy, za to Twoje rozpoczęcie rozmowy jak najbardziej zasługuje na miano kultury.
Czytając wypowiedzi niektórych osób nie mogę oprzeć się wrażeniu że nasz wójt jest niczym Kazimierz Wielki - zastał gminę drewnianą a zrobił z niej murowaną. Ja nie mam nić co do osoby samego wójta, ale czy na sukces całej gminy pracuje tylko on sam, wydaje mi się że jest jeszcze sztab innych ludzi, radnych , sołtysów. Zgadzam się że w ostatnich czasach szczególnie widoczny jest postęp w naszej gminie ale nie zawdzięczamy tego wyłącznie wójtowi, bo czy on zrobił to za swoje prywatne pieniądze , chyba nie. To my podatnicy i Unia E. stawiająca to coraz nowsze wymogi zmusza gminę do rozwoju. Prawda jest dla mnie taka że czy było by to za kadencji obecnego wójta czy Pana X to i tak do tego by doszło, nie jesteśmy jedyną gminną w powiecie inni tez idą z postępem czasu, a tam chyba kto inny jest wójtem. Po za tym gmina która się nie rozwija , stoi w miejscu, stojąc się cofamy a więc nie zarabiamy i koło się zamyka. U nas jeszcze wiele rzeczy jest do zrobienia, pamiętajmy to nie my jesteśmy dla wójta tylko On dla nas.
Wracając do punktu wyjścia, wsiadł do samochodu po wypiciu alkoholu, czy zrobił źle TAK, czy poniesie karę - nie wiem, czy powinie TAK, jaką - z tego co widzę to pewnie tylko finansową, a jego kolega też nie był lepszy, czy będzie się to zanim ciągneło Tak. Ja też jestem osobą która głosując na Niego udzieliła mu kredytu zaufania, i jak na razie to mi wstyd że inni będą patrzeć na nas przez pryzmat człowieka po alkoholu.
Jeśli kogoś uraziłam swoją wypowiedzią to z góry przepraszam.
P.S. Mariolu pamiętaj wsiadają do samochodu wyobraźni nie zostawiamy za drzwiami, a zabierając ją ze sobą używamy.
Dziękuje i pozdrawiam.
Małgorzata

# hanka

31.01.2012 12:10

Małgorzata dotknęła ważnej sprawy - na sukces Wójta (poniekąd Gminy) nie pracuje tylko on sam, tylko sztab ludzi. Ale to Wójta widzimy wszędzie i to on głównie odbiera "zaszczyty" i jemu udzielamy poparcia. Teraz przylepią nam łatkę jeżdzących po pijaku (w końcu nie tylko Wójt się wygłupił) i już nie będzie tak kolorowo. Wbrew wszystkiemu, ludzie są pamiętliwi, co akurat w tym momencie jest szczęściem - skończy się przymrużanie oka na to i czy tamto.
Mariolu, naprawdę, porównywanie kogokolwiek do Kwaśniewskiego może tylko zaszkodzić. Twoja linia obrony Wójta staje się groteskowa.

