REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Terroryzm

# Duśka

22.11.2003 12:44

Czy uważacie, że w świetle ostatnich wydarzeń w Turcji czy Izraelu Polska ze wględu na swój udział w kampanii w Iraku jest bezbośrednio zagrożona atakami terrorystycznymi, np. bomby w centrum handlowym itd.???? Ja się tego boję. Szczególnie, że czeka nas większe szaleństwo zakupowe przed świętami. Duśka

# odpowiedź

22.11.2003 19:35

Nie dajmy się zwieść zapewnieniom polityków - ostrzega "Życie Warszawy". Polska jest bezbronna wobec terroryzmu. Gazeta sprawdziła, jak chroniony jest Pałac Kultury i Nauki. W efekcie terroryści bez trudu mogą wysadzić ten obiekt w powietrze.
Do PKiN - gdzie pracuje tłum urzędników, naukowcy z PAN, trwają zajęcia w Pałacu Młodzieży i kłębią się turyści - reporterzy "ŻW" przez nikogo nie niepokojeni wnieśli pękaty plecak na taras widokowy. Tam zostawili go prawie na godzinę. Nikt nie zareagował.
"O, cholera, aż trudno w to uwierzyć" - mówi gazecie Sławomir Petelicki, twórca i były dowódca jednostki GROM. "Teraz wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę z takich zagrożeń" - dodaje. Tymczasem Marek Pawlikowski, dyrektor Biura Ochrony Pałacu, twierdzi, że wszystko jest w porządku. Po chwili dopowiada "ŻW", że już nie będzie można wjeżdżać z plecakiem na trzydzieste piętro PKiN. Trzeba będzie go zostawić...w szatni.

# Marcin

22.11.2003 22:53

A mi się tak zdaje, że nikt, żadne państwo nie będzie w pełni przygotowane do aktów terroryzmu. Najwyżej do szybkiej reakcji i pomocy ale nigdy do zapobiegania...
przykre tak sobie myśleć ale moim zdaniem tak właśnie jest... wystarczy trochę pomyśleć w tym temacie i postawić siebie na miejscu osoby odpowiedzialnej za ochronę Państwa, ludzi przed jakimkolwiek atakiem terrorystycznym - porażka...

REKLAMA

# antymieszkaniec

22.11.2003 23:12

Ryzyko bycia ofiarą aktu terroru jest w Polsce 1000 razy mniejsze niż prawdopodobieństwo śmierci z powodu raka czy zawału, o wypadkach komunikacyjnych niewspominanając. Ale to norma, boimy się tego co rzadkie, z tym co często i nieuniknione musimy się pogodzić (albo wstydzimy się upubliczniać takie lęki). Ryzyko utraty życia w okupowanej Warszawie na ulicy (zwłaszcza w okresie) Powstania było też 1000 krotnie większe niż obecnie, a bano się pewnie "zaledwie" kilkakrotnie bardziej niż obecnie (niechętnie o tych lękach mówiono!).

# NN

23.11.2003 12:28

Nic dodać do powyższego. No bo po co specjalnie zabezpieczać się akurat przed terroryzmem, skoro wykończyć może cię ość od ryby? A nie wystarczy być zwyczjnie dobrym człowiekiem?

# lidka

23.11.2003 22:29

Duśka ja tez się boje i chyba wlasnie o to terrorystom chodzi, do NN myślisz że to wystarczy?!

REKLAMA

# Duśka

24.11.2003 21:32

Gdybym była sama to pewnie bym o tym wogóle nie myslała. Ale ja się boję nie o siebie, a o moje dzieci. Bo albo mi przywalą i dzieci zostaną beze mnie, albo im się coś może stać. To mnie przerasta. Duśka

# nickx

25.11.2003 09:17

Duśka zapytaj się polskich władz. Wojska do Iraku wysyłali, a zwykły obywatel się boi terroryzmu.