# mariolka

31.01.2012 13:27

Do "rdzennego..." przyznaje Ci racje,ze zle rozpoczelam rozmowe.Dalam sie poniesc emocjom i zaprezentowalam niewysoki poziom.Pierwszy raz uczestnicze ,na zywo,w takiej wymianie zdan i dopiero jak wyslalam uderzylam sie w piers,ze dalam sie sprowokowac .Przepraszam internautow i "zagubionego".Bylo to glupie.Lepiej rozmawiac merytorycznie mimo roznic pogladow. Nie zgadzam sie ze stwierdzeniem,ze rola Wojta jest marginalna bo czy bylby ten czy inny to i tak rozwoj gminy bylby taki sam.To Wojt dobiera sobie odpowiednich i kompetentnych ludzi i caly sztab pracuje na to.Moze zrobie porownanie z podworka;maz daje zonie X pieniedzy i drugi swojej taka sama sume.Madra gospodyni potrafi dobrze gospodarowac rodzinnym budzetem a druga przetraci te pieniadze na tzw.byle co.Na tym polega rola Wojta zeby byc dobrym gospodarzem i Nasz wojt to robi.Nie porownuje *Wojta do Kwasniewskiego tylko podalam przyklad,ze kazdy moze popelnic blad ale jego dalsza praca i postawa ma znaczenie!!CaLY CZAS WALCZE O TO ZEBY NIE SKRESLAC CZLOWIEKA I OSADZAC PO JEDNYM BLEDZIE ,KTORY MU SIE PRZYTRAFIL.NIKT NAM LATKI NIE PRZYLEPI ,ZE CALY NIEPORET JEZDZI PO ALKOHOLU.KAZDY ODPOWIADA ZA SIEBIE I CZY (SORRY,ZE ZNOWU O BYLYM PREZYDENCIE)FAKT,ZE UPIL SIE W KATYNIU SPOWODOWAL,ZE CALY SWIAT ZACZAL NAS POSTRZEGAC JAK SPOLECZENSTWO ALKOHOLIKOW.TO JAKAS TOTALNA BZDURA.mOJA LINIA OBRONY NIE JEST GROTESKOWA ,JAK PISZESZ.TYLKO STARAM SIE NIECO ZLAGODZIC TE WYBUCHY OBURZENIA I NIECHECI.W ZYCIU ZAWSZE KIEROWALAM SIE ZASADA,ZE BIORE WAGE I PATRZE ILE DOBREGO SPOTKALO MNIE OD JAKIES OSOBY Z KTORA NP. WPADLAM W KONFLI KT I CZY PRZYKROSC ,KTORA MI WYRZADZILA JEST WARTA ZERWANIA STOSUNKOW-TO Z DOMOWEGO PODWORKA.WOJT JEST ,PODKRESLAM,DOBRYM GOSPODARZEM NASZEJ GMINY RAZEM ZE SOIM ZESPOLEM I DLATEGO NIE CHCIALABYM ZEBY COS SIE ZMINILO.pOZDRAWIM mALGORZATE I HANKE

# NEUTRALNY

31.01.2012 14:08

Kolego "skorumpowany opozycjonisto" widzę ,że się nie rozumiemy i nadal brniesz w ślepą uliczkę. Nadmienię jeszcze raz(ponieważ mam z tym styczność ),że na pewno nie pozwoliłbym sobie ani swoim bliskim,znajomym ...przy poważnej sprawie (tak jak piszesz wypadek śmiertelny) pozostać tylko przy badaniu alkomatem. Masz rację ,że 2 badania są wystarczające tylko nie wiem co Byś zrobił będąc trzeźwy a alkomat potwierdziłby stan wskazujący??? I wtedy co, MĄDRY POLAK PO SZKODZIE? Naprawdę człowiek rozumny zrobiłby tak jak Wasz Wójt,przy czym tez jak tu czytam (rozsądny głos koleżanki Mariolki) jestem tez zdania ,że za to ,że wypił kieliszek szampana czy wina nie można Go pochwalić.Dlaczego tak zrobił ? On tylko wie. Proponuje zakończyć te dyskusje bo naprawdę nie ma o czym ,a gdybanie co by było jak by było, nie ma sensu. Bardzo lubię Waszą Gminę a takie dziwne rozważania niektórych (domyślam się ,że chodzi o władze ) nie przynoszą im jak i mieszkańcom chwały. Jeszcze raz Pozdrawiam!!!

# mariolka

31.01.2012 15:06

dO "nEUTRALNEGO" CIESZE SIE ,ZE ZABRALES GLOS W TEJ DYSKUSJI.PATRZYSZ NA TO Z BOKU ,.BEZ EMOCJI.RZECZYWISCIE NIE PRZYNOSI TO NAM CHWALY .JA MAM ZAUFANIE DO OBECNYCH WLADZ GMINY I TAK JAK UMIALAM PROBOWALAM POKAZAC ZA I PRZECIW.MOZE NIEKTORZY JEDNAK DOCENIA DOROBEK OSTATNICH LAT ZARZADU GMINY I JUZ TAK POTEPIENCZO NIE BEDA PODCHODZIC DO SPRAWY I ZADAC USTAPIENIA ZE STANOWISKA WOJTA, BO TO BY BYLO NAJGORSZE CO MOGLOBY NAS SPOTKAC.KARE NA PEWNO PONIESIE CHOCIAZBY W SENSIE MORALNYM A GMINA NIECH DALEJ W TAKIM TEMPIE SIE ROZWIJA BO TO DLA NAS PRZECIEZ JEST Z KORZYSCIA.WSZYSTKICH DZIEKUJE WAM ZA UDZIAL W DYSKUSJI A W SZCZEGOLNOSCI"NEUTRALNEMU" NIE DLATEGO,ZE MA PODOBNE ZDANIE NA TEN TEMAT JAK JA, ALE ZA OBIEKTYWIZM I ZNAJOMOSC PROCEDUR POLICYJNYCH .

# Skorumpowany opozycjonista

01.02.2012 02:33

Mariolu, Neutralny,
Pozwólcie, że w tej sprawie nadal będę miał odmienne zdanie. Czyn wójta oceniam jednoznacznie. Często z powodu "mało znaczącego incydentu" ludzkie życie zamienia się w dramat. I jakoś tak się dzieje, że osoba wpływowa, będąca sprawcą wypadku śmiertelnego nie ponosi konsekwencji swego czynu. Sprawa taka jest zazwyczaj umarzana. W niedługim czasie pamięta o niej tylko rodzina zmarłego, która przeżywa ból z odejścia osoby bliskiej spotęgowany poczuciem ogromnej niesprawiedliwości. Zapewniam nie są to wymysły ...
Kilka pytań do Neutralnego:
Kto miał żądać poddania podejrzanego badaniu krwi? Osoba zmarła? Rodzina powiadomiona o wypadku następnego dnia? Sam podejrzany zapewne nie był tym zainteresowany. Dlaczego według procedur policyjnych badanie alkomatem uznaje się za wystarczające skoro podważalna jest jego jakość?
Ps. Określenie "skorumpowany opozycjonista" bardzo mi się spodobało.

# mariolka

01.02.2012 06:54

Kazdy moze pozostac przy swoim zdaniu.Co by bylo gdyby jest mysleniem na wyrost.Nie bylo kolizji a tym bardziej wypadku ze skutkiem smiertelnym.Oczywiscie,ze nie odmawiam Ci racji ,ze trzeba myslec wsiadajac do samochodu i Wojt na pewno zastosuje sie do tego.Nie beda juz tego dalej rozstrzasac.A wyjasnienia kulisow dmuchania w alkomat pozostawiam bardziej kompetentnej osobie Neutralnemu bo on ma wiedze a ja tylko domysly.Pozdrawiam i mnie osobiscie bardziej podoba sie okreslenie Opozycjonista niz skorumpowany bo i tacy sa u nas w gminie.Ale jak Ci pasuje to OK. Mysle ,ze jak Neutralnemu nie znudzilo sie to wyjasni dla Ciebie te kwestie jeszcze raz choc juz to raz zrobil i ja zrozumialam.pozdrawiam Neutralnego i moze znajdzie czas??

# NEUTRALNY

01.02.2012 16:14

Uważam ,że kolejny raz wyjaśnianie prostych i oczywistych faktów oraz ich interpretacji koledze "skorumpowanemu opozycjoniście" jest bez sensu. Kolego poproś kogoś ,może z bliskiego otoczenia, aby Ci przeczytał i wytłumaczył , bo widzę ,że ciężko Ci to zrozumieć ,co bym nie napisał to Ty swoje, chociaż staram się (specjalnie dla Ciebie) pisać prostym i "łopatologicznym' językiem. Nie jestem w tej dyskusji żadną wyrocznią, ponieważ patrzę na to z dystansu , ale cieszy mnie ,że część zainteresowanych przyznaje mi rację. Dobrze by było ,aby chęć zniszczenia człowieka, pozbawienia go władzy nie górowała nad prawdą i zdrowym rozsądkiem w ocenie sytuacji.
Po raz kolejny namawiam do zakończenia prowadzącej do nikąd dyskusji.
Pozdrawiam!!!