# Vladymir

25.11.2003 22:50

Pałac im. Stalina /to oficjalna nazwa tego ohydnego maszkarona/ może być tak łatwo wysadzony ? To nalezy zapłacić terrorystom za to, aby sie na to zdecydowali i uwolnili nas od tego hańbiącego stygmatu komunizmu i zniewolenia, na którego zburzenie nie możemy sie zdecydować od 14 lat, co dowodzi tego, że ciągle jesteśmy homo sovieticus. Wstyd i hańba ! Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku zburzono wielką cerkiew prawosławna na pl. Saskim, bo była zbudowana przez carskich okupantów. Dzisiaj nie możemy zrobić tego z palacem Stalina, wzniesionym przez sowieckich morderców Narodu Polskiego ? Dziwne. Każdy warszawiak, który stracił kogos bliskiego w Powstaniu Warszawskim żywi nienawiśc do sowieckich siepaczy, którzy wydali miasto na rzeź niemieckich bandytów, czekając na praskim brzegu na eskterminację ludności bawiąc sie na bankietach w blasku płonącego miasta. Historia nie zna równie nikczemnej i cynicznej zdrady walczącego sojusznika. Więc ubolewanie nad tym, że palac Stalina jest źle chroniony jest żalosne.

REKLAMA

# Marcin

26.11.2003 10:30

Witam!
a mi Pałac kultury i Nauki nawet się podoba jako konstrukcja budownicza... może dlatego, że nie jestem związany emocjonalnie z nim jak Vladymir, którego tekst pełen nienawiści mnie przeraził...

# aborygen

26.11.2003 12:20

O basta....... ale zagalopowałeś się Vladimirze. Myśląc w ten sposób należałoby zburzyc o wiele więcej budynków i niektóre zabytki także. Tylko czy taka ślepa i bardzo emocjonalna destrukcja tak naprawdę ma sens? Czy naprawdę uważasz, że zburzenie cerkwi na pl. Saskim było słuszne? Ja osobiście byłem zafascynowany opisem tejże budowli i wydaje mi się, że W-wa na tym straciła. Tak samo straciłaby na usunięciu Pałacu Kultury i to nie tylko pod względem urbanistycznym ale przede wszystkim emocjonalno-historycznym. Pałac jest znakiem czasu, epoki która minęła i zostawiła piętno także na Tobie Vladimirze. Pozbywanie się pamiątek z przeszłości, także tej bolesnej to ucieczka w szkodliwą amnezję.

# misso

26.11.2003 13:30

A propos PKiN-u ... Mam na niego niezły widok z okien biura, w którym pracuję. Moi koledzy z innych krajów europejskich, którzy przyjeżdżają do Warszawy, z zafascynowaniem przyglądają się nie Warsaw Trade Center, nie nowemu hotelowi Intercontinental, ale właśnie z błyskiem w oku dopytują się "co to za budynek, ten tam z tą wieżyczką". I koszmarkami nazywają nie "pekin", ale właśnie wszystkie te okoliczne biurowce. Rozumiem, że Vladymirowi "pekin" się kojarzy i dlatego go nie lubi, a ja zaczęłam nań spoglądać z pewnym sentymentem, bo chyba nigdzie w Europie podobnego się nie znajdzie. Jest czymś co się zapamietuje z naszej stolicy, czymś co wyróżnia...

REKLAMA

# Kotkaa

26.11.2003 23:02

Zależy, co uważasz za Europę, Misso. W Moskwie jest 7 tego typu budynków, m.in. Uniwersytet Moskiewski :)
Ja też lubię Pałac Kultury - a niedługo będzie mógł już chyba być wciągnięty na listę zabytków. Przez ostatnie pięćdziesiąt lat chyba wrósł dość mocno w krajobraz naszego miasta, w każdym bądź razie jest bardziej rozpoznawalny jako symbol Warszawy niz syrenka czy nawet Kolumna Zygmunta.

# misso

27.11.2003 15:36

Za Europę uważam Europę, ale akurat tu miałam na myśli raczej zachodnią jej część...

# Duśka

01.12.2003 14:01

Nigdy w życiu nie byłabym za burzeniem czegokolwiek. W Pałacu Kultury jest m.in. Pałac Młodzieży, do którego chodziłam, Sala Kongresowa, Muzeum Techniki itp. Nie można patrzeć tak krótkowzrocznie Vladymirze. Jestem zaskoczona Twoim stanowiskiem. Duśka