# Skorumpowany opozycjonista

01.02.2012 17:36

#mariolka napisał(a) 01.02.2012 06:54
Kazdy moze pozostac przy swoim zdaniu.Co by bylo gdyby jest mysleniem na wyrost.Nie bylo kolizji a tym bardziej wypadku ze skutkiem smiertelnym.Oczywiscie,ze nie odmawiam Ci racji ,ze trzeba myslec wsiadajac do samochodu i Wojt na pewno zastosuje sie do tego.Nie beda juz tego dalej rozstrzasac.A wyjasnienia kulisow dmuchania w alkomat pozostawiam bardziej kompetentnej osobie Neutralnemu bo on ma wiedze a ja tylko domysly.Pozdrawiam i mnie osobiscie bardziej podoba sie okreslenie Opozycjonista niz skorumpowany bo i tacy sa u nas w gminie.Ale jak Ci pasuje to OK. Mysle ,ze jak Neutralnemu nie znudzilo sie to wyjasni dla Ciebie te kwestie jeszcze raz choc juz to raz zrobil i ja zrozumialam.pozdrawiam Neutralnego i moze znajdzie czas??

Ach ta ludzka wrażliwość ...

# Skorumpowany opozycjonista

01.02.2012 17:39

#NEUTRALNY napisał(a) 01.02.2012 16:14
Uważam ,że kolejny raz wyjaśnianie prostych i oczywistych faktów oraz ich interpretacji koledze "skorumpowanemu opozycjoniście" jest bez sensu. Kolego poproś kogoś ,może z bliskiego otoczenia, aby Ci przeczytał i wytłumaczył , bo widzę ,że ciężko Ci to zrozumieć ,co bym nie napisał to Ty swoje, chociaż staram się (specjalnie dla Ciebie) pisać prostym i "łopatologicznym' językiem. Nie jestem w tej dyskusji żadną wyrocznią, ponieważ patrzę na to z dystansu , ale cieszy mnie ,że część zainteresowanych przyznaje mi rację. Dobrze by było ,aby chęć zniszczenia człowieka, pozbawienia go władzy nie górowała nad prawdą i zdrowym rozsądkiem w ocenie sytuacji.
Po raz kolejny namawiam do zakończenia prowadzącej do nikąd dyskusji.
Pozdrawiam!!!

Ach ta ludzka wrażliwość ...

# Do NEUTRALNEGO

01.02.2012 18:01

#NEUTRALNY napisał(a) 31.01.2012 14:08
"Masz rację ,że 2 badania są wystarczające tylko nie wiem co Byś zrobił będąc trzeźwy a alkomat potwierdziłby stan wskazujący??? I wtedy co, MĄDRY POLAK PO SZKODZIE? Naprawdę człowiek rozumny zrobiłby tak jak Wasz Wójt ..."

Rozumny człowiek nie siada za kierownicę po wypiciu! Nie ma nic do ukrycia i dlatego bez sprzeciwu poddaje się badaniu alkomatem. Gdy wynik jest niewłaściwy kwestionuje go i prosi o badanie krwi.
Czy takie tłumaczenie Ci wystarczy? Oprócz znajomości procedur (jak widzisz niedoskonałych) zalecałbym odrobinę zdrowego myślenia.

# NEUTRALNY

01.02.2012 18:52

Miałem już nie odpisywać ,ale Twoje odpowiedzi są żenujące (ubolewam z tego powodu). Otóż Panie "skorumpowany opozycjonisto", wiedz o tym ,że w Polsce jak i w innych krajach UE , możesz wypić mały kieliszek wina , szampana czy niskoprocentowego piwa!!! W krajach tych są ustalone w tym celu dopuszczalne normy, w Polsce jest to (na razie) do 0,2 promila, Francja 0,5 a GB 0,8 .Jak widzisz w krajach bardziej rozwiniętych maja zupełnie inne zdanie niż Twoje, także polecam lekturę (można to znaleźć w internecie) i dopiero potem wypowiadać się na ogólnym forum. Kierując się jak piszesz "zdrowym rozsądkiem"proponuje nie zabierać głosu w sprawach o których (jak widać) nie masz pojęcia,a swoimi wywodami robisz niepotrzebnie zamieszanie i wprowadzasz innych w błąd.
Nie jest to z mojej strony złośliwość , ale dobra rada. Wiadomo,że nie każdy wszystko wie (na pewno też Masz mocne strony) i dlatego nie powinno się wypowiadać na tematy o których wiedza jest ...delikatnie mówiąc uboga.
Tym stwierdzeniem kończę ze swojej strony tą dyskusję, gdyż prowadzi ona do słownych potyczek,a nie jestem przyzwyczajony do tego typu rozmów. Sorry ale nie jest to ten poziom. Pozdrawiam!!!

# hanka

01.02.2012 19:33

Forum służy do wymiany myśli i dyskusji. A skoro "pięknie się różnimy" i to zdanie mamy podzielone. Nie obchodzi mnie jakie są ustalenia i normy we Francji czy GB, żyjąc i mieszkając w Polsce. Gdy wybiorę się do tych państw, będę miała to na uwadze - ale nie w odniesieniu do siebie, tylko w stosunku do kierowcy na przeciwko.... I zdaje się, że najbardziej w sprawie tej nieszczęsnej kontroli, budzą sprzeciw te 3 i pół godziny, które dano Wójtowi i które upłynęły od momentu odmówienia badania alkomatem.
I ja również kończę swój udział; wszystkim dziękuję za dyskusję.

# Nicolas Cage

02.02.2012 11:36

Co to znaczy, że nie ma alternatywy dla wójta? Żarty? W całej gminie się nikt nie znajdzie? Wójt nie jest wybitnym intelektualistą, ani supersprawnym zarządzającym. Jest kimś w rodzaju wypadkowej autochtonów, ale pamiętać trzeba, że za 3 lata w wyborach może i powinien wystartować ktoś z nowych mieszkańców, przedstawiciel wykształconej młodzieży, pokolenia 30-35 lat. Jestem pewien, że poradzi sobie znacznie lepiej niż obecny wójt, któremu - powiedzmy sobie szczerze, że udało się, bo jego rządy przypadły na bardzo korzystną dla takich gmin perspektywę unijną.

# Do NEUTRALNEGO

02.02.2012 17:41

Masz rację to nie ten poziom ...

# Skorumpowany opozycjonista

02.02.2012 19:48

Widzę, że wójt ma oddane grono wielbicieli. Bez względu na to co robi są oni gotowi wskoczyć za nim w ogień. Nad tym należy po prostu ubolewać.
Zostałem zaatakowany przez Neutralnego tylko dlatego, że miałem odmienne zdanie. No cóż, chyba to nie o mnie żle świadczy. Tak jak pisałem jestem osobą po przeżyciach i dlatego zaprezentowanej przez wójta postawie mówię stanowcze NIE.

# Zagubiony

04.02.2012 06:13

#mariolka napisał(a) 31.01.2012 08:24
Do "zagubionago"-piszesz,ze jeszcze dzisiaj nic nie piles to moze sie napij,przespij i odnalez sie w rzeczywistosci wychodzac z tego zagubienia...Policja Stoleczna jak pisze ECHO LEGIONOWA cyt poczula alkohol i na zyczenie zatrzymanego pojechali zbadac krew.Nie padlo stwierdzenie ,ze zatrzymany BYL PIJANY.ZAtem do czego tu expert czy inne kola ratunkowe.Nie mam co myslec opieram sie na dostepnych mi informacjach ,ktore i tak przesiewam przez geste sito.Pozdrawiam Zagubionego wierzac ,ze wyjdzie z tego zagubienia

Napiłem się, przespałem i tak sobie myślę ...
Odwołać wójta nie można- nie będzie funduszy z UE. Alkomaty do kitu i rozsądnie jest odmówić to pewne.
Tylko jak to jest z tymi tam procedurami policyjnymi? Po ilu głębszych mogę jeździć bez obaw? Czy jak złapią, to zawsze odczekają te 3 godziny?
Pytania życiowe a w głowie pustka. Może tak Neutralny znalazłby trochę czasu? Tylko wiesz, ja jestem chłop prosty i mnie trzeba łopatologicznie.
Ps. Mariolu dziękuję za dobre i skuteczne rady. Pozdrawiam i życzę optymizmu.

# aborygenka

04.02.2012 08:49

Dla mnie nie ma znaczenia wójt, ksiądz czy ktoś inny. NIE MOŻNA WSIADAĆ DO SAMOCHODU PO WYPICIU ALKOHOLU. Koniec kropka.
Nie można liczyć, że uda się. Ciekawe czy obrońcy SMM też by go bronili gdyby kogoś zabił jadąc samochodem po kielichu.
Tym bardziej, że został zatrzymany kilometr od domu, a spożywał niewiele dalej. Mógł skorzystać ze wspaniałej komunikacji gminnej :)

# Domyślny

05.02.2012 14:29

#aborygenka napisał(a) 04.02.2012 08:49
Dla mnie nie ma znaczenia wójt, ksiądz czy ktoś inny. NIE MOŻNA WSIADAĆ DO SAMOCHODU PO WYPICIU ALKOHOLU. Koniec kropka.
Nie można liczyć, że uda się. Ciekawe czy obrońcy SMM też by go bronili gdyby kogoś zabił jadąc samochodem po kielichu.
Tym bardziej, że został zatrzymany kilometr od domu, a spożywał niewiele dalej. Mógł skorzystać ze wspaniałej komunikacji gminnej :)

Podejrzewam, że dopóki ta tragedia nie dotknęłaby ich bezpośrednio odpowiedź byłaby twierdząca. Widocznie tak dużo mają mu do zawdzięczenia ...

# brbrbrbrbr

07.02.2012 10:40

http://www.se.pl/wydarzenia/
dotyczy osoby, która miała 0,6 promila alkoholu we krwi w momencie zatrzymania.... jechał slalomem, jak twierdzi policja...
link jest skrócony, ale znajdziecie tekst z łatwością w kronice kryminalnej

# Marta

20.02.2012 19:51

Kiedy ktos sie wezmie za tych cwaniaków Mam nadzieje ze niedługo wezmie ktoś sie za Mariana O i jego nielegalny interes pod przykrywką Sali Bankietowej i w jaki sposób dostał ten teren od Wójta jaki przekręt poszedł z ziemnią po restaurację Parasol w Nieporęcie a co do wyników krwi to komendant Policji Już się tym zajoł To jedna klika

# ?????

22.02.2012 22:01

Co tam słychać u naszych "dzielnych" samorządowców? Czy są już wyniki ekspertyzy?

# hanka

23.02.2012 22:02

w ogóle to stało się coś?

# obywatel N

02.03.2012 12:25

własnie #hanka, w ogóle stało się coś? Znamy przecież w Nieporęcie takiego A.O. który zabił, jadąc po pijaku i się wyślizgał, podstawił jakiegoś śmundaka za niezłą kasę. Ale prawo jest prawem, oj chyba nie skoro się wyśliznął

# tolek

25.03.2012 11:29

Kto zna radnego ten wie co robił kiedyś w puszczy i co robi teraz

# jan

11.09.2013 09:52

trzeba zwołać referendum i usunąć drani ze stołka, zadufani bufoni, myślą że im wszystko wolno. Pełnią funkcje społeczną, Mazur za długo siedzi na stołku i uderzyło mu do głowy. Mieszkańcy nie mogą doprsić sięaby zrealizował budowę chodnika od Rembelszczyzna ul.Jana Kazimierza -Warszawa ul. Płochocińska.Dzieci aby dojść do przystanku autobusowego narażeni są na olbrzymie niebezpieczeństwo idąc poboczem bardzo ruchliwej drogi Jana Kazimierza

# Julek

05.11.2013 23:49

To jakies zawody były na miarę sportowych pod nazwą : Kto więcej ?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Wstąp do księgarni

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024