REKLAMA

# Vladymir

02.12.2003 18:44

To nie jest krotkowzrocznośc, Duśka, tylko odciecie sie od zlej historii, od czasu zniewolenia w jakim byliśmy w PRL. A Palac Mlodziezy mozna przenieśc gdzie indziej. Ja, w przeciwieństwie do innych, doskonale rozumiem decyzję przedwojennych władz Wawy o zburzeniu cerkwii na pl. Saskim. Nie mozna było w sercu odrodzonej ojczyzny tolerować tak wyzywającego pommnika postawionego ku chwale okupanta. Bez tego naród nie odzyskalby swojej tozsamości i dumy, nie potrafiłby walczyć tak ofiarnie o niepodległość. Palac Stalina niczym od tej cerkwi sie nie rózni, jesli chodzi o jego sybolikę i hańbiące pochodzenie. Jego istnienie to policzek dla Polaków, ale skoro wiekszości społeczeństwa Wawy z tym dobrze, to niech tak już zostanie.

# Duśka

02.12.2003 20:10

Cerkiew sama w sobie jest dziełem sztuki i jako taka nie powinna być burzona, nie mówiąc o roli, do jakiej została powołana. Nie tylko Rosjanie są wyznania prawosławnego, jak nie tylko biali są chrześcijanami. Taki sposób patrzenia to demagogia i krótkowzroczność. To godzi w ludzkie uczucia religijne i tak nie wolno. Nie zrozum mnie źle, Vladymir, ja nie jestem z Ligi Polskich Rodzin, ani nie zaliczam się do głeboko wierzących i praktykujących, ale mam poczucie szeroko pojętej tolerancji wpojone od dziecka i zawsze się boęe haseł p.t. bij Żyda, siecz łysych ... Spokojnej nocy. Duśka

# Duśka

02.12.2003 20:14

Cerkiew sama w sobie jest dziełem sztuki i jako taka nie powinna być burzona, nie mówiąc o roli, do jakiej została powołana. Nie tylko Rosjanie są wyznania prawosławnego, jak nie tylko biali są chrześcijanami. Taki sposób patrzenia to demagogia. To godzi w ludzkie uczucia religijne i tak nie wolno. Nie zrozum mnie źle, Vladymir, ja nie jestem z Ligi Polskich Rodzin, ani nie zaliczam się do głeboko wierzących i praktykujących, ale mam poczucie szeroko pojętej tolerancji wpojone od dziecka i zawsze się boję haseł p.t. bij Żyda, siecz łysych ... Spokojnej nocy. Duśka

REKLAMA

# Duśka

02.12.2003 20:15

NIE WIEM DLACZEGO MI TO ZAPISAŁO DWA RAZY> SORRY>DUśKA

# historyk-wyjątkowo

02.12.2003 21:33

Trzeba miec jeszcze na względzie fakt, że nasza wrażliwość na różne rzeczy i sprawy się zmienia. Pałac Kultury w 89 roku już się nawet nie do końca kojarzył ze swoim pochodzeniem, upłynęło wtedy w końcu ponad 35 lat, a Stalin był już troszeczkę zapomniany (paradoksalnie bardziej, niż obecnie, gdy zapewniono mu godne miejsce w podręcznikach obok Hitlera). Natomiast po zakończeniu I wojny światowej jeszcze bardzo dobrze pamietano szarże kozackie w trakcie rewolucji 1905 roku. PRL miał jedną cechę charakterystyczną - trwał zbyt długo, aby można było nawiązać do niepodległościowej tradycji II RP, a zarazem okresy terroru rozmyły się w jego szarzyźnie.
Dlatego pewnie nie zburzono Pałacu Kultury - bo paradoksalnie w szarzyźnie lat 80 w Warszawie był jednym z ciekawszych miejsc.

# Vladymir

05.12.2003 23:21

Niewola rosyjska z 1795 roku trwała do 1918 roku, niewola sowiecka z 1945 roku trwała do 1989 roku. Która była dłuższa ? Która poczyniła większe spustoszenie w umyslach Polaków ? Dlaczego po 123 latach niewoli Narod polski zgodził się na zburzenie wielkiej cerkwi rosyjskiej na pl. Saskim, a po ledwie 49 latach niewoli sowieckiej tak wam się podoba palac Stalina ? Widzicie różnicę ? Czujecie temat ? PRL zrobił z nas homo sovieticus w tempie 3 razy szybszym niz rusyfikacja za caratu. Czy to nie daje niczego do myslenia nawet Wielkiemu Historykowi ?

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy